Володимир ШАРАН: «Особисто ініціював трансляцію, щоби всі пересвідчилися, що «Олександрія» не грає договірні матчі»

Переглядів 47
UkrFootball.ua
UkrFootball.ua
0 голосів
Наставник «зелено-жовто-чорних» підбив підсумки проведеної взимку роботи, емоційно відповів на запитання щодо завдань перед командою та поділився надіями на майбутнє

— Володимире Богдановичу, чи можете підсумувати підготовку команди до весняної частини, котрою займались упродовж антракту?

— Звичайно, всі навчально-тренувальні збори пройшли на хорошому рівні. Навіть перше втягувальне зібрання, яке проводили в Олександрії: займалися на штучному полі, «намотували» кілометраж. Відтак поїхали в Крим, де, власне, закладався фундамент фізичної та функціональної підготовки. Зрозуміло, що також організовували чотири контрольних поєдинки: протидіяли «Іллічівцю», дублю «Металіста», «Севастополю» та «Титану».

Після цього полетіли на збір до Туреччини. У плані підготовки «проколів» у нас не було. Тим більше, навіть довелося відмовитись од одного спарингу, позаяк було аж забагато матчів — сім зустрічей за три тижні. Умови для роботи були чудові: хороші спаринг-партнери, сприятливі погодні умови, гарні поля. Загалом ми перебували в Туреччині 21 день, аби не літати туди-сюди. Сподобалися двобої з іноземними ФК: «П’юнік» (Вірменія), казахські «Атирау», «Каспій» і «Жетісу», «Сабуртало» з Грузії, мінське «Динамо». Із ними були непогані спаринги.

Далі — планували провести заключний збір на Закарпатті, в Камелоті. Уже все було узгоджено, бо там справді хороші умови для роботи. Проте через нинішню ситуацію в країні вирішили змінити план підготовки. Із президентом зійшлися на тому, що найкращим місцем у цій ситуації стане наша Олександрія. Тим паче, що в нас інфраструктура та погода дозволяли нормально тренуватися. Відтак грали товариські зустрічі з представниками другої ліги. Проблеми завжди є, тому я не можу бути всім задоволений. Однак до того обсягу роботи, що ми виконали, в мене питань не виникало.

Невже команди нижчої ліги — найкращий варіант для спарингів?

— Назвіть мені команди, що нижче нас рівнем? «Титан», «Кремінь», «Сталь», кажете? А з ким тоді мали грати у цей час? Клуби з прем’єр-ліги вже почали грати в другому колі. Лише із «Чорноморцем» могли домовитись із приводу контрольної зустрічі — це одна-єдина можливість. До того ж, на мою думку, такі колективи, які є нині у «Сталі» із Дніпродзержинська, «Кременя» та «Гірника-Спорту», що посідають провідні місця в другій лізі, — команди хорошого рівня. Немає зараз суттєвої різниці, повірте, між другою та першою лігами. Це те ж саме, що найкращі команди першої та середні команди вищої ліги — ми у цьому вкотре переконались у Туреччині. Ми раді, що в нас була така можливість спробувати сили з клубами з нижчого дивізіону. Тим паче, якщо знаєте, «сталеварам» ми програли, а з «Кременем» звели матч до нічиєї. Усе намагаюся вас переконати, що це вже не той час, коли був великий перепад у рівні суперників.

— Щодо кадрів. Узимку команду залишило восьмеро, натомість приєдналося п’ятеро футболістів. Різниця в кількості нівелюється за рахунок якості?

— Правильно, справа не в кількості, а в якості! Якби й десять виконавців пішло, та найголов­ніше, щоби було 23 гравців: три воротарі та 20 польових. Під час міжсезоння перед нами не стояло завдання замінити вищезгадану кількість футболістів, адже прагнули запросити до себе найкращих. Ще впродовж сезону орієнтовно знали, хто до нас приєднається. Тому спрямовували зусилля на трансферному ринку лише на точкове підсилення.

— Чи бували моменти, коли хотіли запросити гравця, проте не вдавалося його переконати через певні причини?

