Микола Морозюк: «Кар’єру хотів завершити ще після Туреччини, але захотів ще пограти»

Переглядів 35491
Даниіл Вереітін
Даниіл Вереітін
2 голоси
Микола Морозюк: «Кар’єру хотів завершити ще після Туреччини, але захотів ще пограти»
Микола Морозюк. Фото: ФК Красава
Колишній півзахисник Динамо та збірної України розповів «УФ» про завершення ігрової кар'єри та свою подальшу роботу.

35-річний український футболіст Микола Морозюк останнім часом грав на Кіпрі за футбольний клуб Красава. Кілька днів тому гравець оголосив про завершення ігрової кар’єри. У своєму клубі він отримав посаду спортивного директора. В ексклюзивному коментарі сайту «Український футбол» Морозюк розповів про причини такого рішення.

«Рішення завершити кар’єру не було спонтанним»

– Миколо, ти вирішив завершити кар’єру зараз. Але в який момент ти прийшов до цього рішення?

– Насамперед, це рішення не було якимось спонтанним, це рішення було виношеним. Всерйоз я почав розглядати таке рішення після завершення кар’єри в Туреччині. Але з плином часом я зрозумів, що був ще неготовий, хотів ще пограти. Були якійсь нюанси, які не давали мені прийняти рішення їхати кудись та грати у футбол. Я хотів бути вдома, хотів бути з сім’єю і так далі. І це призупинило певний етап моєї кар’єри як гравця.

– Після Туреччини ти мав контракт із Чорноморцем. Чому все змінилося і ти поїхав на Кіпр?

– Пізніше з’явився варіант із Чорноморцем. До сих пір мені дуже боляче за те, що не вдалося втілити ці всі плани та ідеї у життя. Пізніше, з початком війни життя перевернулося настільки, що було дуже важко щось планувати. Взагалі, було важко жити, важко знайти себе і пізніше, з народженням моєї третьої доньки, дивишся на свою сім’ю та береш себе в руки. Розумієш, що треба продовжувати жити. 

Якраз в цей період почалося відродження українського футболу під час війни. Я дуже хотів повернутися назад, в Одесу, до Чорноморця. Але це були емоції. На перших місяцях війни важко згадати, що навіть відбувалося впродовж певної години, дня, тижня… І коли ти відкидаєш емоції, то я зрозумів, що не можу забрати сім’ю до України. А повернувшись самому, мені б тих емоцій вистачило б ненадовго. Це було би нечесно по відношенню до людей, яких я поважав і які на мене розраховували. Я би не зміг дати того, що від мене чекали. Тому я чесно сказав, що я не можу повернутися.

І це рішення не давало мені спокою. В цей певний період мені надійшла пропозиція від футбольного клубу Красава. Якраз у нас були думки щодо зміни країни, де мова і менталітет ближче до нас. І я пограв тут, це досить цікавий проєкт, цікаві плани. Кіпр – хороша країна, було багато плюсів та переїхали сюди.

«Пропозиція стати спортивним директором Красави стала для мене сюрпризом»

– Тобі запропонували посаду спортивного директора. Чому саме ця посада?

Я радий, що цей досвід є в моєму житті. Зробив певні висновки та рухаюсь далі. 17 січня, на свій День народження я зустрівся з президентом, сказав свою думку і ми прийняли рішення, що закінчую кар’єру гравця. Мені потрібно було зробити цей крок в майбутнє. Я хочу займатися агентською діяльністю, цілі великі, але хочу все робити поступово, набиратися досвіду, вчитися. Президент запропонував мені посаду спортивного директора, що було для мене сюрпризом. Я людина відповідальна та хочу не рахуватися, а бути, - розповів Микола Морозюк.