Сергій ЄСИН: «щонайменше 12 футболістів незабаром можуть поповнити лави «Геліоса»

Переглядів 196
UkrFootball.ua UkrFootball.ua
0 голосів
Фахівець, який продовжує очолювати «сонячних», зупинився на підсумках тогорічних виступів, великих кадрових змінах узимку та підготовці до другої частини змагань

«Справа честі — добре зіграти навесні»

— Сергію Олександровичу, вже проводили аналіз першої частини сезону?

— Тут нічого навіть розповідати. Особливо про її другу половину: команда виступила дуже погано. У заключній частині цієї половини першості, сподіваюся, зможемо виправити попередні помилки. Хоча негативний результат — теж результат, який дає поживу для роздумів. У нас молодий тренерський штаб, але відповідальності із себе не знімаємо. Не хочемо відокремлювати нас, тренерів, од гравців, із якими разом працюємо. Усі у цьому винні. Нині справа честі — добре зіграти навесні.

— Якщо пам’ятаєте, бесідували з вами напередодні завершення офіційних матчів, говорили, що передбачається зустріч із керівництвом щодо вашої подальшої долі в команді. Судячи з усього, вам довіряють і надалі…

— Так, ми вже не раз збирались і обговорювали це питання. На даний момент увесь тренерський склад продовжує свою роботу. Кредит довіри до нас усе ще існує — він не закінчився. Тому до завершення сезону навряд чи щось зміниться.

— Відтак із хорошим настроєм поїхали у відпустку?

— Та не сказав би, що із хорошим. Звідки його взяти? Якби виграли останній поєдинок року в «Олександрії», вірогідно, було би більше позитиву. Проте впродовж відпустки було вдосталь часу, щоби забути про минулі невдачі. А взагалі відпустка навіть затягнулася: ми з моїми асистентами вже після першого тижня почали працювати над плануванням зборів.

Як можна проводити вільний час? Перший час — удома у сімейному колі. Далі зосередився винятково на роботі: аналізував наші матчі (особисто передивився багато зустрічей). Хотів збагнути, за рахунок чого ми вигравали, а також чого саме інколи не вистачало. На святах, звичайно, відкладав футбольні справи, щоби провести ці пам’ятні моменти з близькими. Набиратися позитивних емоцій — також важливо.

— Читав у першому вашому інтерв’ю цьогоріч: дали своїм підопічним значні навантаження на час відпочинку. Чи хвилювалися, що вони й половини не виконають?

— Одразу відповім, що ця інформація не відповідає дійсності. Мої слова, вочевидь, не так зрозуміли. Ніякого перевантаження там і близько не було, кожному дали звичайний план роботи над формою, що розрахований на три тижні. Майже два місяці нічого не робити просто нереально. Тому після місячної відпустки всім запропонували індивідуальний план, підтримувального характеру, щоби ніхто не набрав ваги. Ми не хотіли «завантажити» гравців. Лише допомогли поступово відновити кондиції. Хто старався у відпустці — надалі буде простіше, хоча, не думаю, що комусь узимку під час першого збору буває легко. У мою бутність також регулярно видавали індивідуальний графік підготовки. Це — нормально.

— Харків’яни практично єдині, хто проводив товариські матчі (з ФК «Полтавою» та аматорським колективом ЕТМ) у грудні. Чим зумовлена така потреба у цих спарингах під час відпустки?

— А чому це єдині? У нас був спаринг із іншою командою першої ліги — «Полтавою». У принципі, у цьому немає чогось дивного. І раніше розпочинали роботу в кінці грудня. Цього разу нам потрібно було переглянути у справі наших молодих виконавців, які не хочуть стояти на місці. Також проглядати велику кількість запрошених футболістів. Слід усвідомлювати, що жоден гравець основного складу у цих матчах участі не брав. Удалося після цих ігор підписати одного гравця. Чому не дати молодим шанс проявити себе в команді першої ліги? Уважаю, що це — приємна робота. Тим паче, що скоро зможемо побачити результат. І керівництво нічого не мало проти, навпаки, пішло назустріч у організації спарингів.

«У Туреччині тренуватимемо майбутній склад»

— Офіційний сайт інформує, що у вас двоє новачків — Пінчук і Панасенко. Певне, вони проявили себе якнайкраще, раз запропонували їм трудові договори?

— Перемовини з Пінчуком проходили ще торік упродовж сезону, а приїхав до нас лише тоді, коли вирішив свої справи з кіровоградським ФК. Панасенко справді один із тих футболістів, кого ми запросили та хто показав себе з найкращого боку. Підсилення в особі Сергія — непоганий результат, зважаючи на те, що нам би міг ніхто не підійти. Склавши руки не сидимо, переглянули ще до зборів велику кількість кадрів. Щоправда, дехто продовжив із нами тренуватись уже у Харкові на першому зібранні.

