Володимир ШАРАН: «Потрібно вдало використати це об’єднання»

Переглядів 148
UkrFootball.ua
UkrFootball.ua
0 голосів
Тренер новоствореного ФК розповів про наслідки об’єднання з «Украгрокомом», плани команди на міжсезоння та повідав про цілі, що оголошуватимуться на клубному зібранні

«До кінця тижня вже вирішимо кадрові питання»

— Володимире Богдановичу, розкажіть про конкретні зміни після злиття двох клубів.

— На даному етапі конкретно складно оцінювати це. Зрозуміло, що об’єднання для «Олександрії» — це добре. Тим паче, в такий складний час для олександрійського футболу. Честь і хвала Сергію Кузьменку, що він замість утримання двох клубів вирішив сконцентрувати свої зусилля на одному на благо місцевої гри номер один. Думаю, так буде набагато краще та легше. Хоча, повторюся, зараз дуже складний час не тільки в Олександрії, а й у всій країні.

На перегляді в нас кілька виконавців «Украгрокому». Поки можу лише сказати, що вони всі гравці хорошого рівня, проте з ким ми підписуватимемо контракти стане відомо згодом. Думаю, що таким чином ми зможемо якісно підсилити команду.

Також додам, що під час створення нового клубу наш колектив попов­нили екс-тренери «аграріїв»: Юрій Гура та Сергій Локтіонов. Це можу віднести лише до позитиву, а про щось негативне ще рано казати, позаяк іще не зміг нічого простежити.

— Чи не можна до останнього віднести розмірковування, кого залишити в команді з-поміж великої кількості футболістів?

— Та не сказав би, що в нас дуже багато людей. Дивіться, хто в нас на перегляді: воротарі Науменко («Украгроком», далі — УАК), Новак («Нива»), захисники Ломко (УАК), Чепурненко («Десна»), півзахисники Ямпіль («Авангард»), Леонов (алчевська «Сталь»), Скарлош і нападник Паномар (обидва — УАК). Як казав, іще не знаємо, хто залишиться з командою.

Чи не випливає з такої знач­ної кількості гравців на перегляді, що робота буде зосереджена на визначенні потрібних виконавців, а не на пошуку нових?

— Однозначно, що більше запрошень не буде. У принципі, хіба на одну-дві позиції доведеться шукати футболіста за форс-мажору. Іншими словами, ми не збираємося закликати ще когось приїжджати до нас на збори. Хоча, знову ж таки, до початку змагань іще достатньо часу, може щось і зміниться. А так, ми всіх знаємо, хто й наскільки готовий уже зараз і на що здатен, отож рішення щодо їхньої долі ухвалюватимемо найближчим часом. Припускаю, що до кінця тижня вже вирішимо кадрові питання.

Які наразі плани в «Олександрії»?

— Усі збори пройдуть у домашній атмосфері. Уважаю, що в Олександрії є чудові умови для проведення підготовки до поновлення чемпіонату. Тим паче, що, крім поповнення гравців і тренерів, до наших послуг — інфраструктура «Украгрокому»: два чудових поля, котрі підготовленні на належному рівні, як і на нашому стадіоні «Ніка».

Щодо спарингів, то в нас уже відбулась одна контрольна зустріч із «Сталлю» (Дніпродзержинськ), яку після двох влучних пострілів Пономаря та Гуська перемогли. Сьогодні — зустріч із «Ворсклою» (розмова відбулась у середу, 2 липня. — Є.Д.). Далі: сьомого числа — «Гірник-Спорт» (Комсомольськ), восьмого — «Кремінь», 11 — «Гірник» (Кривий Ріг), а 17 — «Чорноморець». Ось такі плани.

Прибувши з Одеси, команда отримає два дні відпочинку. Відтак готуватимемося безпосередньо до першого офіційного матчу, котрий, на превеликий жаль, ми не знаємо коли, з ким і де гратимемо. Лише сьомого числа це стане відомо.

«Упевнений,
що президент поставить чітку мету —
вихід до прем’єр-ліги»

— Якщо не помиляюся, перед початком сезону в «Олександрії» відбудеться клубна зустріч. Які питання на ній розглядатимуться?

— Звичайно, що обговорюватимуться всі деталі об’єднання ФК, також згадуватиметься, чому ми не вийшли до прем’єр-ліги. Тобто питання, котрі турбують усіх олександрійських уболівальників. Як тренер команди, я вже давно дійшов висновку, що нині ми не готові до виходу до еліти. Маю на увазі саме ігрові аспекти, позаяк у наших виступах є перепади. Виходити до вищої ліги, щоби зібрати на першому домашньому матчі повний стадіон, а потім не зрозуміло як грати в такій ситуації далі, не хочеться. Треба бути готовим до такого кроку, щоби не повторювати долі команд, які піднімаються вгору, а потім одразу ж вилітають. Потрібно вдало використати це об’єднання. Із іншого боку, не хочеться, щоби хтось думав, що наш президент пан Кузьменко щось не хоче чи не може. Треба розуміти, що на основі моїх слів, що ми не готові підвищуватись у класі, було й ухвалене таке рішення.

