Олександр САПЕЛЬНЯК: «На контракті в нас немає жодного футболіста

Переглядів 258
UkrFootball.ua UkrFootball.ua
0 голосів
Наставник «Миру» розповів про складну ситуацію в команді та можливе зняття зі змагань

Наприкінці минулого року, після домашнього матчу з «Арсеналом-Київщиною» (1:1), президент горностаївців Іван Доценко приголомшив місцевих уболівальників тим, що він начебто збирається знімати команду з професіоналів, і вже надав кожному футболістові статус вільного агента. Тоді його фактично сенсаційній заяві ніхто особливої уваги не надав, списавши все на емоційний стан функціонера в зв’язку з прикрою нічиєю. Однак недавно у численних спортивних ЗМІ з’явилася інформація, що функціонер тоді зовсім не жартував і справді наразі збирається зняти команду з другої ліги. Відтак «УФ» вирішив звернутися до наставника горностаївців Олександра Сапельняка, щоби з перших уст дізнатися про стан справ у горностаївському клубі.

— Пане Олександре, стало відомо, що «Мир» може не зіграти у весняній частині чемпіонату. Команда справді припиняє своє існування?

— Поки що нічого не можу сказати. Президент надав усім гравцям статус вільних агентів. Хтось уже працевлаштувався, хтось ще ні, однак на контракті у нас немає жодного футболіста. По суті, грати зараз нікому. Відтак дограємо ми чемпіонат чи ні, що буде з нами далі, я, чесно кажучи, навіть не знаю.

— А чим президент мотивував своє рішення, відпускаючи всіх футболістів?

— Ліпше спитайте в нього. Я не знаю. Він мені нічого не казав, а я й не питав. Тому з цього приводу краще за все поговорити з Іваном Івановичем.

— Олександре Яковичу, а ви наразі залишилися в клубі чи вам також порадили підшуковувати нове місце роботи?

— Поки що я нікуди не пішов, однак подивимося, чи існуватиме команда, чи ні. Якщо її не стане, то ж який сенс тут залишатися? Із ким мені працювати? Нехай мине трохи часу, ситуація проясниться, тоді щось зможу конкретніше відповісти на ваше запитання.

— Виходить, що зараз у команді, по суті, тільки головний тренер і залишився?

— Як це не парадоксально виглядає, але ситуація саме така. Усі футболісти роз’їхалися. Складно щось сказати… Внесок за участь у турнірі у нас проплачений за цілий сезон. А чи зіграємо у весняній частині чемпіонату, чи ні, питання наразі відкрите.

— Вашому нинішньому становищу наразі не позаздриш. А як збираєтеся готувати команду, якщо президент усе-таки надумає дограти чемпіонат? Футболістів у вашому розпорядженні немає, про якусь підготовку навіть мова не йде…

— Звичайно, проблеми будуть, і дуже великі. Щось будемо думати, головне, щоби команда залишилася.

— Із кимось із ПФЛ не контактували з приводу даної ситуації? Можливо, з Мілетієм Бальчосом мали розмову?

— Ні, ні з ким не спілкувався. Ніхто мені не телефонував, ніхто нічого не питав. Скоріше за все, вони зверталися до президента. Але я нічого про те не знаю. Я читав у Інтернеті, що «Мир» вибуває зі змагань другої ліги. Проте підтвердити це чи спростувати я не можу, адже сам перебуваю в невіданні.

— Для Горностаївки зникнення команди — це велика втрата, адже інтерес до футболу серед місцевих уболівальників був чималий…

— Звісно, для нашого села — це велика втрата. Уболівальники любили команду, жодний домашній матч без їхньої уваги не залишався. Ми ж, у свою чергу, намагалися радувати їх, не розчаровувати. Певна річ, не завжди виходило перемагати, та ніколи не грали абияк.

— Із президентом Іваном Доценком бодай розмовляли з даного приводу?

— Я бачився з президентом, однак він мені нічого конкретного не сказав, зазначивши лише, що подивиться, як діяти далі. Тому ось такі в нас непривітні новини. Мені як фахівцеві сильно хочеться, щоби команда продовжила виступати у чемпіонаті. Усе-таки велику роботу вдалося здійснити, тож дуже прикро все це втрачати.

Роман КИРІЄНКО.

X