Келсі відразу ж почав забивати в MLS: чому після яскравого старту венесуелець втратив місце в Шахтарі?

Переглядів 913
Євген Чепур Євген Чепур
6 голосів
Келсі відразу ж почав забивати в MLS: чому після яскравого старту венесуелець втратив місце в Шахтарі?
Олег Федорчук, Келсі та Вадим Скічко. Колаж: УФ
Експерт та коментатор Вадим Скічко разом з колишнім тренером Таврії Олегом Федорчуком поділилися думкою про оренду венесуельського форварда донецького Шахтаря Кевіна Келсі до представника МЛС Цинцинаті.

Шахтар віддав в оренду свого нападника Кевіна Келсі до клубу МЛС Цинцинаті, залишившись з Данилом Сіканом та Лассіною Траоре на вістрі атаки.

Венесуелець не потребував часу на адаптацію в США та відразу почав забивати – форвард відіграв 327 хвилин у новій команді та відзначився трьома результативними ударами.

Що далі чекає на Келсі? Якого він профайлу гравець? Чи може американський клуб його викупити? Чому футболіст не показував такої результативності у складі донеччан після зміни Йовічевича на ван Леувена та Пушича? Знайти відповіді на ці та інші питання сайту «‎Український футбол» допомогли:

  • Вадим СКІЧКО – колишній журналіст ПроФутбол і 2+2, коментатор на MEGOGO, воїн ЗСУ.
  • Олег ФЕДОРЧУК – колишній головний тренер Таврії, Оболоні та низки українських клубів.

«Келсі побачив, що програє конкуренцію Сікану та Траоре‎»

– Кевін Келсі перейшов на правах оренди в клуб МЛС Цинцинаті та відразу почав забивати. Навіщо цей перехід нападнику Шахтаря і чи правильне рішення він прийняв?

Скічко: Гадаю, він побачив, що програє конкуренцію за місце у складі «гірників‎» Сікану та Траоре, тому, як амбітний гравець, не захотів сидіти у запасі. Келсі лише цього літа виповниться 20 років - потенційно він здатен вирости у висококласного футболіста, потрапити до збірної Венесуели. Задля розвитку та зростання неодмінно потрібно мати ігрову практику. 

Вадим Скічко. Фото: Google

Федорчук: Це особисте рішення футболіста та його агента. Значить, на це були важливі причини, ми ж не знаємо фінансової складової. Плюс у наших легіонерів, грубо кажучи, зараз є така відмазка, що в Україні війна. Тому все це, мабуть, разом і призвело до переходу. Не такий зараз рівень наших клубів, щоб гравці високого рівня могли стабільно у нас затримуватися.

– Що це за клуб – Цинциннаті – та чи може він реально викупити венесуельця?

Скічко: Це клуб МЛС, який ставить перед собою максимальні завдання. Торік вони виграли регулярку та грали у фіналі конференції. Наразі вони другі у таблиці та неодмінно мають зіграти у плей-оф. Оренда Келсі розрахована до кінця календарного року, за умовами угоди між клубами існує можливість придбання. Цей сценарій цілком можливий - Келсі справно забиває, а приклад інших венесуельців, які успішно виступають у МЛС, робить гарну рекламу співвітчизникам. Сім мільйонів доларів – це багато, але все залежатиме від виступів Келсі в Огайо. До речі, Кевіну не буде самотньо у Цинциннаті – за другу команду грають венесуельці Мойсес Табланте та Хесус Кастеяно.

Федорчук: Тут важко сказати, адже ми бачимо, як швидко змінюється у футбольному світі фінансова складова. Іноді ми навіть назви не встигаємо запам’ятати, як гриби, з’являються ці клуби, і ніхто не знає, які фінансові можливості у них. Ось взяти, наприклад, сенсацію минулого сезону Олімпіакос (переможець Ліги конференцій 2023/24, – прим. Є.Ч.). Потім дізнаємося, що так – солідні вливання коштів були. Ми навіть не думали, що у Греції можуть бути такі потужні фінансові умови, як в Олімпіакосі. Тому все може змінюватися.

