Український футбол
Олександр БОЙЦАН: «На трансфери грошей виділили достатньо»
Генеральний директор сімферопольської «Таврії» розповів про ситуацію навколо стадіону «Локомотив», трансферну діяльність і об’єднаний чемпіонат

— Пане Олександре, прокоментуйте, будь ласка, інформацію щодо можливого поз­бавлення ліцензії домашньої арени сімферопольської «Таврії» — республіканського стадіону «Локомотив», який начебто вже не відповідає вимогам ФФУ для проведення матчів прем’єр-ліги.

— На клуб та ім’я почесного президента Анатолія Володимировича Могильова надійшли листи із Федерації футболу України з проханням усунути всі недоліки та недоробки нашого стадіону, щоби арена могла зберегти ліцензію й надалі приймати матчі найвищого ґатунку. Для цього необхідно, по-перше, замінити освітлення, яке не відповідає нормам ПЛ. Гадаю, із цим питанням ми швидко впораємося. Хоча в загальному прекрасно розуміємо, що стадіон не відповідає нормам, однак поки що маємо те, що маємо.

— Уже сімферопольські віт­ри не перший рік гудуть, що вже найближчим часом у «Таврії» з’явиться сучасна навчально-тренувальна база…

— Насправді з базою ми проблему вирішили. Тепер у розпорядженні нашого клубу є дві чудові бази. Щодо ситуації навколо стадіо­ну «Локомотив», не хотілося бути папугою й укотре повторюватися, однак споруда перебуває на балансі міста, відтак вкладати в нього гроші, проводити там якісь ремонтні роботи для власників клубу немає жодного сенсу. Цим мають займатися ті, хто його утримує. Ми ж його тільки орендуємо.

— А чому би не зайнятися будівництвом власної арени, як це, приміром, зробив донецький «Металург» чи дніпропетровський «Дніпро», тоді б і проблем не виникало?

— Так, я вас прекрасно розумію, проте наразі таких планів у нас немає.

— Цієї зими табу на трансферну діяльність сімферопольського колективу перестає дія­ти, відтак «Таврія», нарешті, може купувати гравців. Скажіть, уже є футболісти, з якими найближчим часом буде підписано контракт?

— Певна річ, керівництво веде перемовини з гравцями, однак трансферне вікно відчиняється лише першого січня. Тому повноцінну трансферну діяльність розпочнемо після Нового року. Наразі можемо підписувати тільки вільних агентів. Переглядаємо багатьох виконавців, беремо їх на олівець, а вже з першого січня будемо вести конкретніші переговори. Наш клуб рік не міг нікого купувати, тож зараз свіжа кров нам потрібна, як ніколи, тим паче, турнірне становище вимагає підсилення.

— А яку суму виділили на трансфери?

— Повірте, грошей виділили достатньо, щоби провести сильну трансферну кампанію та зберегти команду в еліті українського футболу.

— Роботою грецького фахівця Яніса Христопулоса задоволені? Чи все ж до нього є певні претензії?

— Це запитання необхідно адресувати власникам клубу. Однак подумаєте, що лукавлю, якщо скажу, що задоволений роботою Христопулоса. Хоча на те, що «Таврія» закінчила літньо-осінню частину чемпіонату на останній сходинці, є як об’єктивні причини, так і суб’єктивні. Тому винуватити одного тренера не можна.

— Враховуючи, що «Таврія» рік не виходила на трансферний ринок, до першої команди потрапило чимало молодих гравців, місцевих виконавців. На вашу думку, наскільки серйозного прогресу вони досягли?

— Чесно кажучи, як людина, котра грала у футбол і знає всі його нюанси, очікував би від них все-таки більшого прогресу, особливо від тих, хто потрапляв до основного складу.

— Запитання з приводу чергових зборів прем’єр-ліги, які знову не відбулися через відсутність потрібної кількості учасників. Чому «Таврія» не делегувала свого представника 18 грудня? Чи ви знову запізнилися?

— Ні, ми дирекцію прем’єр-ліги повідомили завчасно, що нашого представника 18 грудня не буде. Позиція «Таврії» на сьогодні така, що всі ключові моменти, всі стрижневі питання повинні вирішувати власники клубів. Про це також на п’ятнадцятому конгресі ФФУ зая­вив і президент Федерації Анатолій Коньков. Гадаю, власники все ж зберуться й оберуть потрібний формат спілкування, який би задовольнив усі сторони. Прем’єр-ліга — це та організація, котра має захищати інтереси клубів-учасників.

— Олександре Володимировичу, нині український футбол потрапив у тяжке фінансове становище, в котрому виживає далеко не кожний. «Арсенал» уже спочив, до того — «Кривбас»… Можливо, варто зменшити кількість учасників в елітному дивізіоні?

— Особисто я — проти скорочення клубів у прем’єр-лізі. Скажу більше, я взагалі виступаю за її розширення. Зменшення учасників у вищому дивізіоні на користь українському футболу аж ніяк не піде. Вий­де так, що багато футболістів, наголошую: наших футболістів, у першу чергу, позбудуться можливості виступати на найвищому рівні, конкурувати із сильними легіонерами, професійно зростати. А збільшення, навпаки, підвищить рівень чемпіонату, додасть йому інтриги, відтак зросте зацікавленість. Але в даній ситуації, коли справді в країні тяжке фінансове становище, невизначена геополітична спрямованість, трудно щось стверджувати. Певна річ, за таких обставин нелегко знайти людей, котрі всерйоз цікавитимуться футболом чи хотіли би займатися утриманням клубів. Це справа не з легких, вона потребує значних як фізичних, так і матеріальних ресурсів, багато часу та терпіння.

— А вам не здається, що наш чемпіонат штучно знищують для того, щоби були підстави для створення спільного чемпіонату між Україною та Росією?

— Насправді, не шукаю якоїсь змови в усьому, що відбувається навк­оло прем’єр-ліги та безпосередньо всередині чемпіонату. Гадаю, що в більшій чи меншій мірі причиною всіх наших бід є фінансова складова. Що стосується об’єднаного чемпіонату, як на мене, це проект із розряду фантастики. Чесно кажучи, навіщо взагалі мусолити цю тему, якщо це в принципі неможливо втілити, спираюсь на нормативні документи ФІФА та УЄФА. У нас є наш футбол, і його потрібно захищати та розвивати.

 

P.S. Як стало відомо, керівниц­тво «Таврії» все-таки вирішило звільнити 41-річного грецького фахівця Яніса Христопулоса. Наразі обидві сторони обговорюють суму компенсації за розірвання контракту. На офіційному ж сайті «Таврії» жодного повідомлення з даного приводу немає, власне кажучи, як і будь-яких заяв представників сімферопольського клубу.

Роман КИРІЄНКО.


стрічка новин