Президент ФК Хуст Михайло Мадярчик: «Хочу бачити боротьбу у кожному матчі, як у фінальному»

Переглядів 139362
Артур Валерко Артур Валерко
9 голосів
Президент ФК Хуст Михайло Мадярчик: «Хочу бачити боротьбу у кожному матчі, як у фінальному»
Фото: ФК Хуст
«Як живеш, командо?». На «УФ» ‒ серія матеріалів про життя вітчизняних футбольних клубів, і на черзі – мова про клуби Другої ліги ПФЛ. ФК Хуст – у розповіді президента клубу Михайла Мадярчика.

Хустський футбол має чим гордитися: 25 разів міські команди з різними назвами здобували медалі обласного чемпіонату, ще в 1965 році Будівельник (Хуст) здобував третє місце в першості України серед колективів фізкультури, а в 1988-му місцевий Кооператор (Хуст) навіть обіграв у товариському матчі саме київське Динамо. 

Проте нині місто Хуст переживає справжній футбольний бум. У 2021 році ФК Хуст вперше майже за чверть століття став чемпіоном Закарпатської області, далі дебютував у Кубку України серед аматорів, а в поточному сезоні здобув професіональний статус – і це історична вершина для міського футболу, представники якого ніколи не брали участі в чемпіонаті України з футболу серед професійних команд. 

Команду, яка встигла піднести чимало сюрпризів і відібрати очки навіть у старожилів, очолив авторитетний столичний тренер – Володимир Циткін, людина зі школою Динамо, колишній воротар низки вищолігових команд – фіналіст Кубка України, який раніше очолював юнацьку збірну України. Склад ФК Хуст поповнили авторитетні гравці – причому, не лише з Закарпаття (як приклад, колишній воротар Динамо-2, Олександрії та Діназа Леванідов, чемпіон Європи 2009 року серед юнаків Левченко з запорізького Металурга та низка інших).

Про розвиток і перспективи ФК Хуст в інтерв’ю сайту «Український футбол» розповів президент клубу Михайло Мадярчик. 

«Під час зимового антракту переграли Карпати та зіграли внічию з ФК Минай. Чудовий результат»

— Михайле Юлійовичу, ФК Хуст у дебютному сезоні в змаганнях під егідою ПФЛ бореться за п’ятірку найкращих у Другій лізі. Які ваші враження від змагань та дебюту вашого клубу? 

Михайло Мадярчик. Фото: ФК Хуст

— Враження позитивні. Приємно, що є здорова конкуренція і результати матчів вирішуються на футбольному полі, хочеться, щоб судді не зіпсували другу половину чемпіонату. Дебют викликає двоякі почуття – задоволення від того, що вдалося взяти участь в лізі та невелике розчарування, що не завжди команда стабільно грала, але я це пов’язую з браком досвіду. У нашій команді на старті було лише 25% гравців з професійним досвідом.

— Чи будуть підкориговані завдання на сезон в цілому, зважаючи на побачене в осінній частині сезону? За яке місце в таблиці буде боротися команда навесні?

— Коригувань не буде, завдання максимальні ‒ як і були на початку. Хочу бачити боротьбу у кожному матчі, як у фінальному.

— Закарпаття нині відіграє важливу роль для всіх вітчизняних команд: тут багато хто проводив збори, навіть із числа представників УПЛ. До слова, один із фаворитів Першої ліги ‒ Карпати (Львів) ‒ поступився хустянам. Із ким ще зіграли контрольні матчі? Як ФК Хуст виглядав на фоні своїх суперників?

— От 26 березня грали з представником УПЛ ‒ ФК Минай, матч видався цікавим. Перша половина була рівна, Минай грав другим складом завершився перший тайм 0:0. А в другій половині суперник випустив декількох гравців основи, що завершилося швидкими двома голами. Володимир Борисович [Циткін, ‒ головний тренер ФК Хуст] вніс корективи в гру. Плюс на хлопців подіяв «холодний душ» від двох пропущених голів. Як результат, вдалося зрівняти рахунок, за підсумком 2:2, чудовий результат.

