«Залетіло все, що раніше не забили Барселона, Антверпен і Динамо»: Вірт вважає, що Шахтар заслужено програв Порту
Юрій Вірт дуже виважено прокоментував фіаско Шахтаря в поєдинку проти Порту у шостому турі групового етапу ЛЧ (3:5). Фахівець розібрав спеціально для сайту «Український футбол»:
- що не вийшло в Шахтаря в Португалії
- чому захист «гірників» далекий від надійності
- як в цілому оцінити виступ у єврокубках часів ван Леувена та Пушича
«Проти Порту Шахтар зіграв найслабшу свою гру з моменту приходу Маріно Пушича. Залетіло все, що летіло»
– Як вам вчорашній футбол-хокей на «Ештадіо Ду Драгао»?
– Гра мені дуже сподобалась. Певен, що і усім вболівальникам теж, особливо нейтральним. Як такий голепад може не подобатися?
Проте такий результат точно не сподобався тренеру Шахтаря Маріно Пушичу, бо пропустити п’ять м’ячів – то забагато. Вчора, що в Шахтаря, що в Порту атака зіграла набагато краще за захист.
Однак, знаєте, я б Шахтар сильно не критикував.
Грали проти дійсно класної, сильної команди. Грали на її полі. Мали певний психологічний тиск, бо розуміли важливість результату. Та не зганьбились. Бились достойно і забили Порту три голи. Їм три навіть Барселона не забивала. Це дорогого коштує.
Так. Питання до оборони є. Зіграли не найкращим чином. Але, все справедливо. Рахунок за грою, як-то кажуть.
Фото: ФК Шахтар
– Як на мене, однією з ключових подій стала заміна Ярослава Ракицького на Кевіна Келсі. Пушич пішов у ва-банк і ставка не зіграла.
– Те, що Пушич пішов у ва-банк, згоден. Що було вже втрачати? На той момент рахунок був 3:1 на користь Порту. Маріно спробував перевернути гру, але не вийшло.
Тому, заміна не фатальна. Тут не погоджуюсь. Але, якщо ви натякаєте на те, що з Ракицьким у центрі не було б п’яти голів, то, можливо є в цьому раціональне зерно.
– Що скажете про гру Валерія Бондаря? Не хотілося б його критикувати, але дозволю собі назвати саме його найгіршим гравцем матчу проти Порту, бо, як мінімум, перший гол, на його совісті.
– Проти Порту Шахтар зіграв найслабшу свою гру з моменту приходу Маріно Пушича. Залетіло все, що летіло. Все, що не забили гравці Барселони, Антверпена і київського Динамо. Увесь захист зіграв, м’яко кажучи, слабко.
Критикувати персонально Бондаря не хотілося б. Гіоргі Гочолейшвілі, наприклад, теж був не у вогні. І Микола Матвієнко, і Дмитро Різник не виручав на останньому рубежі.
Командна гра Шахтаря в обороні у Порту дала збій. На жаль, так буває.
– Кого за підсумками гри на «Ештадіу ду Драгау» можна назвати кротом матчу чи левом, як прийнято назвати найкращим після матчів нашої національної збірної?
– Добре проявив себе Данило Сікан. Забив, загострював, нагнітав, «кошмарив» інколи захист Порту. Добру гру показав.
Але й Олександр Зубков та Тарас Степаненко, як на мене, теж відіграли на високому рівні і питань до них не має бути.
«Хотілося б, щоб це був останній матч для Судакова за Шахтар. З часів Заварова ніхто з українців не грав Ювентус»
– Що скажете про Георгія Судакова? Ймовірно, якщо вірити Фабріціо Романо й іншим авторитетним і не дуже інсайдерам, то це був останній для нього матч в помаранчево-чорній футболці.
– Я розумію, до чого ви хилите. Хотілося б, щоб це був дійсно останній матч для Судакова за Шахтар і в зимове трансферне вікно він перейшов до Ювентуса.
З часів Олександра Заварова ніхто з українців не грав Юве. Це клуб дуже високого рівня, що й говорити. Найкраща команда Італії – з огляду на кількість трофеїв, так точно.
Судаков своєю грою, наполегливістю, працьовитість, тим як він зріс за останні кілька років, заслужив на те, щоб грати в одному з провідних чемпіонатів Європи. Буде це італійська Серія А і Ювентус чи якість інший топовий клуб з Європи, то поживемо – побачимо.
Георгій Судаков. Фото: ФК Шахтар
– Судаков далеко не гренадер, тому Серія А, вважаю, буде для нього краще за, припустимо англійську Прем’єр-ліги. Той же Михайло Мудрик мучиться в АПЛ і вже скоро рік мине, а він ніяк не заграє...
– В чомусь ви праві. Але, наприклад Віталій Миколенко теж не має видатних антропометричних даних, але он як грає останнім часом за Евертон. Шикарну гру демонструє і часто саме його визнають гравцем того чи іншого матчу. Проти Челсі він же був найкращим, якщо не помиляюсь?
«Шахтар Пушича повертається до найкращих зразків часів Мірчі Луческу, Паулу Фонсеки та Роберто Де Дзербі»
– Ні. Не помиляєтесь, саме Віталій і був визнаний MVP. Юрію Миколайовичу, гра проти Порту стала певним рубежем для Пушича – далі відпустка і зимове міжсезоння. Тобто, певні проміжні підсумки його роботи робите вже можна. Наскільки Шахтар змінився за цей нетривалий час чи вагонетка їде поки за інерцією?
– Зміни є, але не глобальні. І це зрозуміло, бо термін роботи Пушича в Шахтарі ще замалий. Курчат рахувати будемо навесні.
Але, як на мене, Шахтар Пушича повертається до того Шахтаря, найкращих його зразків ще за часів Мірчі Луческу, Паулу Фонсеки та Роберто Де Дзербі.
В останніх іграх ми бачимо, що Шахтар відмовився від так званого вертикального футболу і повертається до того, що команда робить акцент на контролі м’яч, намагаються за рахунок коротких передач швидко грати, переходити з оборони в атаку.
Поволі Пушич повертає Шахтарю дисципліновану гру в захисті, про матч з Порту ми вже поговорили, це було виключення, але в цілому гра «гірників» позаду за останній час стала набагато кращою.
І в команді, після того, як звільнили Патріка ван Леувена, точно покращився мікроклімат, а це дуже важливо.
– Зима – час закупів. Яку ланку Шахтарю потрібно зміцнити перш за все?
– Свіжа кров потрібна завжди, але. Знаєте, зараз у Маріно Пушича доволі збалансована команда. Повернеться з лікарняного Ласіна Траоре, сподіваюсь, і попереду в команди буде потужний, класний форвард в додачу до Сікана.
Відновиться Юхим Конопля і захист стане точно надійнішим.
Звісно, якщо продадуть Георгія Судакова, сподівають, на благо для нього, насамперед, то, зрозуміло, що потрібно буде шукати гідну заміну на його позицію в центрі.
А так, не сказав би, що «гірникам» взимку потрібно робити якісь серйозні трансфери. Шахтар зараз укомплектований добре. Наскільки добре, то вже питання до Маріно Пушича, бо з нього питатимуть за результат навесні, а не з мене :).