«Хлопці розвозили гуманітарку, розбирали завали у Бучанському районі»: як живе клуб Другої ліги Нива (Бузова)

Переглядів 8071
Павло Клименко Павло Клименко
5 голосів
«Хлопці розвозили гуманітарку, розбирали завали у Бучанському районі»: як живе клуб Другої ліги Нива (Бузова)
Владислав Подолянюк. Фото: ФК Нива Бузова
Віцепрезидент ФК Нива (Бузова) Владислав Подолянюк розповів «УФ» про дебют клубу в Другій лізі та очікування від першого сезону серед професіоналів.

3 вересня, слідом за УПЛ та Першою лігою, стартував третій за значенням дивізіон українського футболу – Друга ліга. За нагороди цього сезону сперечаються 10 команд. Серед них і абсолютний дебютант професійного футболу – Нива з села Бузова Бучанського району Київської області. За короткий проміжок часу бузівчани завоювали собі ім’я серед аматорів і тепер спробують заявити про себе вже на вищому рівні.   

Віцепрезидент Ниви (Бузова) Владислав Подолянюк у ексклюзивному інтерв’ю для сайту «Український футбол» розповів про минуле, кадрові зміни, підготовку, плани і цілі бузівського клубу у Другій лізі. 

– Владиславе Олександровичу, ви пройшли з Нивою (Бузова) всі щаблі аматорського футболу. 3 вересня блискучою перемогою (3:0) над Чайкою (Петропавлівська Борщагівка)  бузівський клуб стартував у Другій лізі чемпіонату України. А як усе почалося? Як особисто ви відкрили для себе Ниву? 

– Ця історія розпочалася 5 років тому. З 2017 до 2020 року я грав за бузівську Ниву на першість Києво-Святошинського району. Позиція на полі – нападник. У вересні 2019 року відомий підприємець і меценат Октай Ефендієв взявся за створення боєздатного колективу в Бузовій. Він запросив нас, місцевих хлопців, на зустріч та запропонував створити команду, яка буде флагманом футбольної  Київщини, а згодом стане професіональним клубом. Відтак Октай Зіяєвич окреслив основні цілі. На той момент пропозиція здавалася мені божевільною, потрібно було все обдумати. 

Скажу відверто: спочатку не повірив, що таке можливо в нашому селі. Адже у ті роки Нива бовталася у підвалах Києво-Святошинського районного футболу, не мала власного стадіону. Та що там стадіону, не завжди навіть набирали повний комплект форми на матч. Хлопці їздили на всі поєдинки за власний рахунок. Проте моя любов до футболу пересилила сумніви, за декілька днів я погодився стати частинкою, як з’ясувалося зараз, футбольної казки. 

– Треба сказати, що досить швидко у Бузовій з`явився стадіон, сформувався боєздатний колектив однодумців. А всі ці процеси трансформувалися у переможну ходу Ниви: спершу підкорили районний футбольний Олімп, опісля – обласний.

– Під патронатом Октая Ефендієва, за 9 місяців, для команди була збудовано тренувальну базу в центрі села та сучасний стадіон з нуля. Газон застелений високоякісним штучним покриттям, яке мають в своєму розпорядженні академії французького Лілля, Аяксу з Нідерландів та ряду інших європейських клубів.

Минуло пів року і Нива з Бузової стала чемпіоном Києво-Святошинського району. На сезон-2021 була поставлена задача виграти чемпіонат Київської області, який вважається одним із найсильніших в Україні. У тому сезоні була доволі серйозна конкуренція, такі сильні команди, як Дружба (Мирівка), ФК Кудрівка, Джуніорс (Шпитьки), думаю, спокійно могли б конкурувати у Другій лізі чемпіонату України. 

Попри всі зовнішні фактори ми з першої спроби виграли золотий требл (кубок, суперкубок, чемпіонат). За підсумками сезону Іван Сомов став найкращим бомбардиром чемпіонату, Анатолій Таран – найкращим захисником, Євген Миколаюк – найкращим гравцем. Сергій Карпенко переміг у номінації Найкращий тренер чемпіонату Київської області. За рік ми виконали перше завдання президента клубу та стали флагманом Київського обласного футболу. 

Чесно кажучи, досі не віриться в те, що відбулося, але божевільні мрії, як я тоді думав, здійснюються. За декілька днів Нива (Бузова) повинна дебютувати у Другій лізі України.

