«У нас дуже потужні іноземні інвестори»: директор ФК Ужгород – про повернення у ПФЛ та грандіозні плани клубу

Переглядів 4066
Павло Клименко Павло Клименко
10 голосів
«У нас дуже потужні іноземні інвестори»: директор ФК Ужгород – про повернення у ПФЛ та грандіозні плани клубу
Вадим Дьордь. Фото: Google
Директор ФК Ужгород Вадим Дьордь ексклюзивно для «УФ» розповів про повернення команди у професійний футбол, нових інвесторів, комплектацію колективу та задачі на нову кампанію.

ФК Ужгород влітку 2022 року через військову агресію росії скористався правом узяти паузу у чемпіонатах України та не втратити професійний статус. Клуб мав змогу відновитись у ПФЛ після відповідного рішення свого керівництва.

У середині червня стало відомо, що закарпатський клуб оскаржив рішення Комітету атестації клубів Української асоціації футболу не видавати їм атестат на участь у сезоні 2024/25 і тепер команда готова до нових викликів.

В ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол» директор закарпатського клубу Вадим Дьордь розповів про повернення до чемпіонату України після дворічної перерви.

«У нас немає ніяких претензій до ПФЛ»

– Вадиме Івановичу, ФК Ужгород виграв апеляцію щодо рішення Комітету атестації клубів Української асоціації футболу і отримав право грати у новому сезону в Другій лізі. Я правильно розумію?

– Якби ми повернулися минулого року, то грали би у Першій лізі, але так як в сезоні 2023/24 не змогли повернутися, то нині мали можливість пройти атестацію як команда Другої ліги.

– Тобто, ніяких претензій клуб немає?

– Звичайно! Це не ми так придумали, так є і це правильно. У нас немає ніяких претензій до ПФЛ. Це все згідно регламентних норм, це стосується всіх клубів, які припинили виступи з початку військової агресії.

«Досвіду тренерської роботи у них немає»

– Вже відомо, хто буде головним тренером ФК Ужгород?

– Відбулася зустріч з керівництвом клубу і ми домовились, що день-два – і буде офіційна інформація з цього приводу. Я би не хотів наперед забігати, тому що ще не було офіційного представлення.

Я можу сказати, що тренери вже працюють, переглядають багатьох футболістів, як молодих, так і деяких досвідчених.

Хто очолив ФК Ужгород? Про це в інсайді «УФ»

– Тоді запитаю так: це буде місцевий фахівець?

– Тренерський штаб команди буде укомплектований виключно місцевими фахівцями. Це вихованці закарпатського футболу, які грали на дитячо-юнацькому рівні за нашу школу. Скажу, що досвіду тренерської роботи у них немає на професійному рівні, але нічого страшного – потрібно колись починати.

Будемо допомагати їм порадами, підставляти плече, я думаю, все буде гаразд.

Яромир Лобода. Фото: Минай

– Останнім тренером ФК Ужгород був відомий фахівець Богдан Блавацький. Не розглядали є повернення у клуб?

– Він точно не буде працювати у тренерському штабі команди. Я не знаю, де він зараз працює. Керівництво клубу зупинилося на кандидатурі іншого тренера, який уже підібрав собі помічників.

«Буде декілька гравців з досвідом»

– Яка першочергова мета ФК Ужгород після дворічної перерви?

– Основна мета цього клубу – підтримка і розвиток місцевих футболістів. Ми хочемо дати шанс молодим хлопцям, які є випускниками обласних дитячо-юнацьких шкіл, ми бачимо у них потенціал і головна мета – це дати шанс себе проявити цим футболістам.

Зрозуміло, що у команду потраплять найкращі, бо у нас є обмеження по заявці і фінансуванню. Зараз якраз закінчується переглядовий етап.

– Можна зробити висновок, що перевагу буде надано молоді?

– Так, правда. Буде декілька гравців з досвідом, але це не будуть футболісти, які раніше виступали в УПЛ. Не знаю навіть, чи будуть гравці з досвідом виступів у Першій лізі.

Скоріш за все, підпишемо пару чоловік з Другої ліги, але в основному буде молодь. Це наше бачення і наша думка, я думаю, що це правильно.

