«Неповага до клубів з територій, які часто обстрілюють»: віце-президент Тростянця – про зірваний матч з Колосом-2
У суботу, 7 вересня, в Другій лізі повинно було відбутись шість матчів. Однак, поєдинок між Тростянцем та ковалівським Колосом-2 не відбувся, адже після кількох секунд матчу та двох повітряних тривог (друга з них тривала понад годину) гості покинули стадіон, посилаючись на регламент.
Невдоволення цим рішенням клуб із Сумщини вже висловив в емоційному дописі у соціальних мережах. Тож сайт «Український футбол» звернувся до віце-президента ФК Тростянець, і Руслан Бова розповів ситуацію, як її бачить команда-господар.
«До відбою повітряної тривоги заклики про те, щоб не грати, тривали уже пів години»
– Руслане Юрійовичу, яка ваша позиція у цій ситуації?
– Офіційна позиція висвітлена на нашому офіційному сайті, в Instagram та у Telegram. Якщо говорити дуже коротко та коректно – ми не вдоволені діями Колосу-2. По суті, команда просто розвернулась і поїхала. Не посидівши, не почекавши та не дограючи матч. Після неї, зрозуміло, поїхали арбітри та спостерігачі цього матчу.
У неформальній обстановці ми спілкувались з їхнім головним тренером (Володимир Бондаренко). Він говорить: «Ми одразу знали, що цей матч не буде дограно». Але вибачте! От ми з вами говоримо в 19.49 і зараз у Сумській області немає повітряної тривоги. Не було її і в останні 2,5 години. Ми б спокійно дограли цей матч у світловий день.
На мою думку, це неповага загалом до усіх футбольних клубів, які виступають на територіях, що часто обстрілюються. Це стосується нас, Кривбасу, Металурга (Запоріжжя). Вважаю, що команда Колос-2 вчинила не гідно.
– Перша тривога пролунала в 13.30. Чи були розмови про те, що матчу не буде уже тоді?
– Так, у цьому ключове питання! Колос-2 приїхав на гру. Але через ПФЛ нам спускались сигнали, що ця команда хвилюється. І ще на початку тижня була мова про те, що матч не буде зіграно і можливо його б вартувало перенести.
Але ж Сумська ОВА дала дозвіл на проведення цього матчу, проведення його із уболівальниками. І відповідно, ми були готові приймати гру. Всі заходи безпеки забезпечили. Цієї ночі була велика атака на Україну, але тривога на Сумщині завершилась уночі. Вона повторно почалась після 12 години дня, матч було заплановано на 13.30, і завершилась в 14.24.
Колос приїхав на гру десь в 12.30. Команди спокійно походили по полю, перевірили газон, футболісти спілкувались. Тому всі були налаштовані оптимістично та розуміли, що завершиться тривога і ми будемо грати.
Але заклики про те, аби не грати, тривали уже пів години – ще до відбою повітряної тривоги (о 14.24). Однак тривога завершилась, команди розім’ялись, провели офіційну частину, а через вісім секунд матчу пролунала сирена. З того моменту від Колосу-2 почали лунати історії про те, що «ми будемо потрохи збиратись, адже цей матч не буде дограно».
Вони спирались на регламент і з цього погляду я їх розумію, але вони вчинили не морально. Приїхавши на Сумщину, у регіон який є зараз форпостом, людям важко посидіти перечекати тривогу?
Футболісти Колоса-2. Фото: ФК Тростянець
«Цей матч все одно зіграємо в Тростянці»
– Чи будуть подальші дії від ФК Тростянець?
– Та ні, ми не звертатимемось у КДК. Розуміємо, що вони спирались на регламент. Ми апелюємо лише до сторони моралі. Команда Колос-2 приїхала у місто Тростянець, яке було окуповане у перший день повномасштабної війни. У місто через яке на Київ йшли Кантемирівська й Таманська танкові дивізії і ми тут їх зупиняли. А тепер люди приїздять сюди і їм важко пересидіти тривогу?
У них було лише два аргументи. Перший, що вони просиділи годину. Другий, що вони не встигнуть повернутись на автобусі до настання комендантської години. Це смішно. Ми дуже сильно нервувались, спілкувались на стадіоні, але зрозуміли – позицію один одного ніхто не почує.
– А між ким здійснювалась комунікація?
– Розмовляли президент ФК Тростянець Юрій Анатолійович Бова та головний тренер Колоса-2 Володимир Бондаренко. Розмова була на підвищених тонах, але без додаткової агресії.
Цей матч все одно зіграємо в Тростянці. Вони сюди ще приїдуть. Це принципова позиція. Більшість матчів ПФЛ та УПЛ проводиться без уболівальників, адже клуби не можуть створити умови для безпеки. Ми, які знаходимось за 35 км від кордону з Росією – змогли.