Олександр СЕВИДОВ: «Є велика ймовірність, що «Карпати» хтось залишить»

Переглядів 182
UkrFootball.ua UkrFootball.ua
0 голосів
Головний наставник «Карпат» — про «новорічні знижки» для гравців, насичені збори в Туреччині та відсутність потреби в підсиленні

«Мені немає на що нарікати»

— Олександре Володимировичу, спілкуємося цьогоріч уперше. Тому для початку охарактеризуйте минулий рік особисто для себе та вашої тренерської кар’єри.

— Не можу сказати, що 2013 рік став для мене особливо успішним. Хоча плакати та скиглити для мене нехарактерно. Нормальний рік, відповідна робота. Перехід на тренерський місток львів’ян уважаю для себе значним кроком у кар’єрі. Проте, як сказав Шаріков у всім відомій повісті: «Мої найкращі роки попереду». Це я жартую, звичайно. Тим не менш, мені немає на що нарікати: мої близькі здорові, і слава Богу.

— За півроку у Львові зрозуміли, що це ваше місто?

— Безумовно, я хочу продовжити свою роботу в цьому місті. Проте питаючи так у тренера, самі маєте розуміти, що не все залежить від мене. Мені досить комфортно працювати в столиці Галичини. Я добре розумію вимоги нашого керівництва, думки клубного президента та потреби тутешніх уболівальників. Сподіваюся, ми спільно обрали правильний шлях, яким упевнено просуваємося.

— Чи скучили за футболом та безпосередньо за «Карпатами» за час відпустки?

— Будь-який професіонал після тижня-другого відпустки починає сумувати за футболом, це однозначно. Тому було бажання повернутись до Львова та розпочати роботу.

— До Балажица та Даушвілі фінансово застосують штрафні санкції через запізнення на збір?

— Ні, в них «новорічні знижки». Ми це трактуємо не як запізнення, адже в Грегора та Муртаза були проблеми з авіарейсами через стиковки літаків. Звісно, їх не було на початку нашого зібрання, утім, не варто робити з цього проблему.

— Форма всіх гравців після тривалого відпочинку вас влаштовує? Обійшлось без травм?

— Із цим усе гаразд: вийшли живими та здоровими. Всі хлопці нині працюють із бажанням. Нікому не потрібно пояснювати, чому зараз треба працювати над своїм фізичним станом та готуватися до другої частини змагань.

— До кадрових ротацій. Із клубу врешті-решт пішли Ощипко та Милошевич. У вас була з ними розмова, щоби вони прийняли умови «Карпат» та залишилися?

— Із Милошевичем не спілкувались, а ось із Ігорем розмовляв ще влітку, але він вибрав інший шлях подальшої кар’єри. Тому нині говорити про доцільність цього рішення та мої думки із цього приводу, вважаю, недоречно.

— Бидловський, Озарків та Жовтюк, які зараз перебувають у «Олександрії», залишаться на Кіровоградщині на орендній основі?

— Ставите мені питання, котре краще спрямувати одному із функціонерів клубу. Я не знаю, де вони остаточно залишаться. Хоча зазначу, що Озарків та Жовтюк справді перебувають на перегляді в «Олександрії», а Бидловський взагалі-то тренується із полтавською «Ворсклою». Це попередніх півроку Володимир провів у складі «зелено-жовто-чорних».

«У колективі лише 11 виконавців можуть бути задоволеними»

— Можете підтвердити, що троє футболістів галичан — Роман Подоляк, Сергій Загідулін та Вадим Семчук — нині в Молдові та, швидше за все, підпишуть орендні угоди з тутешнім «Верісом»?

— Підтверджу лише те, що ми справді намагаємося працевлаштувати вищезгаданих футболістів на орендній основі. Тільки зрозумійте, що я цим не займаюсь, моя роль у клубі — тренувати. Щоби вести діалог на тему, де всі наші гравці точно перебувають на перегляді, на яких засадах вони там залишаться та чи взагалі залишаться, звертайтеся до керівництва.

— Конкретики не вимагав, утім, ви, як не остання людина у ФК, мали б знати про своїх підопічних. Питання було спрямоване радше на те, щоби відділити зерно від полови у новинах стосовно кадрових моментів.

— Звичайно, мені це відомо. Проте що би ви відповіли на моєму місці? Отож.

