Юрій БАКАЛОВ: «Є конкретне завдання — підвищитися в класі»

Переглядів 223
UkrFootball.ua UkrFootball.ua
0 голосів
Новий головний тренер «Славутича» розповідає про процес підготовки команди до другої частини сезону, своє призначення на пост керманича черкаського колективу та плани на майбутнє

Поява в другій лізі на чолі «Славутича» вже колишнього наставника київського «Арсеналу» стала ледь не топ-новиною напередодні Нового року. Залишившись без головного наставника наприкінці 2013 року, «Славутич» за досить короткий період зумів оформити, напевне, свій найголовніший трансфер цього сезону — призначення тренером команди пана Бакалова. Юрій Михайлович — досвідчений фахівець, який після зникнення «Арсеналу» із футбольної мапи України, попри чимало пропозицій (у тому числі — з-за кордону), вирішив очолити друголігову команду та створити боєздатний колектив, перед яким стоять доволі серйозні завдання. «УФ» вирішив поспілкуватись із Юрієм Михайловичем та дізнатися, що саме спонукало досвідченого тренера спробувати сили та вміння в найнижчому за рангом професіональному чемпіонаті України.

«Треба було помізкувати»

— Юрію Михайловичу, по-перше, дозвольте вас привітати з призначенням на пост головного тренера «Славутича» та новорічними святами. Скажіть, як швидко погодилися очолити черкаський клуб? Поділіться емоціями.

— Сказати, що це було швидко, не можу. Це — відверто. Треба було помізкувати. Чому? Тому що були й інші пропозиції, я маю на увазі не з другої ліги, а й із прем’єр-ліги, та не тільки України, були й з-за кордону. Розумієте, підкупило те, що, по-перше, керівництво в особі пана Лашкула, налаштоване надто рішуче створити у Черкасах хорошу команду, причому не другої ліги, а вище. Ми неодноразово мали бесіду з генеральним директором на цю тему, тож у принципі, ті моменти та перспективи, які він озвучив, мені були близькими. Є конкретне зав­дання — підвищитися в класі вже цього сезону, попри те, що команда поки що на шостому місці, але це ні про що не говорить. Скажімо так — у його особі я побачив людину, яка справді хоче побудувати серйозну команду, серйозний клуб і, напевне, це було найголов­ніше. У нас співпали інтереси.

— Можна сказати, що із керівництвом клубу ви доволі швидко знайшли спільну мову…

— Так. Можу сказати, що нія­ких складностей у цьому плані не виникло, були озвучені зав­дання, своє бачення. Я також висловив свою думку, й з багатьох складових у нас повне взає­морозуміння. Я вже багато разів казав, що головне — не в якій лізі команда, головне, щоби були зав­дання та можливість працювати й реалізовувати той досвід і ті ідеї, які в мене є. Саме це я й озвучив, і знайшов підтримку. Саме тому таке рішення й було.

— Напевне, важливу роль зіграв і той фактор, що особисто знайомі із черкаським футболом, адже свого часу грали за ФК «Черкаси»…

— Скажімо так: це було не найголовніше, але також одна із причин. Я знаю місто, знаю вболівальників, які перебувають на досить солідному рівні: крім того, що розбираються в тонкощах гри, є й інший момент — відвідуваність. Якщо подивитеся статистику відвідуваності в другій лізі, то Черкаси у цьому плані лідирують. Можливо, це не те що ностальгія, але спогади для мене дуже гарні саме про місто та вболівальників.

«Друга ліга для мене — новий турнір»

— Скажіть, із кимось із гравців уже бачились і спілкувались?