Я не хочу говорити про інші закарпатські клуби, у них своє бачення розвитку команд. У нас раніше, коли ми виступали у Другій та Першій лігах, постійно грали у команді місцеві вихованці. Це давало позитивний результат, як і для молодих хлопців, які відчували довіру до себе і вони старалися себе проявити, так і для тренерів, тому ми і далі рухаємося у цьому напрямку.

«Рівень українського футболу знизився»

– На якому стадіоні будете приймати суперників?

– Це буде центральний стадіон міста Ужгород – «Авангард». На цій арені з початком військової агресії грали Металіст, Ворскла, Зоря. Так що з цим питанням ніяких проблем немає.

– Вас не було у чемпіонаті України два роки. Ви слідкували за перебігом подій українського футболу, які ваші враження, як вам нинішній рівень?

– Було би дивно, якби рівень не упав. Третій рік відбувається військова агресія і можна тільки уявити, що відбувається в економіці країни та і взагалі у всіх сферах життя.

Я можу тільки подякувати президентам клубів, керівникам підприємств, які знаходять можливість підтримувати футбольні команди.

Звичайно, рівень нашого футболу знизився, легіонери практично всі залишили Україну, навіть хороші футболісти з Першої та Другої ліг, у кого була можливість, також виїхали за кордон, тому це не дивно, що рівень впав. 

Добре, що є можливість у клубів УПЛ заявити другі команди у Другу лігу. Думаю, вони добавлять креативу завдяки молодим і перспективним хлопцям, які будуть створювати конкуренцію іменитим командам Другої ліги. Це теж великий плюс.

Я вважаю, що потрохи, як це можливо у цій ситуації, футбол прогресує і живе. Це правильне рішення керівництва УАФ – дати можливість грати у футбол і показати, що у країні життя продовжується.

Від нашого клубу хочеться подякувати ЗСУ, всім, хто має відношення до супротиву і на фронті, і в тилу, всім велика і щира подяка і нам скорішої перемоги.

Cтадіон «Авангард». Фото: Google

«Інвестор зайшов у клуб не на день-два»

– Які будуть завдання на сезон?

– Дивіться, ми були відсутні у чемпіонаті України два роки, тому буде легше психологічно хлопцям, я так вважаю, грати у Другій лізі. 

Завдання? Як таких, то їх зараз немає. 

Я скажу, що завдання – вчитися, дотримуватися та виконувати вимоги тренерського штабу, працювати над собою. Молодим футболістам потрібно це ще все пояснювати і лише разом всі можуть досягнути прогресу. Це і індивідуальна робота над собою, і психологічна, і ментальна, це і тренувальний процес, все має бути об’єднане в одне ціле.

Завдань немає ніяких, бо це нереально наразі, подивимося, як зіграємо першу частину сезону, яка до зими буде ситуація в країні.

– Що можете сказати щодо фінансування клубу?

– У нас дуже потужні іноземні інвестори, які підставили нам плече допомоги. При зустрічі з ними з їхньої сторони було озвучено, що вони зацікавлені у розвитку проєкту. 

Навіть сказали, що як тільки закінчиться військова агресія зі сторони росії, то будуть шукати можливість будувати під команду хорошу функціональну базу. Інвестор зайшов у клуб не на день-два, ми надіємося, що надовго, але у них є деякі побоювання зараз. 

Ви ж розумієте, щоб побудувати базу, потрібно землю викупити. Як стабілізується ситуація в країні, вони повернуться до цього питання, а зараз вони виділяють кошти на команду і їх достатньо для того, щоб спокійно грати у Другій лізі.

– А хто саме є інвестором?

– Це американська благодійна організація «Сім’я Христа Інтернешнл».

– Де ФК Ужгород проводить збори, з ким заплановані спаринги?

– Ми вже проводимо контрольні матчі, грали з першою клубною командою ФК Минай, якому програли з рахунком 0:3. Декілька днів тому мала відбутися зустріч з Карпатами U-19, але щось у них трапилося і гра не відбулася.

Плануємо зіграти з першою клубною командою учасника УПЛ – Ворскли, далі побачимо.

Ми проводимо збори на Закарпатті, у нас тут чудові умови, нам немає сенсу кудись їхати.