— Подальша доля та роль у команді Тищенка та Кополовця вже вирішилася? Першого відправили в дубль, чим він незадоволений, другий же не хоче залишатись у «Говерлі».

— У колективі лише 11 виконавців можуть бути задоволеними, інші, зрозуміло, навпаки. Тільки кожен проявляє свої претензії по-різному. Хтось засучить рукави та завзятіше почне працювати, а дехто роздаватиме інтерв’ю. Відтак усім футболістам раджу вирішувати свої проблеми всередині клубу, а не виносити свої образи. Якщо я відповідатиму їм взаємними висловлюваннями на загальний осуд, їм місця не вистачить у пресі. Якщо детальніше, з Ігорем вирішили, що йому краще змінити колектив. Можливо, я не помітив його таланту. Перехід до іншої команди, ймовірно, допоможе відкрити його потенціал. Щодо Кополовця, це досить серйозна історія для нас, адже в нього ще півроку контракт із «Говерлою». Тому говорити, чи повернеться Михайло, поки що рано.

— Чи правда, що на перегляді в «Карпатах» було троє гравців «Дніпра» (Близниченко, Войцеховський та Секу Конде), а Близниченко вже не підійшов?

— У нас справді було кілька футболістів із дубля «Дніпра» на перегляді. Близниченка ми не відправили, а просто не зійшлись у термінах оренди. Не відкидаю того, що Андрій ще буде в нашій команді, хто його знає? До речі, останнє прізвище, що ви називали, взагалі вперше чую, його не було в розташуванні «Карпат».

— Також була інформація, що приїздив на Галичину колишній гравець МФК «Миколаїв» Антон Голенков. Екс-«корабелу» не вдалося переконати вас залишити його?

— Після таких запитань виникає відчуття, що мене потрібно підключити до детектора брехні. Давайте поговоримо про «Карпати», а не про чутки, за якими хтось би міг до нас приїхати на перегляд. Нині в моєму розпорядженні лише ті гравці, що мають діючі контракти з нашим клубом.

«На наших лідерів існує попит на трансферному ринку»

— До речі, не було думок повернути Худоб’яка з російського «Ростова»? Ігор не так часто виходить на поле, можливо, він був би зацікавлений у поверненні до Львова, де завжди грав у основі.

— Після останнього інтерв’ю Ігоря ваше питання вже не є актуальним. Тим більше, в нього ще півроку договору з «Ростовом». Та й, наскільки розумію з його слів, Худоб’яка в Росії все влаштовує, відтак він хоче там залишитися. Навіщо намагатися повернути футболіста, котрий не має бажання грати за львівський ФК?

— Натомість у «левів» з’явився перший новачок. Вам пощастило з таким поповненням, адже Новотрясов, попри свій молодий вік, демонструє зрілу гру. У другому колі прем’єр-ліги в Артура буде можливість проявити себе?

— У літньо-осінній частині першості за нашу команду виходили ще молодші виконавці. Безперечно, в Артура буде шанс проявити себе, інакше ми би не брали його. У першій команді «Карпат» узагалі не було гравця, котрий не отримав можливість заявити про себе на полі. Новотрясова взяли на перспективу, щоби з часом доріс до рівня національної збірної.

— Під час підготовки до сезону два виконавці львів’ян (Мірошниченко та Пучковський) перебувають у розташуванні молодіжної збірної. На вашу думку, під час зборів це піде на користь хлопцям чи навпаки?

— Це ніяк не вплине на підготовку. Бохашвілі, до речі, також викликали, однак ми попросили, щоби Женя не їхав, адже він і так основний гравець молодіжки. Мірошниченко та Пучковський — молодші футболісти, на яких у ділі хоче подивитись Сергій Ковалець. Упевнений, їм піде на користь відповідальність за представлення своєї країни на турнірі Співдружності.

— Наскільки розумію, основну команду ніхто не залишив, навіть попри жвавий інтерес до ваших гравців.

— Не скажу! Тим паче, що інтерес до наших виконавців досі присутній. Існує велика ймовірність, що «Карпати» хтось залишить.

Не повідаєте, кого в своєму розташуванні було залишити найскладніше?

