«Після Удінезе почав отримувати задоволення від футболу вже в Зорі»: Мічин – про дубль Карпатам і роботу з Бартуловичем

Переглядів 736
Аватар Олександр Карпенко Олександр Карпенко
3 голоси
«Після Удінезе почав отримувати задоволення від футболу вже в Зорі»: Мічин – про дубль Карпатам і роботу з Бартуловичем
Петар Мічин. Колаж: УФ
Півзахисник Зорі Петар Мічин в інтерв'ю «УФ» пригадав події матчі 15 туру УПЛ проти Карпат (3:1), в якому сербський легіонер приніс перемогу своїм дублем.

Зоря першу половину сезону завершила ефектною перемогою над Карпатами, програючи по ходу в один гол. Головним героєм для луганчан став Петар Мічин, який двічі засмутив голкіпера гостей Кемкіна. 

При цьому Мічин став одним з лідерів Зорі відтоді, коли команду очолив Младен Бартулович. Легенда УПЛ допоміг легіонеру з Балкан віднайти себе не лише в команді, але й повернути любов до футболу, яку він втратив після спроби закріпитися в Серії А. За 2018-22 роки, побувавши в Удінезе та К’єво, Петар на дорослому рівні зіграв лише пару матчів. А в складі луганців запалює на повну.

Сайт «Український футбол» поспілкувався з півзахисником Зорі Петаром Мічиним напередодні матчу 16 туру УПЛ проти Інгульця.

«Якби Карпати забили вдруге, це був би кінець»

– У цьому турі Зоря гратиме проти Інгульця. Як налаштовуєтесь на останні матчі цього року?

– Хочемо піти у відпустку з хорошим настроєм. Те, що витворяє їх голкіпер, справді вражає.

– Що ти можеш сказати про свій виступ проти Карпат?

– Перш за все, ми не дуже добре почали 1-й тайм. Не вистачало енергії. Суперник досить рано забив з пенальті. Не грали ми так, як хотіли. У перерві тренер сказав: «Давайте вийдемо на поле і спробуємо змінити гру!».

В останніх іграх ми добре грали в 1-му таймі, а потім програвали. У цьому випадку Младен сказав, що настав час виграти і змінити результат. Як бачите, так і відбулося. Ми не грали добре, але показуємо характер, командний дух, як ми хочемо грати, навіть якщо не граємо добре.

– Карпати зіграли так, як ви очікували?

– Звісно. Ми прослухали багато теорій, так що знали, чого очікувати від них. Вони робили приблизно те саме, що ми й думали – тож не здивували. Можливо, ми не заслуговували на перемогу, але для нас дуже важливо отримати результат. Хтось каже, що це везіння, але ми показали наш командний дух, і це повинно допомогти в майбутньому. Хочемо продовжувати вигравати. Ми можемо змінити ситуацію у другій частині сезону.

– Який момент був ключовим у грі?

– Думаю, сейв Сапутіна на початку 2-го тайму. Якби Карпати забили вдруге, це був би кінець, але коли він врятував, ми почали трохи більше пресингувати. Ми зрівняли рахунок, всі були задоволені й відчули впевненість на решту гри.

– Як тобі працюється під керівництвом Бартуловича?

– Я чув, що Младен тут легенда. Він дійсно хороший хлопець. Кожен гравець його поважає. Особисто мені він дає більше свободи і більше хвилин на полі. Граю так, як мені подобається. З попереднім тренером я грав не так часто, а зараз я маю майже 90 хвилин у кожній грі. Це дуже важливо, коли тренер вірить в тебе. Я забив 4 голи в 10 іграх, це говорить про все.

Він для нас не тільки тренер і хороший друг. Дуже важливо мати зв'язок між тренером і гравцями. Ми можемо говорити з ним про все. Ми віримо йому, а він вірить нам. Младен знає все про Україну, команди, гравців. Майже як друг.

– Гарний особистий показник, але ж не такий рівний сезон?

– У нас не було стабільності. Виграли одну гру, програли дві. Це не дуже добре. Я хотів би вдосконалюватися. Ми завжди хочемо вигравати. Всі молоді, потрібен час, щоб розвиватися. 

– Чутки відправляють Младена в інші клуби. Чи відомо тобі щось про це?

