Натія Панцулая: Наше суспільство з’їсть людей, які відкрито скажуть про нетрадиційну орієнтацію
Гравчиня Колоса та національної команди України Натія Панцулая в ексклюзивному інтерв’ю для ютуб-каналу FanDay розповіла багато цікавого про жіночий футбол.
- Футбол – це не жіночий вид спорту, часто таке чуєш?
- Звичайно, часто. Зараз це чую інколи і впевнена, що у майбутньому буду чути. Це стереотип такий. Знаєте, як говорили, якщо плакса, то дівчина, хоч інколи дівчата бувають набагато сильнішими, ніж чоловіки. Не фізично, а взагалі, як людина.
- У дівчат погана техніка і вони повільні, стеретип?
- Якщо говорити про чемпіонат України, вибачте, я не скажу якийсь нонсенс, не є самим цікавим чемпіонатом в жіночому футболі, ми тільки йдемо до цього. І якщо всі структури будуть правильно працювати, ми будемо популярними. Але, якщо взяти чемпіонат Англії чи Іспанії, вони дуже технічні, цікаві, динамічні.
- Дівчата не пробачають жорстку гру?
- Так. Це не той варіант, коли зробили з тобою щось несправедливе, і я скажу – йди далі. Тут буде помста, це сто відсотків.
- Загалом дівчата часто з сексизмом зіштовхуються?
- На сьогоднішній день це невід’ємна частина. Наприклад, чуємо це не жіночий вид спорту, що тут робиш, сміються, але є такі, які кажуть, навіщо взагалі ми існуємо. Багато хто вболіває за мене , але, впевнена, що багато хто думає: Боже, чим вона займається, це так тупо, йди на нормальну роботу, заведи сім’ю, це ж стандарт, норма. А мені 30, я не одружена, все – це кінчене життя. Я не знаю як це пояснити, я не бачу сенсу відповідати людям, які вішають свої ярлики на мене.
- Зарплати в жіночому футболі дуже відрізняються від чоловічого футболу…
- Якщо сказати відрізняються, це нічого не сказати. Є просто неймовірна прірва, це не бо і земля. Щоб багато заробляти, потрібно, щоб люди дивились цей футбол.
- Яка середня зарплата в чемпіонаті України у гравчинь?
- На сьогоднішній момент, середня від 20 до 40 тисяч гривень.
- Міф чи стереотип, що в жіночому футболі багато дівчат нетрадиційної орієнтації?
- Я б не сказала, що це міф. Це не жіночий футбол, це світ. Якщо є теорія рукостискання, то за своє життя кожне четверта-п’ята людина, з якою знайомишся – нетрадиційної орієнтації. І так само я це відношу до чоловічого чоловічого футболу. Можливо, в Україні трошки більше, кожна сьома-восьма людина. Але це не стосується тільки футболу, ці люди є всюди, в усіх сферах. Навіть, якщо вони десь існують, то ви про них не почуєте. В нас не той менталітет на сьогоднішній день, щоб про це говорити. Наше суспільство з’їсть людей, які відкрито скажуть про це.
- Через скільки років український жіночий футбол зможе вийти на високий рівень?
- Я даю 5 років. Якщо взяти кілька років тому, на яких полях я грала, яке взуття я носила, як ми їздили на ігри, це просто не зрівняється з тим, що є зараз.