Олександр КУРДОВ: «Буває, кажуть: «Краще прогуляти з дівками ці гроші, ніж дати їх на команду»

Переглядів 171
UkrFootball.ua UkrFootball.ua
0 голосів
Спортивний директор «Енергії» з Нової Каховки розповів про стан справ у клубі та ситуацію з проходженням атестації

— Олександре Михайловичу, ви як голова правління ФК «Енергія» та спортивний директор клубу, мабуть, незадоволені результатами команди в першій частині чемпіонату?

— Однозначно. Те, що «Енергія» пішла зимувати передостанньою в турнірній таблиці, зумовлено кадровою проблемою. Через це в тих матчах, де повинні були вигравати, поступилися. Наприклад, зазнали поразки в матчах із стрийською «Скалою», хмельницьким «Динамо» та овідіопольською «Реал Фармою». Та й у деяких інших зустрічах утрачали очки непередбачено. Хоча перемогли вдома донецький «Шахтар-3» та кременчуцький «Кремінь». У Черкасах зі «Славутичем» зіграли унічию… На старті чемпіонату команда непогано налаштовувалася, вдавалося показувати пристойну гру. Однак потім у клубі сталися неприємності: нас залишили двоє провідних гравців — Олександр Муковозов та Павло Черняєв. Відтак одразу виникли проблеми як у захисті, так і в нападі. На превеликий жаль, заміни їм знайти не вдалося. Потім ще додалися травми та дискваліфікації деяких основних виконавців, замінити котрих просто не було ким. Часом траплялося так, що на виїзд їхали з двома футболістами в запасі. Тому доводилося випускати молодих і недосвідчених гравців, яких і резервістами можна лише з натяжкою назвати. А в умовах, коли лава коротенька, то й деякі футболісти почали неналежно ставитися до своїх обов’язків, знаючи, що їх, попри все, будуть ставити на ігри. Із такими виконавцями будемо прощатися. Ми вже практично визначилися з тими, хто залишить наш склад. Будемо кардинально змінювати трансферну політику клубу. Якщо раніше робили ставку на власних вихованців і футболістів із Херсонської області, то тепер плануємо значно розширити видноколо на ринку й брати справді хороших гравців. Адже місцеві кадри не завжди виправдовували довіру, граючи нижче своїх можливостей.

— Із кимось уже розпрощалися?

— У нас закінчилися контракти з орендованими Тарасом Ковальчуком із армянського «Титана» та Владиславом ‎Котовим із МФК «Миколаїв». Також закінчилася угода з Костянтином Чернієм.

— За комплектацію команди відповідає тренер, а на вас лежить уся господарська робота. Чи ви також долучаєтеся до трансферних питань?

— Так, комплектацією «Енергії» справді займається тренер. А я, у свою чергу, слідкую за тим, щоби в господарстві клубу все було гаразд. Наразі вирішую нагальне питання щодо проходження атестації нашої команди. А це, повірте, дуже великий обсяг роботи, котрий потребує копіткої праці з документами.

— Фінансування клубу вже стабілізувалося?

— Із цього приводу треба подякувати нашому почесному президенту, меру міста Нова Каховка Володимиру Коваленку. Він намагається підтримати команду та й взагалі футбол у місті. Дехто вважає, навіщо витрачати гроші на команду майстрів? Краще віддати їх на дитячий футбол. Забувають, що «Енергія» — це вершина піраміди футболу в місті. Окрім основної команди, маємо ще дитячо-юнацьку школу, вихованці якої беруть участь у чемпіонаті країни у своїх вікових групах. Якщо є команда майстрів, то є й перспектива росту для юних футболістів. Не буде її, зачахне й зникне дитячий футбол. І діти знову підуть на вулицю. А на нашому стадіоні будуть пастися кози, а не гратимуть хороші колективи. Тим паче, Нова Каховка — невеличке місто, тож не так уже й багато проходить у нас масових заходів. У місті дуже рідко гастролюють естрадні знаменитості. Тому футбольні матчі дають змогу містянам відпочити, відволіктися від складних буднів, отримавши бодай невеличке, але свято душі. Звісно, хотілося нам бачити свою команду серед лідерів. Бо нині не так вже й багато приходить глядачів на матчі. Однак віддані вболівальники завжди на грі. Інші новокаховці все одно цікавляться, як граємо, тож коли перемагаємо, завжди радіють за «Енергію». Але без хорошого фінансування не може бути хорошої команди.

— Якщо пішла мова про фінансування, то чи є заборгованість перед гравцями по заробітній платні?

— Ні, ми розрахувалися з усіма гравцями. Нехай платня в нас не дуже висока, але стабільна. Преміальні теж виплачені. Ми повністю екіпірували футболістів, купили нову форму. Так, ми потрапили до списку боржників ПФЛ із внесків за участь у змаганнях, але це не залежало від нас. Ці суми були проплачені. Наше казначейство перевело гроші, а ось головне, київське, не дало добро на перерахунок. І вони десь зависли. Та перед самісіньким Новим роком рахунки були розблоковані й гроші дійшли до ПФЛ.

— Тяжко працювати зі спонсорами?

— Дуже. Є люди, які кажуть, краще прогуляти з дівками ці гроші, ніж дати їх на команду. Тоді кажу, дайте їх на дитячий футбол, у нас у клубі дітки від п’яти до сімнадцяти років, граємо у чемпіонаті країни. Теж — ні. Хоча є люди, які розуміють, що футбол потрібен місту, й усіляко матеріально допомагають команді. Серед них один із відомих коньячних виробників та інші середні та маленькі фірми. Отак гуртом і тримаємо команду на плаву.

— Чого чекаєте від весняної частини сезону?

— По-перше, необхідно пройти атестацію, готувати документацію, шукати сприятливі умови для підготовки команди, не забуваємо й про стадіон… Адже вже наприкінці січня місцеві футболісти розпочнуть тренування. До них будуть долучатися гравці, котрі приїдуть на перегляд. Нині є багато бажаючих. Я ще раз повторюся: ми нехай не багата, проте стабільна команда, відтак бажаючих потрапити до наших лав вистачає. Будемо вибирати. Тому нині основним завданням «Енергії» є повернення вболівальників на стадіон за рахунок видовищної, головне — успішної гри.


Олександр КРУПІЦА.

X