— Був неприємний момент: Дзвінці зламали ніс.

— Це футбол, ми ж не балетом займаємось. Конкретно в тій ситуації, скажу, не було особливих грубощів, суто ігровий момент. Наразі Андрій повністю відновився, хоча було й хірургічне втручання: підшили та вирівняли йому ніс. Хлопець молодий, тому відновився швидко, вже працює в загальній групі. Загалом радий, що маю у своєму розпорядженні таких футболістів, які самовіддано грають до кінця, не відвертаються від чоловічої боротьби. Додам, якщо він і надалі ставитиметься так до футболу, його чекає велике майбутнє.

— На першому повноцінному зборі також багато запрошених?

— Звичайно. Щонайменше 12 футболістів незабаром можуть поповнити лави «Геліоса». Поки що проходить відновлювальний збір, акцент робимо на силу та загальну витривалість. У кінці січня перебазуємося в Євпаторію, там уже буде більше спарингів, більше роботи з м’ячем і взагалі підготовка відбуватиметься в іншому режимі.

— До речі, в «Геліоса» з-поміж інших клубів заплановано найбільше зборів — чотири.

— Якщо «Суми» збираються на початку лютого, то в них фізично не може пройти стільки зборів. Справа в тому, що всі наші зібрання невеликі: не більше 10–12 днів. Не бачу сенсу в зборах, які тривають більше 14 днів чи, як раніше, в 1990-ті роки: їхали на три тижні. Між іншим, у Туреччині в нас буде спарений збір із невеликою перервою на відпочинок.

— На якому із цих етапів плануєте визначитись із запрошеними виконавцями?

— Можу сказати навіть точно: після кримських зборів, до 12 лютого. За чотири дні після цього вилітаємо до Туреччини, де на відсотків 90 тренуватимемо майбутній склад. Далі не відкидаю, що, може, хтось таки ще приєднається до нас.

«Майбутні новачки не потребують зайвого представлення»

— Усі ланки потребують підсилення?

— Зважаючи на те, що займаємо передостаннє місце в турнірній таблиці, не здивую, якщо відповім, що на кожну позицію шукаємо гравців. Думаю, той же «Олімпік» був би не проти такого поповнення. Не хочу забігати наперед, утім із деякими гравцями (центральними захисниками) вже обговорили питання подальшої співпраці. Також хотів би бачити в команді ще одного нападника та флангових гравців середньої лінії.

— Гучних імен серед них немає?

— Є, звісно. Щойно підпишемо, оперативно на офіційному сайті з’явиться про це інформація. Не хочу називати їхні імена, є певні нюанси, пов’язані з підписанням контракту. Хтось пізніше приїхав, не встиг разом із усіма пройти медогляд, тому чекають понеділка (розмова відбувалась у неділю, 19 числа. — Є. Д.). Мали би розмову з вами за кілька днів, можливо, з’явилися би на той час і чергові новачки: хтось повернувся, когось із вищого дивізіону запросили. Усе до цього йде. А вони, у свою чергу, не потребують зайвого представлення.

— Із клубу вже пішло вісім футболістів. Сидоренко, котрий перебуває у «Ворсклі», стане дев’ятим?

— Дай, Боже, щоби в людини все склалося — в клубі всі будуть лише раді. Тим паче, що має можливість підвищитись у класі, що робить честь як йому, так і «Геліосу». Остаточного рішення ще немає, нині він поїхав на збори з «біло-зеленими». Чи залишиться він, залежить лише від нього. У нашому колективі є кваліфіковані воротарі, тому можемо спокійно відпустити його до клубу прем’єр-ліги.

— Великі кадрові зміни не можуть негативно позначитися на команді?

— Навпаки, вважаю, нам потрібно зараз багато нових гравців. Із тими футболістами, з якими працював спочатку, нормально розійшлися, ніхто їх не «прибирав», а нині робимо ставку на місцевих вихованців. Тим більше, що після тієї частини вони самі розуміли, що їм буде тяжко залишитись у Харкові. За винятком одного-двох виконавців, основний склад не зазнав змін. Герасимець поїхав на перегляд до елітної команди, потім Сидоренко. Безпроблемно даємо можливість людям, які проявили себе, зростати на найвищому рівні.

— Із керівництвом уже з’ясували, за яку мету боротиметься «Геліос»?

— Мої підопічні боротимуться в усіх матчах, кожен буде як останній. Нікому не було легко з нами й раніше, тепер буде ще вдвічі складніше. Час для балачок і роздумів завершився, тепер потрібно довести всім на полі, що перша частина сезону стала випадковістю чи радше несправедливістю для харків’ян. Якщо ввійдемо до чільної десятки, з оглядом на невдалий старт, результат можна буде назвати успішним.


Євген ДЕМЯН.

X