Володимир МАЗЯР: «Не чекав такої потужної гри від херсонців»

Переглядів 68
UkrFootball.ua
UkrFootball.ua
0 голосів
Наставник дніпродзержинської «Сталі» розповів про старт чемпіонату, вольову перемогу над «Кристалом» і поточне лідерство в першості

— Володимире Івановичу, судячи з весняних результатів, узимку «Сталі» вдалося добре підготуватися?

— Так, перший збір ми провели нормально, а ось у другому виникли певні проблеми, пов’язані з непростою ситуацією в країні. Справа в тому, що другий збір ми мали проводити в Євпаторії, але довелося вносити корективи й готуватися вдома. Відтак останній збір у нас вийшов дещо змазаним. Хоча навіть у такій ситуації нам удалося провести хороші спаринги з представниками першої ліги, що, безперечно, пішло нашій команді тільки на користь.

— Дніпродзержинці в перших двох матчах демонструють доволі привабливий футбол, відзначившись дев’ятьма забитими та лише трьома пропущеними м’ячами. Чим можете пояснити таку високу результативність своїх підопічних?

— Можу сказати, що слабких суперників у другій лізі немає. Приміром, колектив з Херсона — чудова команда, грає у грамотний футбол. Гадаю, всі, хто їх недооцінює, в майбутньому можуть за це поплатитися. Повірте, попри всі їхні проблеми, Сергію Шевцову вдалося побудувати справді боєздатний колектив, підібрати хороших гравців. Але сьогодні в нашого віце-президента Колючого день народження, відтак хотілося би привітати його перемогою (розмова відбулася шостого квітня. — Р. К.). Добре, що вдалося зробити такий приємний подарунок Миколі Семеновичу.

— Тобто гра «Кристала» вас приємно вразила?

— Так. Чесно кажучи, не чекав такої потужної гри від херсонців. Як виявилося, в них чудово організована команда, одна з кращих у першості. Що, власне, підтверджує їхня тривала безпрограшна серія.

— Як поясните два пропущені м’ячі за дві хвилини в поєдинку проти херсонців?

— А що тут пояснювати? Зубко чудово реалізував два штрафні удари. Гадаю, якби він кожну гру так реалізовував стандартні положення, він би вже у вищій лізі виступав.

— Із чим пов’язане ваше вилучення? Ви не погоджувалися з призначенням небезпечних стандартів, котрі, в підсумку, перетворилися в забиті м’ячі?

— Так, у мене були великі сумніви з приводу призначення першого штрафного, який фактично намалювали на рівному місці. Проте, все ж, я мав би бути стриманішим, але не зміг впоратися зі своїми емоціями. Арбітр, у свою чергу, мені навіть попередження не показав, одразу вилучив.

— Вольова перемога над «Кристалом» — це прояв характеру чи вищого класу вашої команди?

— Я вважаю, що ми ще трішки тяжко входимо у сезон. Найближчим часом нас очікує три дуже непрості поєдинки, якоюсь мірою вирішальні. Саме ці матчі мають дати відповідь, наскільки ми спроможні боротися за високі місця. А поки що зарано ще говорити про характер чи клас.

— Серед найкращих бомбардирів ліги перебувають одразу два представники «Сталі» — Куліш і Коваленко. Куліш — нападник, але Коваленко грає в захисті. У Костянтина, часом, таланту форварда не помітили?

— Якщо говорити про Коваленка, це — наш узірець, один із лідерів команди. Своєю працездатністю він показує хороший приклад молодим гравцям, адже в Кості справді є чого повчитися. Гадаю, саме його відчайдушна робота на тренуваннях дозволяє йому настільки часто відзначатися.

— Наразі ні для кого не секрет, що багато клубів відчувають серйозні фінансові труднощі. Часом, матеріальне становище «Сталі» не погіршилося?

— Дякуючи нашому керівництву, в нас із фінансуванням проб­лем немає. Хотілося, щоби й надалі ситуація залишалася такою ж стабільною, якою вона є на сьогодні. Також відзначив би, що перед нами не стоїть мета будь-якою ціною потрапити до першої ліги. Ми хочемо грати у футбол, у нас молода команда, тому з кожним днем намагаємося покращувати як загалом гру, так і результати.

— Як збираєтеся готуватися до принципового поєдинку проти свердловського «Шахтаря»?

— Насправді, до матчу залишилося не так багато часу — всього три дні. Наприклад, сьогодні я дав хлопцям відпочити, а вже із завтрашнього дня цілеспрямовано готуватимемося до поєдинку зі Свердловськом. Думаю, матч має бути цікавим, адже в першому поєдинку вони нас перемогли. Пам’ятаю, дуже нервовою була та зустріч. Узагалі, клас команд у другому дивізіоні з оновленим форматом значно піднявся. Перші дев’ять чи навіть десять колективів можуть спокійно брати участь у першій лізі. У цьому я переконався, коли ми з першоліговими колективами грали спаринги, й нічим їм не поступалися, змагалися на рівних.

— Певне, свердловців ви добре запам’ятали, адже в першому колі вони обіграли вас із рахунком 4:2?

— Так, гра там справді цікава була, бо протистояти довелося навіть не тільки «гірникам», а й суддівській бригаді. Рівень суддівства тоді не витримував жодної критики. Власне кажучи, суддів після того матчу дискваліфікували на тривалий термін. Це ж також про щось говорить.

Роман КИРІЄНКО.