Ось так, власне, і розпочалася моя робота в структурі клубу. З липня 2022 року я обіймаю посаду віцепрезидента Ниви. Основні мої обов’язки та функції – це охоплення медійного простору, вирішення юридичних і адміністративних питань для повноцінного і стабільного функціонування клубу. 

Свого часу я повірив Октаю Зіяєвичу, залишився з ним і тепер займаю цю посаду. Ось так людина може змінити твоє життя, життя команди, життя села. Все це – завдяки своїй цілеспрямованості та любові до футболу.

– Влітку минулого року Нива (Бузова) дебютувала в чемпіонаті України серед аматорських команд, який не був дограний через війну. Чи реально було, на вашу думку, бузівчанам виграти Аматорську лігу?

– Це було нам під силу. Нива (Бузова), у чемпіонаті, який не дограли, посідала в своїй, непростій, групі перше місце. Ми випереджали у турнірній таблиці і Олімпію (Савинці), і ФК Кудрівка, які завжди вважалися одними із лідерів вітчизняного аматорського футболу. Дебютний сезон у чемпіонаті України серед аматорських команд можемо занести до свого активу. 

– Коли було прийнято остаточне рішення, що Нива (Бузова) йде в Другу лігу чемпіонату України?

– Одразу після Нового року подали документи на атестацію. Почали проходити процедуру атестації. Однак широкомасштабна війна, яку почала в Україні російська федерація, затримала набуття нами професійного статусу. І все ж, ця історія закінчилася для нас хеппі-ендом. 

– Не виникало сумнівів щодо участі у Другій лізі?

– Сумніви були під час бойових дій в нашому регіоні. Ми взагалі не знали, чи проводитимуть будь-які футбольні змагання в Україні. Але Нива завжди йде до кінця. І тут теж пішли й отримали бажане.

– Розкажіть про новачків команди?

– Поповнення новими футболістами нашої команди відбувалося в два етапи: взимку та влітку. Зимовими новачками стали: Євген Місюра, захисник Мотора (Запоріжжя), капітан команди, він приглянувся нам, коли грали з запоріжцями у Кубку України серед аматорів; півзахисник Дмитро Єременко, чемпіон Європи серед юнаків (U-19) 2009 року, останній клуб – Вікторія (Миколаївка); звідти ж прийшов атакувальний півзахисник Костянтин Без`язичний; нападник Володимир Тименко перебрався з Чайки (Петропавлівська  Борщагівка). Літні нові гравці: два воротарі – досвідчений Олександр Литвиненко прийшов із Вікторії (Миколаївка), а молодий  і перспективний Ярослав Проценко – з Лівого Берега (Київ); нападник Богдан Семенець – з Агробізнесу (Волочиськ); півзахисник Владислав Шаповал – з ЛНЗ (Черкаси); наймолодший гравець нашої команди, 20-річний атакувальний півзахисник Олександр Калінін – вихованець київського Чемпіона. 

– Хто залишив команду?

–Це два досвідчені футболісти: атакувальний півзахисник Андрій Зозуля та центрбек Андрій Пилявський, у активі котрого один зіграний матч за національну збірну України. Крім того, припинили співпрацю з оборонцем Олегом Чоботарем та голкіпером Олександром Байдюком.

– Байдюк та Пилявський були гравцями основи. Їхній відхід дещо несподіваний...

– Стосовно Олександра Байдюка. Прийшли досвідчені воротарі, з професійним досвідом, напевно, він побачив, що не витримує конкуренції. Чому пішов Андрій Пилявський? Це питання краще адресувати тренерському штабу. 

Керівництво клубу вдячне гравцям, які залишили команду за їхній внесок у нинішні досягнення Ниви. Зазначу, що 90 відсотків складу вдалося зберегти. Під час бойових дій у Бучанському районі  хлопці залишалися на місці: допомагали з наслідками російської агресії як на стадіоні Бузова Арена, так і в селі. Крім того, розвозили гуманітарну допомогу, висаджували дерева, розбирали завали, відновлювали інфраструктуру навколо стадіону тощо. 

– Можете презентувати керівний та тренерсько-адміністративний склад Ниви?

– Президент клубу – Октай Ефендієв, віцепрезидент – Владислав Подолянюк, головний тренер – Сергій Карпенко, тренер – В’ячеслав Гаді, адміністратор – Олександр Гаркавенко – ветеран та легенда бузівського футболу, масажист – Вадим Левченко, лікар – Андрій Бойко.

– Як оцінюєте підготовку команди до нового сезону?

