Роман БОЛЬШАКОВ: «Поставлене завдання не виконане, відповідно й тренер пішов»
— Романе Олександровичу, «Авангард» на зимову перерву йде на одинадцятому місці. Це той результат, на який спроможна команда?
— Моя особиста думка — це не зовсім те місце, на яке заслуговуємо. Я не кажу, що повинні перебувати в першій трійці чи п’ятірці турнірної таблиці, але в десятці бути зобов’язані. Адже сезон цей почали добре, вправно перемагали, але після кубкового матчу із «Зорею» в нас відбувся якийсь спад, до якого додалися ще й травми провідних гравців.
— Після першої частини чемпіонату тренерську посаду залишив Сергій Шевченко. Коуч сам пішов чи його попросили?
— Перед тренерським штабом було чітке завдання — команда мала на проміжному фініші перебувати в першій десятці. У разі його невиконання, його склад мав шукати нове місце роботи, такі були умови. Поставлене завдання не виконане — відповідно й тренер пішов.
— Хотілось би почути розлогий коментар щодо переведення на посаду головного керманича Якова Кріпака, який до цього допомагав Сергію Шевченку в роботі. Доводилося чути думку, що призначення цього фахівця є свідченням того, що керівництво клубу неспроможне запропонувати цю посаду досвідченішому наставнику.
— Одразу хочу зауважити, що не може бути й мови, що ми, мовляв, не змогли запросити іменитого тренера через проблеми із фінансами. Нам агенти пропонували Попова, Кандаурова, Ященка, Гаврилова, Щербакова… Багато було кандидатур, але навіть не стали їх розглядати, бо вирішили, що біля керма команди має бути молодий тренер, який, найперше, прагнув би себе зарекомендувати на цій посаді й показати результат. Ми не хотіли, аби мала місце ситуація, як із Андре Віллаш-Боашем, який із «Порту» виграв Лігу Європи, а в «Тоттенхемі» справи в нього не пішли. Тому поки свій вибір зупинили на Кріпаку.
— Чи правильно зрозумів, що на даний момент немає підстав говорити про ймовірні фінансові проблеми в клубі?
— У нас усе гаразд.
— А в Якова Вікторовича є тренерська ліцензія? Чи він буде лише виконувачем обов’язків головного?
— Тренерської ліцензії в нього досі немає. Але подаємо заявку на її отримання. Коли саме це відбудеться — сказати ще не можу, адже групи для проходження тренерських курсів лише формуються.
— Із головним тренером Шевченком команду залишили Расков, Сангаре й Піднебенний. Чому? І чи будуть ще ротації у складі?
— Піднебенний забажав змінити команду, а ми не були проти, тож розійшлися за обопільною згодою. Щодо Раскова, то до нас він приєднався в кінці вересня. Ми тоді саме шукали нападника. Але якщо форвард за всі проведені матчі не забиває жодного м’яча, про яке продовження співпраці може бути мова? Те ж стосується й Сангаре. Коли запрошували цього виконавця, то сподівалися на його досвід і бомбардирський хист. У підсумку, за рівнем і якістю гри він нам не підійшов.
Щодо новачків, то таких поки в нас немає. Уже на зборах визначимося з поповненням. Приховувати не буду, нині нас, у першу чергу, цікавить підсилення лінії нападу. Потребує нового вливання й середня лінія. Сьогодні (розмова відбулася у вівторок. — О. Т.) ми проведемо контрольний матч у Маріуполі, де задіємо й потенційних новачків. Це й буде своєрідний першочерговий відбір.
— Романе Олександровичу, попереду тривалий зимовий антракт, коли буде вдосталь часу щоби добре все обдумати, в тому числі й завдання на сезон. Неодноразово доводилося чути про здорові амбіції вашого ФК. Пригадую, свого часу говорили навіть про вихід до еліти. Наскільки реальна така мета для «Авангарду»?
— Про прем’єр-лігу говорити поки зарано. Будемо відвертими, ми не відповідаємо навіть мінімальним вимогам вищого дивізіону. Можна, звісно, піти шляхом київського «Арсеналу», в якого не було своєї бази. Ми би могли орендувати донецький стадіон «Олімпійський». Але зразу виникає логічне питання: для кого й навіщо? Нині ми й морально не готові до підвищення в класі. У нас вийшов занадто швидкий перехід із обласного рівня до другої ліги, а з другої ліги — в першу. Відтак досі десь навчаємося, десь помиляємося. Не готові й фінансово. Якщо ж доживемо до того часу, коли рівень футболу прирівнюватиметься до рівня життя в країні, тоді й поговоримо про високі завдання. За того безладу, що зараз коїться, маю на увазі зарплати футболістів, не бачу сенсу говорити про еліту. Дивує ситуація, коли футболіст, опинившись у прем’єр-лізі, має отримувати зарплатню щонайменше вісім тисяч доларів, хоча ще вчора він отримував у вісім разів менше… Як на мене, таке неприпустимо. Уважаю, подібне собі можуть дозволити лише кілька вітчизняних клубів, які ставлять перед собою найвищі завдання.
Якщо ж говорити про цей сезон, то за його підсумками п’ятим-шостим місцем ми були би задоволені. Але це не означає, що ми не битимемося за перше місце, бо, мовляв, у нас немає завдання вийти до прем’єр-ліги.
Олександр ТРАВЯНКА.