Вадим МАНДРІЄВСЬКИЙ: «Процес триває…»

Переглядів 146
UkrFootball.ua UkrFootball.ua
0 голосів
Наставник «Арсеналу-Київщини» розповів про перший відрізок чемпіонату та затримку в підготовці в зимове міжсезоння

У той час, коли більшість команд вже вийшла з зимової відпустки, білоцерківський «Арсенал-Київщина» досі не приступив до підготовки до весняного циклу змагань. Містом навіть почали поширюватися плітки, ніби команда взагалі може поповнити список тих клубів, які знялися зі змагань. І це неабияк збентежило прихильників «гармашів». Аби дізнатися все достеменно, «УФ» звернувся до головного тренера «канонірів» Вадима Мандрієвського.

— Пане Вадиме, так коли все ж таки плануєте розпочати навчально-тренувальний збір? А то вже таке говорять…

— Одразу хочу всіх заспокоїти. Наша команда гратиме у весняному циклі змагань. А от щодо початку міжсезонного збору, то він розпочнеться наприкінці січня або на початку лютого. Однак дата початку підготовки непринципова. До другого кола команду можна підготувати і за два місяці. Наразі нам необхідно вирішити інші, в першу чергу, стратегічні питання.

— Які саме?

— Відразу після закінчення осіннього відрізку сезону ми разом з керівництвом почали займатися пошуком нових шляхів розвитку клубу, що передбачають більш дієву підтримку. І цей процес триває і понині…

— Чи підтримуєте зв’язок зі своїми підопічними?

— Звичайно. І мені дуже приємно, що хлопці, попри те, що наш збір ще не розпочався, самостійно підтримують ігрову форму. Займаються біговими вправами, працюють у тренажерних залах. Багато хто зараз у складі інших команд бере участь на Меморіалі Макарова. Дехто з них навіть приносить перемоги своїм тимчасовим командам. Білоцерківські футболісти грають у міському чемпіонаті з міні-футболу.

— Чи можете нині сказати, якими будуть міжсезонні втрати?

— Наразі нас залишило троє гравців. Нападник Сергій Рябцев перейшов до «Гірника-Спорту», захисники Віктор Лиховідько та Євген Савчук, наскільки мені відомо, поки що з клубами не визначились.

— Маєте сподівання, що зимовий антракт обмежиться для вашої команди втратою лише цих трьох гравців?

— Так, хоча деякими нашими футболістами цікавляться інші клуби. Проте наразі без подальшої конкретики. От коли по комусь із наших гравців будуть якісь конкретні пропозиції, тоді й будемо розмовляти.

— Беручи до уваги рішення КДК ФФУ, придбань у міжсезонні не очікується?

— Як було зазначено вище, наразі керівництво займається пошуком нових шляхів розвитку команди, що, зокрема, й передбачає залучення нових інвестицій. Тож будемо сподіватися, що незабаром у нас все позитивно вирішиться й ми залучимо до команди нових як молодих, так і досвідчених виконавців.

— Як почуває себе досвідчений Віталій Розгон, що значну кількість матчів першого кола пропустив через ушкодження?

— Сподіваюсь, що навесні він нам допоможе, адже у першому колі його відсутність давалася взнаки.

— Що зумовило не вельми успішний виступ у першому колі?

— Факторів чимало. Перед початком сезону ми у стислі терміни зібрали команду, так що першість було розпочато без міжсезонних зборів та спеціальної підготовки. Умовно осінній цикл змагань я б розділив на три частини. Перша — це відрізок зі стартового і по 11 тур. У цей період у нас проходила адаптація футболістів до професійного рівня, адже багато хто з гравців прийшов до нашої команди з аматорських колективів. Грали здебільшого на емоціях, награвали ігрові зв’язки, знайомилися з можливостями футболістів. Другий етап — ігри 13–19 турів. Емоції поступилися місцем відсутності передсезонної підготовки. До того ж, кілька наших провідних гравців зазнали серйозних травм і вибули на довгий строк. Почала даватися взнаки коротка лава запасних. П’ять ігор другого кола — це третій етап. Матчі нам давалися вкрай важко, адже команда вже була виснажена. Та підводячи підсумки осіннього циклу змагань, хочу зауважити, що за винятком декількох поєдинків, ми нічим не поступалися досвідченим командам в ігровому плані, а декотрих з них навіть переважали.

— Чому у першому колі гравці отримали багато червоних карток?

— Це насамперед пов’язано з психологічною готовністю футболістів та відсутністю досвіду індивідуального налаштування на важкі матчі.

Під час осіннього циклу змагань «Арсенал-Київщина» закріпив за собою статус команди, що на виїзді грає значно краще, аніж вдома…

— Як у домашніх, так і у виїзних поєдинках ми намагалися грати першим номером. Та вдома над гравцями тяжіла відповідальність за результат, і вони припускалися помилок у найпростіших ситуаціях. На виїзді команда почувала себе набагато розкутіше, відтак і виходило значно краще.

Роман КИРІЄНКО.

X