Владислав ДОЛГОПОЛОВ: «Оскаржуватимемо рішення щодо дискваліфікації Кравченка»
— Владиславе Олександровичу, чи планує клуб подавати апеляцію на п’ятиматчеве відсторонення від гри вашого нападника Сергія Кравченка?
— Вирішили подавати апеляцію. Зробили би це ще швидше, але в зв’язку з переносом матчів на 23 жовтня всі думки нині довкола поєдинку. Не встигли відіграти в Тернополі й повернутися додому, як на носі вже наступна гра. До того ж, у КДК це питання якщо й розглядатимуть, то лише наступного тижня. Але запевняю вас, не пізніше п’ятниці ми подамо апеляцію.
— Маєте надію, що рішення переглянуть і гравцю дещо пом’якшать вирок?
— Звичайно. Неодноразово переглядали й аналізували епізод із вилученням. Так, погоджуємося, наш гравець зіграв жорстко. Але п’ять матчів дискваліфікації, повірте, це занадто суворе покарання для Кравченка. У хлопця тяжко хвора мама. І, відсторонивши до кінця першої частини чемпіонату футболіста від гри, ми позбавляємо його можливості заробити бодай якісь кошти на лікування. Суто по-людськи намагалися донести нашу позицію у цьому питанні, але… рішення відоме.
Із таким ставленням до нашої команди зустрічаємося не вперше. Свіжий приклад: МВС заборонило проводити матчі 24, 25 та 26 жовтня. Але в ПФЛ нам повідомили, якщо надішлемо лист од працівників міліції, які гарантують порядок на матчі, клуб отримає дозвіл провести матч 25-го. Я для цього все зробив, зібрав усі документи й дозволи. Але ситуація, зрештою, перегралася. Ми звернулися знову з проханням перенести поєдинок бодай на 24-е, але все одно заборонили. А буквально у середу дізнаюся, що «Черкаському Дніпру» дозволили зіграти в п’ятницю. Виходить, що для кожної команди свої правила?
Змушені були після виснажливого виїзду до Тернополя та тривалого переїзду майже без відпочинку готуватися до четвергового матчу. Інша справа, якби всі грали в такому ритмі. Не знаю, кому від цього легше, але те, що такі вчинки деградують наш футбол — це факт.
— Повертаючись до дискваліфікації Кравченка. Ваш клуб — один із тих, який часто висловлює невдоволення арбітражем, скаржиться. У підсумку, можливо, вам «віддячують» у такий спосіб…
— Я функціонером попрацював у багатьох клубах, на різному рівні, бачив різні ситуації. Наведу приклад із матчу Ліги Європи. Якщо пригадуєте, це був матч кваліфікаційного раунду Кубка УЄФА «Евертон» — «Металіст». Попри два пенальті в наші ворота та два вилучення, ми зіграли — 1:1. Отой поєдинок судив відомий тоді ще арбітр Фріц Штухлик (Австрія). Так ось, після того матчу він більше не обслуговував поєдинки. Отож виходить, що в Європі таки є правосуддя. У нас же це нагадує боротьбу з вітряками. Таке враження, що першу лігу зробили таким собі експериментальним етапом, де молоді недосвідчені арбітри відшліфовують свої уміння. А ми від таких експериментів, у підсумку, страждаємо.
Щодо упередженості, не можна відкидати й такої версії. Узяти, приміром, бодай невиїзд «Буковини» на гру з нами. Скажіть, невже за два тижні не можна було зібратися й ухвалити рішення щодо зарахування нам трьох очок і технічної перемоги? Здавалося би, дрібниця, але коли гравці дивляться в турнірну таблицю й бачать себе на вищому місці, це все ж додає стимулу…
Олександр ТРАВЯНКА.