«Мельгосу слухали із розкритим ротом»: ексдинамівці Козак та Щебетун розповіли про нового тренера молодіжки, який замінив Ротаня

Переглядів 42064
Дмитро Вєнков Дмитро Вєнков
9 голосів
«Мельгосу слухали із розкритим ротом»: ексдинамівці Козак та Щебетун розповіли про нового тренера молодіжки, який замінив Ротаня
Унаї Мельгоса. Фото: ФК Динамо
Ексгравці команди Динамо U-19 Артем Козак та Олексій Щебетун в інтерв’ю «УФ» поділилися спогадами про роботу з іспанським фахівцем Унаї Мельгосою, якого було призначено старшим тренером молодіжної збірної України.

Цього тижня було офіційно підтверджено, що старшим тренером молодіжної збірної України U-21 призначений 47-річний спеціаліст Унаї Мельгоса. Цю посаду іспанець отримав завдяки ініціативі наставника національної збірної України Сергія Реброва, із яким вони вдвох працювали у Динамо.

Мельгоса із 2015 по 2017 рр., за часів, коли Ребров був головним тренером біло-синіх, знаходився у структурі клубу. Спочатку він був одним з помічників Сергія Станіславовича, а пізніше очолив U-19. Під його керівництвом зростали Володимир Шепелєв, Микола Шапаренко, Віктор Циганков, Денис Попов, Владислав Дубінчак, Богдан Михайличенко та інші українські таланти.

Редакція сайту «Український футбол» зв’язалася із вихованцями Динамо, що працювали під керівництвом Мельгоси у Динамо U-19. Хавбек житомирського Полісся Артем Козак та нападник литовського Шауляя Олексій Щебетун поділилися спогадами про роботу із Мельгосою та його штабом, розповіли про тренерський підхід даного спеціаліста, а також зробили власні прогнози на майбутнє «молодіжки» з іспанцем.

Мельгоса має диплом психолога та відрізняється емоційністю

– Яким є тренерський підхід Унаї Мельгоси?

Козак: Він живе процесом та багато вимагає від своїх футболістів, навчає їх. Думаю, що багато чого для гравців буде у новинку, бо цей тренер живе командою.

Також Мельгоса дуже педантичний та емоційний, що відрізняє його від українських тренерів. Це взагалі особлива риса іспанців. Вони славляться своєю емоційністю в усіх аспектах, і це дуже круто. Футболісти відчувають, що із них витискають максимум.

Унаї Мельгоса. Фото: ФК Ференцварош

Щебетун: Тренувальний процес був направлений на те, аби готувати нас до першої команди Динамо. Пам’ятаю, що часто зупиняли тренування та пояснювали на кожному кроці, як треба діяти в тій чи іншій ситуації.

– Якими є принципи його футболу?

Козак: Він хоче, аби команда завжди грала агресивно. Це, мабуть, головний його лейтмотив. Вимагав агресії у пресингу та грі вперед. Часто застосовували елементи й вертикального футболу. Команда була заточена на результат.

Щебетун: Мельгоса вимагав розуміння гри. Коли є передумови для пресингу, то треба пресингувати. Коли є вільна зона для вертикальної передачі, то треба використовувати її.

– Чи високі навантаження в нього?

Козак: Тренування дуже інтенсивні, хоча й не надто тривалі.

Щебетун: Дуже інтенсивні тренування, всі вправи із м’ячем

– Наскільки він хороший психолог?

Козак: Він спілкується із футболістами. Вважаю, що від нього треба брати максимум та навчатися.

Щебетун: Наскільки мені відомо, він має диплом психолога. Мельгоса фахівець у цій справі, комунікабельний. Також завжди підтримує діалог із гравцями щодо футбольних моментів. Запитує, як вони бачать розвиток тієї чи іншої ситуації на полі?

– Які найсильніші якості цього тренера?

Козак: В нього є чітке бачення футболу. Завдяки цьому він витискає максимум із футболістів.

Щебетун: Він дуже добре розвиває інтелектуальні здібності гравця та навчає футболу.

– Можливо, ви помітили якісь мінуси в його роботі?

