Василь ІВЕГЕШ: «18 січня до нас приєднаються два голкіпери та нападник»

Переглядів 216
UkrFootball.ua UkrFootball.ua
0 голосів
Наставник ФК «Тернопіль» розповів про трансфери та кримінальну справу, порушену проти його клубу

— Пане Василю, побутують чутки, начебто один із лідерів ФК «Тернопіль» Тарас Семенець перебрався до стану головного конкурента — дніпродзержинської «Сталі». Можете прокоментувати цю інформацію?

— Обставини склалися таким чином, що наразі Тарас є вільним агентом, і силоміць ми його втримувати не можемо. А «сталевари», будучи нашими прямими конкурентами за місця в першій четвірці й володіючи більшим бюджетом, намагаються переманити не тільки його, а й інших наших футболістів. У Семенця конт­ракт із «Тернополем» був розрахований до 31 грудня, відтак заважати йому вести перемовини з іншими клубами ми не могли. Він нам добряче допоміг, був одним із лідерів команди. Для нас це, звісно, втрата. Єдине, що ми зараз намагаємося добитися від даного трансферу, це бодай якоїсь компенсації. Зрозумійте нас правильно, ми виховали Тараса, він у нас на контракті із 14 років. Хотілося б отримати хоч якусь компенсацію за його виховання, адже він переходить до Дніпродзержинська вільним агентом. Фінансово ми зі «Сталлю» перебуваємо на різних полюсах і просимо від них лише компенсувати незначні кошти, які би дуже допомогли розвитку нашої футбольної школи.

— І що вирішили в Дніпродзержинську? Чи готові якось компенсувати перехід Семенця?

— Чесно скажу, будемо вимагати, щоби він перейшов до «Сталі», згідно з регламентом змагань. Ми його виховали, відтак повинні за це отримати певні кошти. Мені телефонував тренер «сталеварів» Володимир Мазяр, ми з ним переговорили й, зі спортивної точки зору, немає ніяких претензій, однак потрібно чинити по совісті. Наскільки мені відомо, на рівні керівництва клуби й досі між собою не домовилися.

— Щодо голкіпера Плетеницького, який доволі непогано проявив себе в першій половині сезону. Він справді перейшов до першолігового «Титана»?

— Тут є доля правди, однак наразі зі стовідсотковою впевненістю про його перехід до Армянська я би не говорив. У нього з нашою командою закінчився контракт, і він перебуває на перегляді в «Титані». Ні про яку компенсацію мова не йде, адже йому вже більше 24-х років і він має статус вільного агента. До нас він потрапив із команди з невеличкого міста Яремче, поступово знайшов свою гру, вийшов на доволі високий рівень. Певна річ, ним почали цікавитися заможніші колективи, заманювати до себе високою оплатою. Ми ж не можемо дати йому там десять — п’ятнадцять тисяч, максимум дві-три, проте видно, «дов­гий рубль» для нього принадніший. За останньою інформацію, якою володію, той «довгий рубль» йому там ніхто не хоче давати, тому що наразі в Армянську воротар Іванов оглядини проходить, ще двох місцевих вихованців до основи активно підпускають, отож Плетеницький є тільки четвертим голкіпером. Як надалі будуть розгортатися події, не знаю. Він — вільний агент, ми його відпустили, а повернеться Микола до нас чи ні, запитання залишається відкритим. Поживемо, подивимося, але ми завжди будемо раді бачити Миколу у складі нашої команди.

— А що скажете про новачків? Відомо, що з дубля ви взяли відразу шістьох виконавців?

— Ми насамперед робимо ставку на доморощених виконавців. Молодь необхідно поступово підпускати до першої команди, щоби вона набувала досвіду, підвищувала індивідуальну майстерність, у тактичному плані зростала. У нас же є ще студентська команда, котра виступає на чемпіонаті області, причому демонструє доволі непогані результати. Юнаки віком 14, 15 та 16 років посіли на першості Тернопільської області 3 місце. Тому в нас є з кого вибирати, відтак чому би не надати шанс молодшим хлопцям?

— Окрім молоді, новачків ще очікуєте?

— Очікуємо. 18 січня команда вийде з відпустки й до нас приєднаються ще два голкіпери та нападник. Як відомо, ми комплектуємося футболістами винятково з нашого регіону, однак президент дав «добро» на те, щоби ми посилилися на цих двох позиціях виконавцями з інших областей.

— Воротар Жмурко з УФК «Львів» — заміна Плетеницькому?

— Ні, він — молодий футболіст, уродженець Тернополя. Пройшов школу львівських «Карпат», і мене попросили взяти його на перегляд, подивитися, що він собою представляє. Жмурко ще доволі юний, навчається у школі, а в нас перебуває на перегляді. Щодо нього ніякого наразі рішення тренерський штаб не ухвалював. Пройде з нами збори, тоді щось вирішимо. Ми великі сподівання покладаємо на Мельника, який має дуже сильний вигляд. Можливо, повернеться й Плетеницький, принаймні ми дуже на це сподіваємося.

— Останнім часом у ЗМІ фігурує інформація про порушення кримінальної справи проти ФК «Тернопіль». У чому звинувачують «міщан»?

— Скоріше за все, це пов’язано з подіями на Майдані. Мер нашого міста та за сумісництвом президент «Тернополя» Сергій Віталійович Надал є представником партії «Свобода». Розкрию вам таємницю, що нас неодноразово вже перевіряли, приходили різні служби, велика кількість ревізорів, щось намагалися знайти, але нічого не знайшли. Нам же закидають те, що наш президент начебто займається відмиванням грошей. Але я не знаю, що тут можна відмивати, якщо ми навіть елементарно футболістів не можемо продати. Не хотілося, щоби футбол штучно вплутували в політику. У місті функціонує дві команди, і це дуже добре, особ­ливо з урахуванням непростих фінансових і політичних ситуацій в країні.

Роман КИРІЄНКО.

X