«Може, у Судані так і судять»: Шаран жорстко розкритикував арбітра матчу Олімпіади Ірак – Україна

Переглядів 3709
Віктор Глухенький Віктор Глухенький
8 голосів
«Може, у Судані так і судять»: Шаран жорстко розкритикував арбітра матчу Олімпіади Ірак – Україна
Володимир Шаран і збірна України U-23, колаж: «УФ»
Колишній головний тренер Олександрії та ще низки вітчизняних клубів Володимир Шаран в ексклюзивному інтерв’ю «УФ» поділився враженнями від гри олімпійської збірної України проти Іраку (1:2).

Напередодні олімпійська збірна України провела свій перший, історичний, поєдинок на головний спортивних іграх чотириріччя. Шкода, але перший млинець вийшов глевким, як-то кажуть. Команда Руслана Ротаня досить несподівано поступилася команді Іраку (1:2).

Кореспондент сайту «Український футбол» Віктор Глухенький розібрав гру Ірак – Україна з одним із найдосвідченіших вітчизняних тренерів – Володимиром Шараном, спробувавши зрозуміти, що ж стало причиною фіаско синьо-жовтої збірної у Ліоні.

«Після голу Рубчинського я був упевнений, що Україна переможе»

– Володимире Богдановичу, які Ваші враження від гри? 

– Важко дібрати правильні слова… Знаєте, було видно, що хлопці хотіли перемогти, було видно їх налаштування на гру, мотивацію, вони горіли. Впевнений, що говорити про недооцінку Іраку не може бути навіть і мови, але… 

– Горіли, а чи не перегоріли наші хлопці психологічно ще до гри? Це все ж Олімпіада. Не єврокубки навіть.

– Те що я побачив, то ні. Не вважаю, що ми можемо говорити про фактор психологічних проблем, як-то перегоріли,  перехвилювалися, тощо. До пропущеного голу наші хлопці грали супер. Дуже сподобалося.

Це наша національна збірна на Євро-2024 проти Румунії (0:3) вийшла вже переможцем на поле, явно переоцінили себе, а олімпійська команда, ні. Не побачив я такого. 

– Рівень гри збірної Іраку Вас здивував, бо доводилось чути від деяких знайомих зі світу футболу, мовляв, як взагалі можна програти такій команді. Мовляв, де в них там у пустелі поля і тому подібне.

–  Збірна Іраку закрилися в обороні, це було прогнозовано, намагалися грати виключно на контратаках та за рахунок стандартних положень. Такий ешелонований захист розкривати дуже непросто. 

Потрібно мати індивідуально сильних гравців, особливо флангових. Таких виконавців, які не бояться брати ініціативу на себе. І у нас такі є. Наприклад, Максим Брагару та Ілля Крупський. Саме вони створили два хороші моменти у першому таймі за рахунок своєї індивідуальної майстерності насамперед. 

Знаєте, от правильно, як на мене грала Україна, але… Бувають такі дні й такі матчі. На жаль. Після голу Валентина Рубчинського я був упевнений, що Україна переможе. 

«Якби на Євро-2024 дали такий пенальті, то цей арбітр більше б матчі не судив»

– Чи варто Руслану Ротаню «напхати» Таловєрову за пенальті? Бо, так, дуже картинно впав гравець Іраку, але ж і Максим руки тримав у нього на спині і нехай і тендітно, але ж штовхнув.

 – Та ні, ви що. Зараз судді закривають очі на такі моменти. Не дають у сучасному футболі пенальті за такі фоли. Суддівство – це взагалі… Ну як можна давати такий пенальті? Це сміх. Чи жах. Вважаю, що саме несправедливий одинадцятиметровий став для хлопців Ротаня таким-собі психологічним ударом. 

Я перед грою України дивився ще матч між Марокко та Аргентиною, то там теж арбітр «вигадав» пенальті. Кваліфікація арбітрів на Олімпіаді дуже сумнівна. Звідки був цей чолов’яга, що Україну судив?

Гравці збірних Іраку і України, фото: УАФ

– Пан Ісмаїл з Судану.

– Може, в них у Судані так і судять, і це нормально, але на світовому рівні не можна ж таке чинити.

Я Вам так скажу: якби на Євро-2024 дали такий пенальті, то цей арбітр більше б матчі не судив. Впевнений на сто відсотків. 

– Що скажете про другий гол у наші ворота?

– Це і командна помилка, і персональна нашого воротаря Кирила Фесюна. Не можна пропускати такі голи.

Скільки там ударів було у Іраку? Я просто не дивився статистику?

– У площину воріт рівно два, як і голів.

– Програти такий поєдинок… Жахливо. До початку матчу був впевнений у нашій перемозі. Ну, нехай нічия, але не поразка ж. І, повторюся, не хотілося б нікого критикувати з гравців, бо не по грі рахунок геть. 

«Марокко на голову сильніше за Ірак»

– Хто з гравців України Вам сподобався найбільше?

– Виділив би динамівців Максима Брагару та Валентина Рубринського. От ці двоє відмінну гру продемонстрували.

Максим Брагару, фото: УАФ

– З об’єктивних і не дуже причин Руслан Ротань не зміг повезти на Олімпіаду всіх тих гравців, яких він хотів би бачити у своїй команді. За підсумками першої гри, як гадаєте, кого не вистачило Україні найбільше?

– До початку Олімпіади у мене була розмова з помічником Ротаня (Сергієм Кравченком). І я сказав одразу, що дуже буде не вистачати двох гравців: Анатолія Трубіна та Артема Бондаренка. 

– Далі за курсом – Марокко. До ворожки не ходи, дуже непроста команда, «противна», я б навіть сказав, принаймні з огляду на те, що я побачив у грі проти Аргентини. Ваші очікування від гри номер два для Україна на Олімпіаді.

– Зараз дуже багато залежить від Ротаня, щоб він знайшов правильні слова, налаштував команду, бо ж тепер нам конче потрібно перемагати Марокко. Та й Аргентину, бажано (сміється, – прим. В.Г.).

Теж дивився гру між марокканцями і аргентинцями і мені африканська збірна сподобалась. У першому таймі вони аргентинців перегравали. Так, по перерві підсіли і перейшли на гру від оборони, але в цілому команда дуже хороша. видно, що фізично там всі гравці на пристойному рівні, техніка теж присутня. Марокко на голову сильніше за Ірак, тому перемогти їх буде дуже складно.

Чомусь я так думаю, що з Марокко Україна вже не буде грати першим номером, а діятиме від оборони.