Ілля БЛИЗНЮК: «Ми розкриваємо найкращі якості тих гравців, на яких інші поставили хрест»

Переглядів 122
UkrFootball.ua UkrFootball.ua
0 голосів
Головний тренер «Полтави» розповів, чому його підопічним не вдалося піднятися вище в турнірній таблиці, та як з цим боротися

— Ілля Владиславович, традиційне перше запитання: коли команда розпочинає зимову підготовку?

— Збір у нас запланований на 20 січня (розмова відбулася у суботу. — О. Т.). На хлопців чекає звична процедура проходження поглибленого медичного огляду. Проведемо також лабораторне й польове тестування, щоби я мав змогу побачити, в якому стані перебувають мої підопічні. У процесі планую познайомитися з потенційними новачками. Коли вже буде повна картина фізичної готовності гравців, визначимося, в якому напрямку будувати й тренувальний процес. Можливо, комусь доведеться індивідуально допрацьовувати.

— Із планами вже визначилися?

— Два збори проведемо на нашій базі, де маємо необхідні для цього умови. 26 січня гратимемо з «Геліосом», а 30-го, за попередньою домовленістю, з дніпродзержинською «Сталлю». Наступним етапом підготовки стане виїзд до Криму. А ось виїзди за кордон цього зимового антракту обмежимо.

— Ще торік, після останнього матчу з «Буковиною», стало відомо, що кілька гравців залишає команду. Уже відомі прізвища виконавців, яких ми не побачимо в «Полтаві» навесні?

— Про гравців, які пішли з команди, вже було багато сказано та написано, тож зайвий раз не акцентуватиму на цьому увагу (ймовірні втрати: Артур Каськов, Олександр Борисенко, Сергій Даценко, Олександр Жданов, Юрій Цапій, Андрій Деркач, Ілля Коваленко, Артем Семененко, Ігор Тимченко. — О. Т.). А щодо новачків, то вони, звичайно ж, будуть, проте допоки з ними не будуть офіційно підписані конт­ракти, прізвища не хотів би називати.

— Велика ротація спостерігалася у вас і влітку. Як вважаєте, чи впливає така плинність кадрів на стабільність у грі команди?

— Я вважаю, що все залежить од рівня самих гравців та їхнього бажання. Тренерський штаб робить і робитиме все для того, щоби клуб рухався лише вперед. Тому нині у селекційній роботі віддаємо перевагу тим виконавцям, які володіють футбольним мисленням, а питаннями тактики та їхньою фізичною готовністю займатиметься вже тренерський штаб. Ми хочемо створити команду, яка була би таким собі монолітом, збалансованим у всіх ігрових ланках.

— Аналізував ваші виступи в першій половині сезону, відтак побачив цікаву закономірність: у вас перемоги чергуються з поразками, і це при тому, що неважливо, який суперник. Могли обіграти фаворита та поступитися команді з другої половини турнірної таблиці…

— Причину такої нестабільності можна пояснити тим, що, по-перше, поки не всі хлопці розуміють концепцію нашої гри. Однак, сподіваюся, нам удасться досягти стабільності й зіграності в усіх лініях. По-друге, за віковим показником «Полтава», зразу після «Динамо-2», укомплектована наймолодшими виконавцями. А молоді, як відомо, притаманна така якість, як нестабільність. Тому особливий акцент у роботі робитимемо ще й на командну дисципліну та тактику ведення гри. А загалом, намагаємося грати у цікавий атакувальний футбол. Аби це вдавалося ще краще, ми, тренерський штаб, маємо працювати над подоланням згаданих зауважень.

— Не можу оминути увагою подій, які сталися після матчу з «Украгрокомом» (після поразки 1:2 президент полтавчан Лео­нід Соболєв різко відреагував на суддівські помилки, ухваливши рішення зняти команду зі змагань. Усе закінчилося невиїздом на матч у Тернопіль, за що клуб отримав технічну поразку. Проте до найгіршого не дійшло, й «Полтава» продовжила змагання. — О. Т.). Наскільки вони вплинули на подальші виступи ваших підопічних?

— Зрозуміло, що така ситуація додала нервозності гравцям, це простежується й по наших результатах. Та й не лише гравцям. Можна зрозуміти й нашого президента. Він віддана футболу людина, котра вкладає гроші в розвиток клубу, розбудову інфраструктури, яка, між іншим, краща, ніж у деяких прем’єр-лігових ФК. Та й клуб у нас молодий, але вже на початку свого становлення не вперше зустрічається з таким суддівським свавіллям. Тому хотілося, щоби була бодай якась повага до людей, які стільки роблять для гри мільйонів.

— Зимувати ви пішли на 12-у місці. Наскільки воно справедливе щодо вашої команди?

— На початку чемпіонату ми мали впевненіший вигляд, хоча були й невдалі матчі. Утім, команда перебувала на горі турнірної таблиці. Але вищезгадані фактори, зокрема нестабільність у грі молоді, призвели до того, що в деяких поєдинках утратили очки, що й не дозволило посісти вище місце в турнірній таблиці. Гадаю, на результати вплинула й погода, оскільки змушені були кілька поєдинків проводити у сусідній Карлівці. Отож, можливо, якби не ці фактори, то посіли б і вище місце.

— Цікаво, а чого нам чекати від ваших підопічних навесні?

— Попереду тривалий зимовий антракт, отож часу матимемо вдосталь, аби як слід попрацювати над нашими недоліками. А роботи, як ви вже зрозуміли, вистачає. Та, водночас, хотів би відзначити нашу перспективну молодь, на яку ми покладаємо великі надії. У нас багато гравців, на яких інші ФК уже поставили хрест, тоді як ми знаходимо підхід до таких виконавців, розкриваємо їхні найкращі якості. Результатом такої роботи стало запрошення Олексія Зозулі й Максима Зеленевича до табору молодіжної збірної. Не приховуватиму, що кілька наших вихованців нині перебувають у полі зору тренерів прем’єр-лігових колективів.

Чого чекати від нас навесні? Як і для всіх інших ФК, головним завданням для нас буде перемагати в кожному матчі. Але щоби це вдалося, потрібно ліквідувати всі ті недоліки, які мали місце в першій половині сезону та про які ми вже з вами говорили. Сподіваюся, взимку нам вдасться, як слід, підсилити деякі позиції, попрацюємо над стабільністю та впевненістю, що, в підсумку, має стати запорукою успішного виступу.

Олександр ТРАВЯНКА.

X