– Ні. Він працює в Зорі, давайте говорити про Зорю. Новому тренеру завжди потрібен час, щоб побудувати ідею, принести своє бачення футболу. Це дуже важко зробити в середині сезону. Ми змінили трьох тренерів з тих пір, як я прийшов у Зорю. Младену просто потрібен час, і все буде добре.

Петар Мічин. Фото: ФК Зоря

«Швидко вивчив українську та російську. Розумію обидві мови»

– Який найслабший аспект твоєї гри, який ти покращив тут?

– У попередніх командах я не грав стабільно, тиждень за тижнем. Дуже важкий час для мене – не міг знайти себе, коли повернувся з Італії. Зараз граю стабільно, адаптувався в новій країні, вивчив мову. Травм не було. Я просто насолоджуюся періодом, проведеним у Зорі. Розвиваюся морально, повертається впевненість у собі. Щасливий, що знову граю у футбол. На мене не тиснуть.

– У команді є кілька балканців. Чи допомагає тобі на полі та поза ним те, що далеко від дому є люди, які розмовляють твоєю рідною мовою?

– Коли я приїхав сюди, то був один. Тільки Еду Герреро говорив англійською. Потім до команди приєдналися балканці – Башич, Тронтель, Ескінья. Ми можемо проводити час за межами поля. Це завжди добре для іноземця, як я. Тут я відчуваю себе як вдома.

– Як ти ладнаєш з місцевими гравцями?

– Я швидко вивчив українську та російську. Розумію обидві мови. Все добре. У мене був такий самий досвід в Італії, коли я був один у новій країні. Можливо, я грав менше, але за межами поля я вивчав нову країну. І цей досвід мені дуже допомагає. Єдина головна відмінність – у сербів та українців однаковий менталітет.

– З ким і суперників, на твою думку, був найскладніший матч?

– Звичайно, Динамо, Шахтар – великі клуби. Для мене найскладнішим суперником був Кривбас. Вони грають агресивно, високий пресинг, діють 1 на 1. Словом, дуже швидка і компактна команда. 11 гравців грають як один. 

– Ти проводиш другий сезон в Україні. Ти вже адаптувався до нашого чемпіонату?

– Через 1,5 року – так. Ваш футбол покращується. Я можу порівняти з Сербією. Тут я можу перемогти будь-яку команду. У Сербії – немає шансів для маленького клубу обіграти Црвену Звезду. Подивіться на Олександрію. Я не можу собі уявити такого прецеденту у себе вдома. Перше місце недоторканне. В Україні у вас є шанс. Принаймні, можна мріяти, як надія.

– Однією з причин переїзду була хороша історія клубу в єврокубках. Що потрібно зробити, щоб Зоря повернулася до четвірки найсильніших?

– Так, це була одна з причин. Якщо ми перемагаємо в кожній грі – все можливо. Нічого особливого: багато тренуватися, працювати кожен день, робити хорошу стабільність, зберігати командний дух, перемагати поспіль. Це і є головне.

«Забив Црвені Звезді, після чого мене забрали в Удінезе»

– Розкажи історію свого переходу в Зорі?

– Це дуже просто. Ненад Лалатович хотів бачити мене в Зорі. Я знаю його дуже давно. Я працював з ним у Воєводин на початку. Потім ми разом працювали в Чукаричках і Рандичках перед Зорею.

Він хотів бачити мене в Зорі, пояснив ситуацію. Раднички отримли гроші за мій трансфер. Я побачив нову можливість – грати в єврокубках. Я прийняв пропозицію і не шкодую.

– Як ваша сім'я відреагувала на ваш вибір переїхати в охоплену війною Україну?

– Трохи налякані, ніхто не знав, що тут відбувається. Вони бачили жахливі сюжети по телевізору.

Основна проблема в Україні – це те, що мої батьки не можуть приїхати до мене через складну логістику, подорожувати літаком, поїздом, автобусом – це божевілля. Дуже велика відстань, щоб відвідати мене в Києві. Коли у мене є 3 вихідних, я завжди приїжджаю до Сербії 1 раз на 3 місяці.

– Вони мають підстави для скептицизму, бо були свідками війни на Балканах, я думаю...

– Ми намагаємося не дуже багато говорити про цю ситуацію. Я показую відео з повітряною тривогою, і мама загдала, що така ж атмосфера була в 90-х роках.

– Коли ти зрозумів, що хочеш стати футболістом?