Козак: Мені всього вистачало. Я виграв чемпіонство та поїхав собі далі грати у футбол.

Щебетун: Мені здається, всього вистачало. Ми, як молоді хлопці, слухали його відкривши рота. Особисто я все вбирав як губка від та повністю віддавався.

Русину не подобалося працювати із Мельгосою

– Хто із вашої команди найбільше додав під його керівництвом?

Козак: Увесь тодішній склад Динамо U-19 активно зростав завдяки Мельгосі та Вісенте Гомесу. Тепер ці футболісти виступають у вищих лігах різних чемпіонатів, та мають ім’я в українському футболі.

Щебетун: Не можу когось виділити. Всі прогресували. За Реброва багато кого підпускали до першої команди Динамо.

– Можливо, комусь навпаки не зайшов підхід цього спеціаліста?

Козак: Це були одиниці, що також нормально.

Щебетун: Наскільки я знаю, Назарію Русину не подобалося із ним працювати. Він навіть сам про це казав в одному зі своїх інтерв’ю. У кожного гравця є власна точка зору, це нормально.

Назарій Русин. Фото: УАФ

– Чи були у Мельгоси улюбленці в команді?

Козак: Ні, він ставився до усіх однаково.

Щебетун: Він з усіма спілкувався, не помічав такого.

– Якими були особливості роботи з іспанцями в плані організаційних чи побутових моментів?

Козак: В них досить специфічне почуття гумору. Буває, не можеш зрозуміти, коли вони жартують, а коли серйозно до тебе звертаються. Це було круто, завжди можна було посміятися. Травили не гірше, аніж наші футболісти та тренери.

Щебетун: Запам’яталося, що дуже вимагали дисципліни на полі.

– Як би ви оцінили його роботу в Динамо за десятибальною шкалою?

Козак: На десятку. У тій системі, яку вибудував Сергій Ребров, іспанський штаб із Мельгосою, Вісенте, Альберто Босхом та Раулем Ріанчо дуже допомагав зростати молоді.

Щебетун: На вісім, бо завжди є куди зростати.

З Мельгосою Україна повинна вийти на Євро не менш впевнено, аніж із Ротанем

– Наскільки, на ваш погляд, вдалим рішенням є поставити на місце Руслана Ротаня саме Мельгосу? Чи буде цей перехід від одного тренера до іншого органічним?

Козак: Думаю, що ця заміна підходить дуже добре. Від Руслана Петровича хлопці взяли багато. Він мав свій почерк, який схожий на футбол Мельгоси. Можливо, й будуть якісь нюанси у грі змінені, проте суть залишиться такою ж. Футболісти тільки виграють.

Щебетун: Ротань, як і Мельгоса, любить грати низом, шукати можливості для передач між лініями. Думаю, до вимог нового тренера футболісти будуть звикати не довго. Хоча, звичайно, будуть й зміни.

Руслан Ротань. Фото: УАФ

– Ротань залишиться тренером олімпійської збірної. Як вважаєте, чи не зміниться ставлення футболістів до нього, коли в «молодіжці» в них буде інший тренерський штаб?

Козак: Як може похитнутися авторитет людини, яка грала у фіналі Ліги Європи та приносила нашій молодіжній та національній збірній стільки перемог? В Україні всі знають Руслана Петровича із хорошої сторони. В його авторитеті сумніватися ніхто з молодих гравців точно не буде.

Щебетун: Думаю, що ні. Всі хлопці є професіоналами, тому авторитет Ротаня чи Мельгоси не похитнеться.

– Що ви очікуєте від роботи Мельгоси у «молодіжці»?

Козак: Думаю, що команда повинна пройти відбір на найближче Євро не менш впевнено, аніж це було із Ротанем.

Щебетун: Вважаю, що зараз ще більше футболістів із молодіжної збірної будуть переходити в головну. Буде побудована чітка вертикаль, тому гравці не матимуть проблем із цим переходом.

Думаю, що головною ціллю буде підготовка виконавців для національної збірної. Звичайно, будуть намагатися добиватися й перемог в турнірах, проте це не стане першочерговим завданням.