Петро ЧИЛІБІ: «Нам не соромно запрошувати команди з інших регіонів»

Переглядів 235
UkrFootball.ua UkrFootball.ua
0 голосів
Голова Федерації футболу Одеської області розповів про гру мільйонів у регіоні

— Ми провели повноцінний чемпіонат області, в якому взяли участь 25 команд. На першому етапі їх було розділено на три територіальні групи — «Північ», «Центр» і «Південь». Одразу скажу, що команди були різними за рівнем гри, підготовки, класом. Десь талановитих і досвідчених футболістів багато, десь — зовсім мало. Утім, головне, що представники районів нашої області відіграли турнір. Причому, можемо пишатися тим, що учасники чемпіонату Одеської області повністю виконували всі регламентні норми, які було надано Федерацією футболу України. У цілому, вважаю, все пройшло на високому рівні. Але не можу не сказати про те, що ми, певне, припустилися помилки у схемі проведення чемпіонату. Зрозуміли ми це лише зараз. Із Північної та Південної зон до фінального етапу пройшли по дві команди — Великомихайлівського, Ширяївського районів і Саратського району («Балкани» Зоря) й представник Кирничок Ізмаїльського району відповідно. Із Центральної зони вийшли чотири представники — Роздільнянського, Березовського, Біляївського районів і смт Таїрово. Так ось: помилка полягає в тому, що вони вийшли до наступного етапу із «золотими очками». А це було неправильно. Після перших поразок ті, хто вийшов із третього-четвертого місць із Центральної зони, фактично втрачали можливість змагатися за високі місця. Про це казали представники майже всіх команд.

Ще одна наша помилка — введення правила «золотого гола» у фіналі Кубка Одеської області. Це вже в минулому, зараз «золотий гол» уже майже ніде не зустрінеш. Гадаю, наступного року ми скасуємо цей пункт у регламенті наших турнірів.

Щодо результатів скажу, що в боротьбі за чемпіонський титул у «Фіналі чотирьох», який проходив у селищі Таїрове, зійшлися справді найкращі дві команди — «Балкани» та «Таїрове», перемогу здобули представники Саратського району. У боротьбі за «бронзу» команда Березовського району подужала представників Роздільнянського району.

Кубок області також розіграли «Балкани» та «Таїрове», й тут на «золотий гол» спромоглися таїрівці. Так вийшло, що гранди регіонального футболу розділили трофеї.

Треба додати, що майже всі команди, які посіли високі місця у чемпіонаті області, тренують ветерани одеського футболу, приміром, Олександр Бондаренко, Дмитро Горбатенко. І, знаєте, це позначається на грі, такі колективи демонструють достатньо цікавий сучасний футбол. Це — крок уперед. Футбол в області розвивається.

— Окрім чемпіонату та Кубка області, було також проведено Кубок губернатора…

— Так, був і такий турнір. У ньому брали участь чемпіони сільських рад. Звичайно, в команд зовсім різний рівень підготовки, адже, самі розумієте, як футбол розвивається у великих селах, а як — у малих. І тут на голову сильнішою за всіх була команда «Олімп» із Кирничок, яка розтрощила всіх суперників і здобула трофей. Та мені дуже приємно, що футбол у районах розвивається. Вважаю, що він має розвиватися саме там, звідки частенько виходять майбутні зірки світового футболу.

— Цікаво дізнатися, в якому стані в області стадіони, поля?

— Знаєте, такого немає ніде в Україні. У нас за останні кілька років, із ініціативи колишнього губернатора Едуарда Матвійчука, було відремонтовано чи побудовано з нуля півтора десятка стадіонів у всій області. Звичайно, не всі вони можуть похвалитися якісними газонами, але в більшості випадків усе добре. Не соромно привезти до цих населених пунктів команди з інших регіонів. Тим більше, що новий губернатор Одещини Микола Скорик пообіцяв, що програми, які втілював у життя Едуард Матвійчук, ніхто не закриватиме, в районах й надалі споруджуватимуться стадіони. Ми пишаємося цим і бажаємо, щоб інші регіони також отримали такі стадіони.

— Великою проблемою в регіонах є ситуація з кваліфікованими арбітрами. Що із цього приводу можете сказати про Одеську область?

— Ми наводимо порядок у всьому, зокрема у суддівських справах. Насправді, в нас є багато кваліфікованих арбітрів, у тому числі й молодих, які працюють на матчах у різних районах і селах. За цією роботою спостерігають голова комітету арбітрів Одеської області Віктор Швецов, який обслуговує матчі прем’єр-ліги, йому у цьому допомагають і заступники голови ФФОО Володимир Копяк, Петро Жирнов, а ще — Володимир Князєв, який має за спиною чималий досвід роботи у футболі. Вони слідкують за усім, що стосується наших арбітрів, грамотно розподіляють їх по регіону, зважаючи на значимість матчу та інші фактори. На ключові поєдинки призначають досвідченіших арбітрів, наприклад, на звичайні — тих, хто молодший, набуває досвіду тощо. Але є й проблеми. Ми найближчим часом піднімемо актуальну тему суддівства в районах, де також проходять свої першості. Там справді багато питань. Гадаю, все буде добре.

Леонід ФРАНЦЕСКЕВИЧ.

X