Василь ІВЕГЕШ: «Коли працював за кордоном, то ніколи не переймався тим, як нас судитимуть»

Переглядів 49
UkrFootball.ua
UkrFootball.ua
0 голосів
Головний наставник «Тернополя» — про сьогодення клубу та українського футболу у цілому, найближчі завдання та майбутній кубковий двобій із «Чорноморцем»

Користуючись паузою у вітчизняному футболі, продовжуємо знайомити читачів із підготовкою команд другої ліги до весняної частини чемпіонату. На черзі — «Тернопіль», який в літньо-осінній частині чемпіонату наробив галасу безкомпромісною грою не тільки з командами свого дивізіону, а й з представниками еліти в Кубку. Спостерігаючи за тернопільським колективом упродовж сезону, спало на думку, що є аналог — англійський «Сток Сіті», така ж потужна фізично команда з манерою гри на другому поверсі.

Скажу чесно, наша розмова з головним наставником «Тернополя» паном Івегешем була дуже відвертою та приємною.

Володимир БОБИР.

— Василю Петровичу, найперше, дозвольте привітати з днем народження та побажати, щоби ваша команда тішила якомога частіше. Розкажіть, як нині триває підготовка до другої частини чемпіонату?

— Дуже дякую. Стосовно команди, то в такі складні часи, ми не багата у фінансовому плані команда, але якихось проблем із цього приводу начебто немає. Щодо оплати праці, то все нормально, заборгованостей немає. Що стосується підготовки, то недавно грали двома складами з «Буковиною», а щой­но закінчилася гра з «Волинню», в якій ми грали основними складами (розмова відбувалася минулого четверга. — В. Б.). Попри те, що програли (0:1), я задоволений матчем, особливо, якщо порівняти наші попередні зустрічі. Зазначу, що впродовж цієї гри ми мали перевагу. Надалі в планах — тренування в звичному режимі та товариська гра з «Карпатами». Дуже корисно зараз отримати ігрову практику з командами прем’єр-ліги. Після цієї гри — знову регулярні тренування. Подивимось, як буде далі. Тішить, що нині погода дозволяє повноцінно тренуватися — наші поля вже зелені, то на штучні газони вже й не виходимо. Також тримаємо в пам’яті майбутню гру Кубка України із «Чорноморцем». Сподіваємося, що вона таки відбудеться…

— Місто чекає на цю велику гру?

— Звичайно, половина квитків уже продана. Відчувається, люди скучили за футболом. Стосовно ще новин: наразі в команді всі — наші вихованці. Ви, напевне, знаєте, що до нас повернувся Мединський, вели також перемовини із Шевчуком із «Волині», який є нашим вихованцем (із 7-го класу), саме тернопільського футболу.

— Чи правильно розумію: якщо в країні все буде доб­ре, то ви готові грати з кінця березня у чемпіонаті згідно з календарем?

— Не хочу загадувати, але думаю, що в нас все повернеться до того, як є у Чехії та Словаччині — у командах гратимуть переважно місцеві вихованці. Ми не та країна, яка може втримувати стільки бразильців. Сподіваюся, що тепер гратимуть переважно українські вихованці та 2–3 легіонери, й не буде захмарних конт­рактів. Звісно, що фаворити залишаться, це «Шахтар» і «Динамо». Те, що в нас було з тими зарплатами — це вже в минулому, сподіваюся, такого в майбутньому не буде. Надіюсь, що повернеться справжній український футбол. Ми є одними з перших, хто підтримує ідею виховання своїх футболістів. Думаю, скоро мають з’явитись такі ж команди в Рівному, у Хмельницькому, Вінниці, Житомирі. У таких командах акцент робитиметься саме на вихованцях місцевого футболу. Зрозуміло, що наш клубний футбол не буде таким потужним, але збірна обов’язково прогресуватиме. Подумайте, що ми робили до цього із цими цінами та зарплатнею футболістів, адже скільки ж на ці кошти можна було би побудувати спортивних майданчиків для молоді, замість придбання тих легіонерів. Але це лише моя думка…

— Розкажіть детальніше про новачків…

— У нас усі новачки — наші вихованці, які вже довгий час грають саме тут. Потроху стараємося підтягувати до першої команди якомога більше обдарованої молоді, яка ось, до речі, вже грала з «Волинню» та гратиме з «Карпатами». Тому виховувати плеяду нових гравців — наше основне завдання. Будемо на майбутнє до них придивлятися. А ось нині завдання просто брати якогось футболіста, який одразу питає: «Скільки даєте?» або «Скільки буде?», — у цьому немає жодної потреби. Для прикладу, подивіться, що зараз робиться в командах елітного дивізіону. Але сподіваюся, що вже минув той час, і ми будемо тепер справді дивитись один одному в очі. Вірю, що на футбольних полях у нас не буде проблем із суддями, а буде так, як бачив, коли працював за кордоном (Чехія): коли я вранці вставав, то жодного разу не переймався, як нас судитимуть і що там буде… А тут я лише про це й думаю: як працюватиме рефері й тому подібне… Проте тепер надіюся, що все буде чесно і справедливо, тож ми будемо досягати свого за рахунок своєї праці.

— Повертаючись до майбутнього матчу із «Чорноморцем». У «Тернополя» вже є досвід проходження команд із прем’єр-ліги, тому цікаво, як нині плануєте здолати представника найсильнішого дивізіону?

— Скажу одне — ми всі прекрасно розуміємо, на яких полюсах перебуваємо. Якщо ж говорити конкретно про суперника, то, наприклад, якби нам випало «Динамо» чи «Шахтар», то, однозначно, шансів би не було. Однак у цьому випадку маємо принаймні двадцять відсотків шансів. Зрозуміло, що гратимемо вдома за абсолютно переповненого стадіону, тому старатимемося здобути результат за рахунок бажання та вольових якостей. Розуміємо, що «Чорноморець» — це є клас. Знаємо, що частина футболістів поїхала з команди, але ми не будемо загадувати, оскільки знаємо, що це — команда. Будемо готуватися та старатися підійти в оптимальних кондиціях до цього протистояння.