— У нас щось схоже було лише із футболістом «Карпат», утім, сподіваюся, що днями ситуація з Бідловським матиме позитивне вирішення. Можливо, навіть у понеділок (розмова відбувалась у неділю. — Є. Д.) щось вирішиться: дай, Боже, Володимир залишиться в нашому розпорядженні. Скільки часу пройшло, я все одно йому довіряю та хочу бачити в лавах команди. Пригадаю ще один випадок, коли певний клуб хотів трішки підзаробити, проте це — нереально для нашого ФК. Із зрозумілих причин, не називатиму прізвище та назву клубу.

— Це в кого такі запити? Вірогідно, з елітного дивізіону мають завищені фінансові апетити?

— Яка різниця?! Я ж вам намагаюсь усе розповісти та пояснити, а ви мене начебто «розкручуєте». Повторюся, була певна команда, котра хотіла за одного гравця занадто багато грошей. Відтак «Олександрія» миттєво відмовилась од цього задуму. Маю надію, влітку цього виконавця ми заберемо вже як вільного агента. Звичайно, за умови, що він гратиме на звичному для себе рівні.

— Учора була клубна прес-конференція, на якій президент клубу пан Кузьменко заявив: «Функціонери ставили завдання бути найкращими в першій лізі. І це завдання — не змінилося». Можна…

— Президент сказав?! Ви почули?! Ось, будь ласка, й пишіть те, про що говорив наш очільник. А що ви мене перепитуєте? Це ж було при мені все сказано! Думаю, він усе ясно пояснив щодо завдань.

— Як на мене, це мало схоже на конкретну мету.

— Як ви вважаєте, так і пишіть! На ваші запитання, що стосуються цієї теми, я не хочу відповідати. Ми прагнемо лише одного — щоматчу здобувати перемогу. Усе!

Недавно говорили, що ще не визначились із основним складом. А за тиждень до поновлення турніру також про це рано говорити?

— Зачекайте, ще майже тиждень до гри, тож я не хочу загадувати наперед — за цей час ще багато може змінитися. У принципі, тренерський штаб уже знає, хто заслужив на таке право — це однозначно. Із іншого боку, я навіть за два дні до гри не визначаю основу. Так, у деяких випадках, ми справді награємо лінії та взаємодію між ними, проте всяке може трапитися. Наведу навіть прик­лад: у нас кілька виконавців усі збори пройшли майже без ушкоджень (не враховую сюди мікротравми), а приїхали до Олександрії, зразу троє гравців захворіли. Як бачите, медичний персонал у нас працює нормально, ніхто на зборах не випадав із загальної групи. Відтак наразі мені навіть лячно планувати стартовий склад.

— Отой факт, що цьогоріч «Олександрія» вперше навесні зіграє вдома, допоможе краще ввійти в другу частину чемпіонату?

— Безумовно, що дома грати краще. Пригадайте відкриття сезону з «Нафтовиком» (матч завершився з рахунком 4:3. — Є. Д.), ця гра дала поштовх у психологічному плані та впевненості, що потім допомогло нам посісти другу сходинку.

— Зіграєте, до речі, з «Укр­агрокомом» (справжнє кіровоградське дербі!), а поєдинок транслюватимуть на всеукраїнському ТБ. Це також додасть мотивації вашим підопічним?

— Авжеж! Гравці прекрасно пам’ятають гру першого кола, коли ми зіграли 2:2. Відтак почали виникати незрозумілі розмови, мовляв, домовилися президенти клубів. Я вам зразу говорю, що це була моя ініціатива — влаштувати всеукраїнський показ цього двобою. Я особисто ініціював трансляцію, щоби всі пересвідчилися, що ПФК «Олександрія» не грає договірні матчі! Уважаю, додатково налаштовувати підопічних немає сенсу.

— Певне, чимало очікуєте від заключної частини сезону?

— Як наставник, розраховую, що ця взаємодія, котра виникла на даному етапі між президентом, тренерським складом і футболістами, залишилася й надалі. Отож, усю проведену роботу та поставлену гру хочеться тепер побачити на футбольному полі.


Євген ДЕМЯН.