— Так, адже розумієте, це — цілий процес, для мене ця ліга є новою. До цього я стежив і за першою лігою, тому що були певні інтереси. Друга ліга для мене не те щоби закрита тема, але все одно новий турнір. Я їздив до Черкас і напередодні Нового року, познайомився з робітниками клубу, зустрічались із спортивним директором Кирилюком. Була також нарада, на якій я був представлений працівникам клубу, пан Лашкул також був там присутній. Поспілкувались із деякими футболістами, для того, щоби дізнатися їхній інтерес. Також переглядав багато відео, адже треба було вирішити деякі питання — зберегти лідерів клубу. І нам це вдалося зробити. Вони подовжили свої контракти. Із деякими хлопцями спілкувався в телефонному режимі, попри свята. Команда виходить з відпустки 15 січня, я 10-го вже буду на місці, тож ми будемо продов­жувати спілкуватись, адже є й багато місцевих хлопців. Ще є команда «Білозір’я» — чемпіон області, там також багато молодих футболістів. Потрібно цьому приділити багато уваги, іншим моментам, які мають бути відрегульовані, аби команда після відпустки зразу приступила до роботи. Можу сказати, що спілкування постійно триває. Вважаю, що команда виступала доволі добре, демонструвала свою гру. Проте в мене є своє бачення, тому першочергове — це познайомитись із хлопцями, які виступали в першій частині чемпіонату, поближче. А далі вже будемо рухатись.

— Юрію Михайловичу, можете окреслити першочергову мету для команди?

— Команда вже давно перебуває у відпустці, тому не буду оригінальним: найголовніше — потихеньку вивести планомірно футболістів із відпустки. Розпочнемо потроху працювати в аеробному режимі, звісно ж, пройдуть усі й медогляд, тому що потрібно буде співставити їхню функціональну готовність. Перший період підготовки буде доволі короткий — 12 днів у Черкасах. Головне — підвести всіх футболістів до певних кондицій, для того, щоб уже планомірно розпочати роботу. Адже «навантажувальна» робота планується доволі серйозна, тому нехай хлопці готуються. Будемо займатися не тільки біговою роботою, адже я прихильник степ-аеробіки, будуть, звісно ж, і басейн, і тренажери… Усе для того, щоби вивести хлопців на певний рівень, і планомірно готуватися до другої частини чемпіонату. Нічого оригінального.

«Є певні домовленості з футболістами інших команд»

— Ви можете вже сказати, які кадрові зміни плануються в команді? Можливо, у вас вже є хтось «на олівці» з нових гравців?

— Переглядати відео ігор — це одне, а побачити гравців на ділі — зовсім інше. Тому, як і в будь-якого тренера, в мене є деякі питання по грі та інших аспектах. Уже в роботі тісніше познайомимось, і буде видно. Підсилення, в будь-якому разі, все одно буде, тому що це життя й нічого страшного у цьому немає. Наскільки воно буде глобальним? Це залежить безпосередньо від тієї ситуації, яку я побачу під час роботи. Є певні домовленості з футболістами інших команд, які готові прийти. Коли є перед командою конкретні зав­дання, то й зміни будуть, проте наскільки глобальні, мені поки що сказати тяжко. Однак підсилення буде.

— Останнє запитання. Ви згадали про збори команди у Черкасах. Якщо не секрет, де ще плануєте провести підготовку команди до другої частини першості?

— Перші два періоди безпосередньо готуватимемося вдома у Черкасах. Із 15 по 27 січня буде перший збір — базовий, який матиме ознайомчий характер. Потім кілька днів хлопці перепочинуть, відтак, починаючи з лютого, піде більш планово спрямована робота. Ми не будемо винаходити велосипед — залишимося у Черкасах. Погодні та інфраструктурні умови — сприятливі. Поруч нам надають футбольну базу «Білозір’я» — хорошої якості поле зі штучним газоном. Будемо закладати фундамент безпосередньо саме у Черкасах. Також зіграємо, напевне, в якомусь турнірі, для того, щоби перевірити футболістів і підсилити деякі позиції. Легше переглядати футболістів, інші моменти безпосередньо в ділі. Тим паче, що всі умови для цього є. В якому саме турнірі, мені поки що нелегко сказати. Ми це питання опрацьовуємо. Основний період підготовки буде вже з 1 по 18 березня, на який планується виїзд на закордонний збір. Але поїде вже команда, яка безпосередньо буде готуватися до другої частини чемпіонату та 1/4 Кубка України. Час у нас для цього є, все розплановано, щоби в повній готовності підійти до поєдинків.

Володимир БОБИР.

X