– Основна частина підготовчого періоду пройшла досить непогано. Майже всі суперники, з ким Нива провела спаринги, були за рангом вищі від нас. Неодноразово грали з представниками УПЛ, були перемоги над командами з усіх дивізіонів професійного футболу. Цей фактор лише підтверджує мою попередню думку. 

- Які цілі і завдання поставлені перед командою у сезоні?

– Перед Нивою (Бузова), попри наш статус дебютанта на професійному рівні, стоять серйозні завдання. Насамперед, потрібно буде якомога швидше адаптуватися в професійному футболі. Проте зважаючи на цілеспрямованість Октая Ефендієва та умови, які він створив та створює для футболістів, все ж є бажання поборотися за призові місця.

Нива підсилилася висококваліфікованими виконавцями, хлопці добре проявили  себе у контрольних матчах та на тренуваннях. Ми щиро раді, що вони приєдналися до нашої футбольної сім`ї. Дуже сподіваємося, що їх досвід та майстерність допоможуть нам у виконанні задач, поставлених керівництвом клубу.

Я, до слова, за можливості намагаюся бути присутнім на всіх тренуваннях команди, які завжди проходять у високому інтенсивному темпі. Приємно спостерігати за роботою тренерського штабу та хлопців, а ще приємніше, коли позитивна енергетика з тренувань передається на гру. 

– Де Нива проводитиме домашні матчі?

– Як мінімум 5 домашніх поєдинків першого кола, гратимемо у Бучі на стадіоні Ювілейний. Матч 1-го туру Нива вже зіграла на Ювілейному. Щодо того, коли повернемося на Бузова Арені. Зараз складно відповісти на це запитання, швидкими темпами йде реконструкція стадіону, заплановане збільшення місткості трибун, з’явиться віпложа, коментаторська кабіна, кімната для допінг-контролю.

Головне для нас, щоб стадіон відповідав всім вимогам та критеріям УАФ. Враховуючи сьогоднішні реалії, планується побудова укриття біля стадіону задля максимальної безпеки під час проведення футбольних матчів. Натепер на Бузова Арені тренується  доросла команда та дитячі футбольні групи під керівництвом екс-наставника Нива (Бузова) Марка Мартиненка. Користуючись нагодою, хотів би запросити дітей з нашого регіону на тренування, занятті безкоштовні.

– Футбольні поєдинки в Україні цього сезону проводяться без глядачів. Як це позначиться, на ваш погляд, на діях футболістів?

– Дуже прикро, звісно, що гравці не отримуватимуть тієї підтримки, але натепер безпека наших громадян на першому місці. Про бузівський сектор UBM відомо далеко за межами Київщини. Ми вже проходили карантинні обмеження під час епідемії COVID-19. Але знаючи, як люблять наші ультрас Ниву та футбол, а кожного хлопця з бузівського сектору UBM я знаю особисто, можна не сумніватися, що вони щось вигадають і рідні заряди лунатимуть на поєдинках команди з Бузової. 

Упевнений, що наш клуб не залишиться без підтримки. Тим паче, що маємо досвід не близьких виїздів – Запоріжжя. Львів, Охтирка. То хіба 20 км від Бузової до Бучі – це  відстань для наших хлопців і дівчат?! 

– Тож підсумовуючи нашу розмову, Нива (Бузова) готова на 100 відсотків до дебюту у Другій лізі чемпіонату України?

– На фінальній стадії вирішення деяких юридичних питань. Команда в повній бойовій готовності разом з тренерським штабом, керівництвом клубу та вболівальникам входять в цей сезон. На Ниву (Бузова) очікує складний сезон.

І наостанок. Висловлюю щиру вдячність нашим побратимам з ЗСУ, котрі дарують  можливість всім нам бути дотичними до цієї історичної події. Велика їм честь, шана та хвала! Наша головна перемоги ще попереду. Нива (Бузова), впевнений, гідно представлятиме наше маленьке село на всій великій Батьківщині, адже історію творять переможці. Все буде Нива, все буде Бузова та, звісно ж, Україна! Слава Україні! Слава ЗСУ!   

Довідка

Владислав Олександрович Подолянюк народився 15 березня 1995 року у Києві. Нині отримує вищу юридичну освіту у Національній академії внутрішніх справ. У 2017-2020 роках виступав за Ниву (Бузова) у чемпіонаті Києво-Святошинського району. З липня 2022 року є віце-президентом бузівського клубу. 

Володимир Коваленко, спеціально для «Українського футболу»

X