— Значить, зайшли з іншого боку. Якщо слідкуєте за моїми інтерв’ю, говорив, що мій наставник у тренерській справі — Семен Альтман, тому з якого боку не зайдете, прізвищ вам не назву. Всі імена, котрі зараз вам не називаю, самі можете вичислити. Ніхто ж не цікавитиметься футболістами, котрі сидять на лаві. На наших лідерів існує попит на трансферному ринку. Є спортивна етика, тому наразі не хочу засмучувати чи обнадіювати наших уболівальників.

— Свої професійні виступи завершив Годвін. Вірите, що Самсон ще здатний принести користь «зелено-білим», однак уже в іншій ролі?

— Дуже сподіваюсь на це. Самсон — доволі відповідальна людина. Те, що він рано завершив професійні виступи, — свідчення його рішучості. В нього зараз непростий період, усі колишні футболісти його проходять. Утім, сподіваюся, він зможе принести неабияку користь клубові, котрому допомагав упродовж довгого часу. Усе залежить лише від нього.

«У весняній частині змагань ми виглядатимемо на полі впевненіше»

— Поки що карпатівці лише розпочали збір у Львові. Початковий етап підготовки спрямований на відновлення фізичних сил?

— Як і у всіх, зрештою. Навіщо вигадувати велосипед?

Незабаром команда вилетить на виїзний збір до Туреччини. Там уже більше уваги приділите роботі з м’ячем?

— 21 січня ми летимо до Турецької Республіки, де проведемо шість спарингів, а це немало. Ми беремо таку кількість футболістів, щоб кожен мав можливість зіграти по тайму та отримати однакове навантаження для того, щоби набрати форму. Тому в нас залишиться кістяк навіть у разі певних утрат. Також це буде корисно молодим гравцям, котрих беремо на збори з дублюючого складу. Наразі їм катастрофічно бракує ігрового досвіду в чемпіонаті.

— За цей час команда проведе шість спарингів із іноземними командами. Чи розглядали можливість зіграти з українськими колективами, котрих узимку в Туреччині вистачає?

— Є, звісно, клуби, що не захотіли з нами грати. Наприклад, ми з задоволенням зіграли б із київським «Динамо» чи донецьким «Шахтарем». Утім, вони, на жаль, проводять збір в інших країнах. В Туреччині зараз «Іллічівець» та «Зоря», з якими граємо в стартових турах після перерви. Всі намагаються зіграти з клубами, що беруть участь в інших чемпіонатах, для того, щоби здобути досвід у грі з представниками різних футбольних шкіл. Ми — не виняток. Безумовно, ми хочемо грати з сильнішими суперниками. Та загалом рівнем спарингів, які запропонували організатори, ми задоволені.

— Другий турецький збір буде менш насиченим на матчі?

— Після відпочинку у Львові ми проведемо в Туреччині п’ять спарингів. Знову ж таки, ставимо перед собою мету провести «бойове хрещення» для нашої молоді перед серйозними поєдинками. Ігри на зборах важко порівняти з іграми чемпіонату. Тим не менше, для молодих виконавців грати з представниками вищих дивізіонів інших країн — чудова можливість проявити себе.

— Коли плануєте визначитись із футболістами, котрі перебувають на перегляді, хто залишиться у команді?

— У нас поки немає гравців на перегляді. Це наше з керівництвом спільне рішення. Ми обрали певну стратегію поведінки на футбольному ринку. Передусім хочемо дати шанс нашим молодим гравцям. Тому всі футболісти, що перебувають на контракті, їдуть на збори. Якщо молодь добре проявить себе, ми знайдемо спосіб, аби задіяти їх в основному складі.

— Випливає висновок, що з допомогою зіграності колективу розраховуєте на хороший результат у другому колі?

— Так. Сподіваюся, що ми зможемо використати вже існуючу взаємодію моїх підопічних, аби після завершення сезону займати вище, ніж поточне, місце.

— Наскільки пам’ятаю, конкретного завдання у чемпіонаті перед «Карпатами» нема. Відтак чого очікуєте від завершення футбольного року в українській першості?

— Підвищення майстерності гравців, більшої зіграності, якіснішої і ціліснішої гри. У нас було мало часу влітку, проте маю надію, що після зборів у весняній частині змагань ми виглядатимемо на полі впевненіше.

Євген ДЕМЯН.

X