Сергій СВИСТУН: «ЯКий тренер відмовиться від хорошого виконавця?»

Переглядів 183
UkrFootball.ua UkrFootball.ua
0 голосів
Головний наставник «Кременя» розповідає «УФ» про підготовку команди до весняної частини чемпіонату, нових футболістів, експерименти зі складом

«УФ» продовжує знайомити читачів із останніми новинами з таборів команд другої ліги в контексті підготовки клубів до весняної частини чемпіонату. На черзі — футбольний клуб «Кремінь». Головний тренер команди Сергій Свистун люб’язно погодився поспілкуватися з нами та розповісти, як зараз колектив проводить свій тренувальний збір у Євпаторії.

— Сергію Володимировичу, розкажіть, як проходить нині тренувальний збір вашої команди в Євпаторії?

— Ми розпочали збори з 18 лютого. Наразі проводимо підготовку в режимі двох тренувань на день. У контрольних матчах нашої команди намагаємося дати зіграти по одному тайму всім гравцям, для того, щоби навантаження були рівномірно розподілені.

— На чому робите акцент на тренуваннях, у першу чергу?

— Наразі відпрацьовуємо, найперше, взаємодії — групові та командні.

— Щодо складу. Чи можна говорити, що вже визначились із основою на весняну частину сезону?

— Потрібно сказати, що стрижень команди, в принципі, був визначений ще в першій частині — восени, тому що провідні виконавці залишились у клубі. Можу також зазначити, що ми взяли лише двох нових футболістів — півзахисника Максима Гаврася та захисника Костянтина Чернія.

— «Кремінь» проводить багато спарингів із різними суперниками (молодіжні склади «Зорі» та «Іллічівця», «Кримтеплиця» — В. Б.). Скажіть, яку мету переслідуєте у цих поєдинках?

— Перед нами стоїть завдання переглянути футболістів на різних позиціях. Ставлю захисників, навіть якщо вони і центральні, наприклад, на фланги — праворуч у захист або на місце опорного півзахисника. Боєкомплект у нас, як кажуть, невеликий — можуть бути травмовані чи дискваліфіковані. Мені треба подивитися, хто й як, на якій позиції може замінити один одного.

— Видко, що намагаєтесь експериментувати зі складом у різних ситуаціях…

— Чому намагаюсь? Я так і роблю. Отой же Вовкодав, наприклад, грає й опорного півзахисника, й останнього оборонця. Можливо, й переднього, й крайнього. Так напрацьовуємо зі всіма.

— Скажіть, чи є зараз у команді якісь проблемні позиції?

— Ви ж знаєте, що удосконаленню немає меж. Наразі мене все влаштовує. Але навряд чи відмовлюсь, якщо щось буде краще. Ми переглядали багатьох футболістів, але поки що не визначилися.

— Стосовно новачків. Наскільки розумію, якщо вам трапиться хороший варіант із гравцем, то будете не проти поповнитися ще новими футболістами?

— А який тренер відмовиться від хорошого виконавця? Головний критерій — цей гравець має бути кращим за наших футболістів. Поки що мене влаштовує той склад, який у мене є в розпорядженні зараз.

— Якщо говорити загалом, ви, як головний наставник, задоволені тим, як проходить тренувальний збір «Кременя»?

— У цілому — так, задоволений. Можу сказати, що в нас хороші умови для тренувань. Ті завдання, що запланували, — виконуємо.

— Можете поділитися планами вашої команди щодо зборів на найближчий час?

— Ми граємо 1 березня із ФК «Полтава» на базі «Кримтеплиці», відтак їдемо додому. Що буде далі? Поки говорити складно. Можу лише зауважити, що ми мали їхати із 7 по 20 березня знову до Євпаторії на черговий тренувальний збір. Але як і що воно буде надалі — подивимось…

Володимир БОБИР.

X