Отож завдання на наступний чемпіонат коригуватиметься впродовж першості?

— Завдання ще не озвучували, проте я впевнений, що президент поставить чітку мету — вихід до прем’єр-ліги. Та конкретно про це ми ще не спілкувались із Сергієм Анатолійовичем. Утім, одразу після завершення сезону ми зійшлися на тому, що далі потрібно робити наступний крок, відтак пробиватися до еліти.

— Чи до снаги, на ваш погляд, таке завдання нинішньому складу команди?

— Думаю, що спроможні. На моє переконання, виконавці вищого рівня грають у прем’єр-лізі. А для того, щоби запросити такого футболіста в «Олександрію», потрібно йому запропонувати надвисоку заробітну платню. Це просто нереально для нас. Зараз такий час, що люди мають розуміти (а може, й вже розуміють), що такі суми — це занадто багато для нинішніх умов у країні. Не озвучу суми, втім, запевняю, що вони навіть не стоять у порівнянні з тими, скільки заробляють у першій лізі. Таким чином, ми працюємо над підвищенням майстерності з тими виконавцями, котрі зараз перебувають у команді. У нас, звісно, є гравці, котрі вже нині відповідають і готові грати на вищому рівні, проте зараз я не можу сказати, чи це півскладу, чи вся команда. Тому працюватимемо та, зрештою, подивимося, що нам удасться за цей рік, як вони прогресуватимуть. Утім, усе одно, якщо виходити до когорти найкращих, то обов’язково буде пот­рібне підсилення.

«Багато представників еліти виходили з бажанням переглянути наших футболістів»

— До слова, під вашою орудою «зелено-жовто-чорні» вже виходили до прем’єр-ліги. Чи враховуєте та використовуєте поперед­ній досвід?

— Звичайно, тоді ми теж збирали команду у схожій манері. Намагалися вибірково підбирати склад. Зрештою, з багатьма гравцями ми вгадали. Більшість із них залишилась у прем’єр-лізі. Випливає, що ми були на правильному шляху, тому теж хочеться й у цьому випадку піти подіб­ним чином. Порівнювати нинішню та тодішню команду не готовий, бо це складно. Для цього потрібен час.

Як пам’ятаєте, тоді через півроку з’явилося конкретне завдання, до якого ми готувались із самого початку. Хоча були спади, ми все ж виконали поставлене завдання. Далі напередодні гри в УПЛ ми підсилились, утім не назву це суперполіпшенням, адже все одно пліч-о-пліч виступали гравці, котрі здобували результат і в першій лізі. Самі можете пересвідчитися, що колишні гравці «Олександрії» займають далеко не останні ролі в лізі: Таргамадзе, Довгий (обидва — «Іллічівець»), Ксьонз («Карпати»/«Металіст»), Паньків («Металург» Д), Гітченко («Карпати»), Сахневич і Гавриш (обидва — «Металург» З).

Нам потрібно прогресувати. Тим паче, що середній вік нашої команди — 23-25 років — якраз сприяє розвитку гравця. Щодо бажання, то питань навіть не виникає: всі хочуть спробувати себе у сильнішій лізі, із сильнішими суперниками. Однак для цього ще потрібно виконати першочергове завдання — підвищення в класі.

— Зважаючи на хороший результат олександрійців минулого сезону, чи немає інтересу елітних ФК до ваших підопічних?

— Є, є… Багато представників уже виходило на нас із бажанням переглянути наших футболістів і, відповідно, забрати на збори із собою. Утім, я їм відповідаю, що нічого не потрібно дивитися. Максимум, що потрібно: кілька днів, аби побачити, що це за людина, як вона працює на тренуваннях. Що стосується можливостей наших гравців, то, на мою думку, наші виступи цьогоріч достатньо транслювало всеукраїнське телебачення, тож безпроблемно можна було ознайомитись із рівнем моїх підопічних. Менше з тим, на матчах присутні тренери-селекціонери, котрі стежать за виступами виконавців, які їх цікавлять, а потім запрошують до себе. Отож, інтерес до наших гравців є, проте не хотів би називати імена. Єдине, що скажу наостанок: усі гравці, навіть попри інтерес до них із елітного чемпіонату, висловили бажання продовжити захищати кольори олександрійського клубу.

Євген ДЕМЯН.