– Я граю у футбол весь час. Мій старший брат Ненад також грає у футбол. Сербія на початку 2000-х – без телефонів, комп'ютерів, інтернету. Всі грають на вулиці у футбол, баскетбол, волейбол. Просто в задоволення грали з друзями.

– Твій професійний шлях був легким чи важким?

– Тільки хороші спогади. Я починав у місцевій команді Нові Сад, а в 12 років перейшов до Воєводини, де дебютував на професійному рівні, але після цього грав не часто. Коли виник варіант з переходом в Чукарички, Воєводина мене не відпускала.

– І що далі?

– Через 3,5 місяці в Чукаричках я забив кілька голів. Це привернуло увагу. Я грав за збірну Сербії U-21, і скаути побачили мою гру. Після цього скаут Удінезе прийшов на гру Чукаричок проти Црвени Звезди (1:2), і це змінило моє життя. Я забив їм, грав натхненно. Вони вирішували, купувати мене чи ні. Для мене це була казка.

«Я повернувся з Італії з деякими проблемами ментального здоров'я та відчуттям несправедливості»

– Хто був твоїм футбольним кумиром і улюбленою командою дитинства?

– АПЛ в цілому була моїм фаворитом з топ-5. Арсенал, Челсі, МЮ і до сьогоднішнього дня. Мені всі вони подобаються. Всім тоді подобалися R10 (Роналдінью) й Анрі.

– У тебе був досвід виступів в Італії, чому тобі не вдалося закріпитися?

– Для мене Італія була новим світом. Коли пройшов час, я зрозумів, що не готовий грати у цій лізі. У Серії А головне – бути розумним, тактично навченим, хороший захист, вміння рухатися. Але я прийняв цю пропозицію, тому що це може бути один раз в житті.

Основна проблема – у тебе не так багато часу. В перший рік я адаптувався, вчив мову, але не грав багато. Це хороший досвід на все життя.  За що я вдячний.

– Я думав, якщо ти погано граєш в Удіне, то переїжджаєш до Вотфорда.

– Навпаки:) Якщо ти не граєш в Удіне, ти не переходиш до Вотфорда.

– В Удіне ти перетинався з зірковими Деулофеу, чемпіонами світу Де Паулем і Моліною, ветераном Льоренте.

– Так. Розповім тобі кумедну річ. Під час ЧC-22 я дивився фінальну гру в пабі. Де Пауль і Моліна грали там, я тренувався з цими хлопцями чотири роки, а тепер пив пиво в Напредаку:)

Петар Мічин. Фото: ФК Зоря

«Вже в Зорі мені сказали, що Малина починав грати тут»

– В Італії ти точно перетинався з Русланом Малиновським. Знаєш, в якому клубі починалася його кар'єра?

– Вже в Зорі мені сказали, що Малина починав грати тут.

– Руслан справді був зіркою в Аталанти?

– Він був хорошим. Забивав багато м’ячів. Показував топ-футбол. До Гасперіні Аталанта була маленьким клубом, як і багато інших у Ломбардії. А зараз вони справді на вершині.

– Чи бачиш ти якісь паралелі у своїй історії з Віктором Коваленком?

– Можливо, йому не вистачало фізики, бігу, щоб грати на такому рівні, але, як я вже казав, в Італії немає часу чекати. У моїй ситуації я мав не так багато шансів. У нього вони є в різних клубах.

Я повернувся з Італії з деякими проблемами ментального здоров'я та відчуттям несправедливості. Побував у Серії А, а потім знову грав вдома. Не отримував задоволення від футболу. Тепер я повернув собі це, бачу результати своєї роботи й отримую задоволення. Я не здаюся і продовжую свій шлях.

– Чим ти захоплюєшся поза футболом?

– Вдома я намагаюся відволіктися від футболу. Тут життя схоже на рутину: тренування, спортзал, відновлення і знову тренування. Читаю книги. Найновіші. Мемуари засновника Nike Філа Найта. На YouTube люблю дивитися розумний контент. Покращую своє ментальне здоров'я та інші аспекти свого життя.

Найкращі букмекери
100000 грн
9.9
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг
Ліцензія КРАІЛ № 559 від 05.12.2024
Участь в азартних іграх може викликати ігрову залежність. Дотримуйтеся правил (принципів) відповідальної гри