 Володимир Циткін. Фото: ФК Хуст

«Приємно, що більшість гравців у команді вихідці з різних частин Закарпаття, в тому числі й гравці з самого Хуста»

— У 2021 році вперше з 1987-го ваша команда стала чемпіоном Закарпатської області. Хто з того складу перейшов з ФК Хуст у Другу лігу? Чи всі хлопці погодилися стати професіоналами, чи хтось змушений був залишитися на основній роботі й не зміг грати з вами в ПФЛ?

— З того складу у Другу лігу перейшли 8 гравців, всі вони з радістю погодилися йти далі з командою. Інші, на жаль, не відповідали новим викликам. Що стосується роботи, хочу зазначити, що частина футболістів суміщають професійний футбол і роботу в моїх закладах туристично-рекреаційного спрямування і я не бачу в цьому проблем, навпаки це надає їм впевненості у завтрашньому дні.

— До цього всеукраїнський досвід ФК Хуст включав в себе виступ у Кубку України серед аматорів. Могли виступити там краще? Чи на той момент об'єктивно були слабкішими за Благо-Юність?

— Думаю, ми просто були не готові. 

— У складі вашої команди багато вихованців закарпатського футболу. Хто, власне, хустський?

— Це Роберт Пилип і Микола Пилип, Ігор Тихненко, Михайло Фляшко, Ярослав Бучок. Той факт, що в команді є гравці з Хуста, не може не радувати, всі вони хороші футболісти! Хочеться, щоб більше було місцевих гравців, для цього і створювалася команда, щоб на прикладі гравців діти цікавилися футболом і прагнули ставати футболістами. 

— Звідки інші лідери команди і як збирали цих хлопців, які вже встигли гарно проявити себе в Минаї, Мункачі, Карпатах і навіть клубах більш високих ліг?

— Також приємно, що більшість гравців у команді вихідці з різних частин Закарпаття, це говорить про хорошу тенденцію в розвитку закарпатського футболу. Стосовно того, як збирали команду, то з кожним гравцем ‒ індивідуальна історія. 

До прикладу, брати Луціви між U19 в Минаї та Другою лігою з Мункачем грали в Хусті в першому колі чемпіонату області 2021 року, і коли ми поділилися планами брати участь у Другій лізі, вони погодилися бути в команді. Станкович і Мердєєв долучилися до команди минулого літа на зборах на правах оренди з Минаю, тому все неоднозначно, але всі хлопці стараються і це не може не радувати!

«Мрію про створення в Хусті академії футболу, яка допоможе в дітях розкривати футбольні таланти»

— Приємне враження справляє хустський стадіон "Карпати". Як давно та за чиєї допомоги проводилася реконструкція? 

— Реконструкція стадіону завершилася у 2019 році, проводилася за бюджетні кошти з ініціативи нардепів - уродженців Хуста. Приємно, що така ініціатива має місце і це, беззаперечно, вагомий внесок в розвиток спорту!

Стадіон «Карпати» та місто Хуст, панорамне фото надане ФК Хуст

— ФК Хуст — перший професіональний клуб в історії міста. Хто долучився до справи виходу хустського футболу на всеукраїнський рівень і допомагає в розвитку клубу? Наскільки чув, навіть італійський підприємець є в пулі спонсорів клубу, які хочуть, щоб Хуст прогримів на всю Україну...

— ФК Хуст - це мультиспонсорська команда, наші двері завжди відкриті людям які розділяють наші цінності в спорті і в розвитку футболу в місті. Якщо конкретизувати, то це: термальний спакомплекс APARTEL RIKKA KHUST та ресторація Карась, які належать мені і виступають титульними спонсорами команди; італійська компанія Florian Shoes та її власник Мауріціо Флоріан; компанія Хустфарм та її власник Кузьма Василь; ПП Гінцяк Євген, власник декількох бізнесів в Хусті, а також Хустська міська Рада та її голова Кащук Володимир. Завдячуючи всім цим компаніям та людям, ми можемо грати і показувати результати.

— Наостанок - кілька слів про вас: чи самі грали в футбол, які ваші мрії та завдання на чолі ФК Хуст?

— Я не футболіст, займався вільною боротьбою в школі та дзюдо в університеті, але я з футбольної родини ‒ мій дід був футболістом, його брат був футболістом, мій батько та його брат були футболістами. Я дякую Богу, що маю можливість розвивати футбол у рідному місті та вважаю це справою честі! Мрію про створення в Хусті академії футболу, яка допоможе в дітях розкривати футбольні таланти!