Сергій КУЗНЕЦОВ: «Можу впевнено сказати, що наша гра змінилася»

Переглядів 234
UkrFootball.ua UkrFootball.ua
0 голосів
Форвард «Севастополя» розповів про підготовку команди до сезону, кримське дербі та нового тренера Ангела Червенкова

— Пане Сергію, «Севастополь» закінчив міжсезонні збори в Туреччині й повернувся до України. Наскільки доб­ре вдалося підготуватися до старту чемпіонату?

— Усе, що запланували на зборах, удалося виконати. А нашу готовність до весняної частини чемпіонату покажуть тільки офіційні матчі. Приємно, що тренер подякував гравцям за роботу на зборах, висловивши своє задоволення. Отож, підготовку пройшли доволі-таки непогано, тож до старту першості підходимо у хорошій формі.

— Стосовно нового-старого коуча севастопольців Ангела Червенкова: футболістам одразу вдалося сприйняти вимоги болгарина? І чи варто чекати якихось серйозних тактичних змін у побудовах вашої команди?

— Останнім часом у нас значно оновився склад: багато виконавців як залишили наш колектив, так і приєдналися до нього. У такій ситуації, звісно, малюнок нашої гри дещо зазнав змін, що дуже добре проглядалося в товариських зустрічах, особливо — на другому зборі. Помітно, що тренер прийшов до команди зі своїм баченням гри, відтак великий акцент робився на тактичний вишкіл. Багато уваги приділяли теоретичним заняттям, бо наставник хотів нам якомога швидше донес­ти свої вимоги на футбольному полі. Ми, у свою чергу, втілювали його задумки безпосередньо в товариських зустрічах. Можу з упевненістю сказати, що наша гра змінилася, але всіх таємниць розкривати не буду. Самі розумієте, ця інформація певною мірою є секретом. Гадаю, наші вболівальники будуть приємно вражені командним перевтіленням.

— Певне, саме з перебудовою «Севастополя» пов’язані незадовільні результати в спарингах?

— Безперечно, зміни вплинули на результат. Новачкам потрібен був певний час для адаптації. Також сам прихід Ангела Червенкова позначився на діях, бо, як уже зазначав, у нього своє сприйняття футболу, свої вимоги. Останнім часом у колективі дуже часто змінювалися тренери, тож кожен із них хотів, аби ми грали за їхньою системою. Так, у нас далеко не найкращі результати в товариських матчах, але нехай таке станеться там, аніж в офіційних поєдинках. А то знаєте, як буває: у спарингах перемагаєш усіх підряд, а в чемпіонаті починаєш «сипатися». Тому я щиро вірю й сподіваюся, що у внутрішній першості наші показники виглядатимуть набагато краще.

— Прихід Володимира Лисенка до команди, напевне, підвищив конкуренцію в лінії нападу? Ви, часом, не боїтеся, що решту сезону можете провести за спиною своїх конкурентів?

— Володимир — хороший гравець, і його прихід значно підвищив конкуренцію в атаці «Севастополя», що, безперечно, торкнулося й мене. Якщо подивитеся на останній збір, я зіграв усього двадцять хвилин у чотирьох матчах, при тому, жодних проблем із здоров’ям не відчував, перебуваючи у хороших фізичних кондиціях. Певна річ, команда грає так, як цього хоче наставник, тому мені залишається працювати й доводити своє право на місце в основному складі.

На вашу суб’єктивну думку, наскільки добре готова команда до першої офіційної гри проти «Таврії»?

— У фізичному плані ми чудово попрацювали, виконуючи великий обсяг бігової роботи. Із тактичними вимогами Ангела команда чудово ознайомлена (благо, часу на це в нас вистачало), тому на сьогодні практично повністю намагаємося виконувати все, що від нас вимагає тренер під час матчу. Звісно, є певні нюанси, та вони не повинні бути значною проблемою. Єдиний великий мінус наразі для нас — низька реалізація. Ми справді дуже мало забивали, й усі наші голи ставали переважно результатом стандартних положень — із пенальті чи штрафного. Так що у цьому компоненті нам потрібно більше працювати, додавати, адже без забитих м’ячів не буде перемог.

— На кримське дербі проти «Таврії» якось по-особливому налаштовуєтеся чи гіпотетична принциповість між вашою командою та сімферопольцями існує тільки на папері?

— Ні, принциповість тут не тільки на папері, а й на футбольному полі, навіть на трибунах. Добре відомо, що у Севастополі чудові вболівальники, віддані, й зовсім скоро в нас відбудеться зустріч, і, скоріше за все, дербі з таврійцями ми з ними обговоримо окремо. Я добре пам’ятаю матч першого кола із сімферопольцями, коли ми перемогли 1:0, бо настільки палко нас тоді підтримували. На трибунах було справжнє пекло. Я знаю, що фани «Севастополя» та «Таврії» між собою товаришують, однак завжди приємно отримати звитягу над найближчим сусідом. Тим паче, це буде перший поєдинок після зимового антракту, що надає додаткового шарму протистоянню. Ми ж готуємося до відповідального матчу з гарним настроєм, і зробимо все можливе для вікторії над надпринциповим суперником.

— У зв’язку зі складною політичною та соціальною обстановкою в країні керівництво команди зустрічалося з футболістами?

— Ми готувалися за кордоном, тільки недавно повернулися додому. На зборах ретельно слідкували за всім, що відбувалося в Україні, сильно переживали за близьких і рідних. Ви ж самі бачите, наскільки все складно, неспокійно, пролилася кров. Зустрічі з керівництвом у нас ще не було, футболісти спокійно готувалися, думали лише про футбол. Якихось розмов або чуток про ліквідацію команди я не чув, принаймні усередині колективу про це ніхто не говорить. Дякуючи Богу, криза в країні поступово минає, тому гравці з нетерпінням чекають поновлення сезону, щоби футболом об’єднувати країну, людей, уболівальників, таким чином, відволікши увагу від страшних подій, що сталися останнім часом в нашій державі.

— Раніше «Севастополь» мав труднощі з виплатою заробітних плат футболістам. Як наразі в клубі складаються справи у цьому напрямі? Заборгованості немає?

— Після зустрічі наприкінці минулого року з керівництвом команди, жодних затримок по заробітній платні в нас немає, все нормально. Очільники запевнили гравців, що більше така ситуація не повториться, й поки що дотримуються слова. Ми працюємо у чудовому настрої, спокійно готуємося, тож ніяких проблем із фінансуванням немає.


Роман КИРІЄНКО.

X