«Є гравці, які можуть вистрілити на мільйон, як наш Мудрик на 70 мільйонів‎»

– Якого профайлу форвард Келсі?

Скічко: Златанського. Високий, але технічний. Потрібно віддати належне скаутському відділу Шахтаря: венесуельці – не пріоритетні легіонери для чемпіонату України, але за той час, який був у Келсі в Шахтарі, він сподобався та переконав у своїй перспективі.

Федорчук: Тут профайл наступний – атакуючий гравець з неординарними здібностями, непрогнозований у майбутньому. Той, хто любить ризикувати, може підписати такого футболіста.  Є гравці, які можуть вистрілити на мільйон, як наш Мудрик на 70 мільйонів, а можуть зовсім не заграти. Тому це не зовсім стабільний гравець. Такий трансфер, мені здається, з підвищеною часткою ризику.

– Чим він відрізняється від Траоре та Сікана?

Скічко: Насамперед, віком. Сікану та Траоре по 23 роки, а Келсі тільки виповниться 20. Дивовижно, коли такі молоді гравці конкурують за місце у основі. Всі вони неначе доповнюють одне одного – Сікан швидший, Траоре потужніший, Келсі вищий. Напевно, у Шахтарі вирішили, що трьох нападників забагато і хтось мусив поступитися місцем.

Федорчук: Це зовсім різні футболісти. Сікан – це трудяга, а Траоре – гравець, на якому можна будувати якісь тактичні командні дії. Келсі – гравець, який додає можливостей команді, на ньому важко будувати гру, але він може вирішити долю матчу в одному конкретному моменті. Тренерам важко з такими футболістами в плані ставити стабільну гру, але вони потрібні.

Олег Федорчук. Фото: Google

«‎Якщо взяти останні десять сезонів, то цей у Шахтаря найбільш непереконливий»

– Які перспективи в Келсі та що з ним буде робити Шахтар?

Скічко: Якщо зможе виграти конкуренцію у Цинциннаті та закріпитися у МЛС, клуб із США може його придбати. Якщо це трапиться, Шахтар добре заробить, а Келсі матиме перспективу продовження своєї кар'єри у лізі, яка динамічно розвивається та з якої легше потрапити до збірної Венесуели. Думаю, якщо гірники його відпустили, то будуть не проти подальшого трансферу, однак загадувати, що буде за півроку, теж непросто.

Федорчук: Перспективи наступні – грати, забивати і, як ви кажете, профайл покращувати у сторону стабільності. Мужніти, тому що потрібно повертатися у Європу і думаю, що Келсі може це зробити під Лігу чемпіонів.

– Відсутність результативності в Шахтарі нападника останнім часом — це питання самого гравця чи тренерської роботи в Шахтарі?

Скічко: У таких випадках усе йде у симбіозі. За часів Пушича Келсі жодного разу не вийшов у основі Шахтаря на матчі УПЛ і єврокубків, часу він дійсно мав небагато. Втім, згадайте співпрацю венесуельця та ван Леувена. З ним так само роль Келсі була обмеженою. Найкраще склалася співпраця венесуельця з Йовічевичем, проте Келсі у Шахтарі ніколи не мав статусу основного. Можна стверджувати, що інші нападники «гірників‎», Сікан і Траоре, показали себе з кращого боку, що й призвело до оренди Келсі.

Келсі. Фото: ФК Шахтар

Федорчук: Це, скоріше за все, питання рівню чемпіонату та Шахтаря. При всій моїй повазі, але Шахтар не виглядав переконливо у цьому сезоні. Якщо взяти останні десять сезонів, то цей – найбільш непереконливий. Не було такої різниці у класі, як раніше, коли гравці Шахтаря могли дозволити собі грати в УПЛ ледь не у півсили. Цього сезону всі ігри давалися Шахтарю з великими труднощами. Тому не до голів було і звідси така результативність.