«Зарплати у Звягелі будуть 70-80 тисяч – вирішив не залишатися»: Оринчак – про відхід з клубу та реалії команди Вірта

Переглядів 8168
Дмитро Вєнков Дмитро Вєнков
8 голосів
«Зарплати у Звягелі будуть 70-80 тисяч – вирішив не залишатися»: Оринчак – про відхід з клубу та реалії команди Вірта
Богдан Оринчак, фото: ПФК Звягель
30-річний вінгер Богдан Оринчак в інтерв’ю «УФ» прокоментував свій несподіваний відхід зі Звягеля. Футболіст розповів про кепські справи в лавах чинного бронзового призера Другої ліги.

Редакції сайту «Український футбол» стало відомо про несподіваний відхід зі Звягеля одного з важливих гравців команди минулого сезону – вінгера Богдана Оринчака. Ми одразу ж звернулися до футболіста, аби дізнатися, чому один з творців виходу колективу до Першої ліги прийняв таке різке рішення.

«Мені запропонували гірші умови ніж минулого сезону через врізаний бюджет. Я вирішив не залишатись»

– Богдане, за нашою інформацією ви покинули Звягель. Це так?

– Так, усе вірно.

– Чому так вийшло?

– Позавчора в нас була товариська гра проти Колоса (Полонне), і напередодні матчу нам віддавали зарплату за червень. До цього головний тренер Юрій Вірт питав в мене: «Чому ти не йдеш підписувати новий контракт?».

Перед матчем ми поговорили з директором щодо нової угоди й мені запропонували гірші умови, ніж минулого сезону, через врізаний бюджет клубу. І я вирішив не залишатись у команді. Всі були шоковані.

– З Віртом цю ситуацію обговорювали?

– Так, я підійшов до Юрія Миколайовича та поговорив із ним. Вірт сказав: «Це не моє рішення. У нас зменшується бюджет. Виходимо з того, що маємо…». Я запитав: «Чому ви мені одразу про це не сказали? Я б міг завчасно подумати чи підходить мені це».

Юрій Вірт, фото: ПФК Звягель

– Не надто різке рішення ви прийняли?

– До позавчорашнього дня я навіть не думав про те, що піду зі Звягеля. Хоча проблем вистачало. Вважаю, що своєю роботою на тренуваннях та грою я навпаки заслуговую на більшу зарплатню, але вийшло ось так.

«Через появу Полісся-2 Буткевичу немає сенсу вкладатися у Звягель? Шеф казав, що в нього вистачить на всіх»

– Яка загалом зараз ситуація у Звягелі із фінансуванням?

– Все дуже змінилося. Раніше нам казали, що як вийдемо в Першу лігу, то все в нас буде класно і бюджет тільки буде зростати. Вийшло навпаки. Не знаю, хто з ким посварився, але бюджет зрізали у два рази. Зарплати в команді були понад 100 тисяч. Зараз сказали, що максимум 70-80 тисяч буде.

– Наскільки відомо, Звягелю допомагав президент Полісся Геннадій Буткевич. Така ситуація виникла через те, що з’явилося Полісся-2 і йому тепер немає сенсу вкладатися в третій клуб?

– Шеф казав, що в нього вистачить на всіх. Я не хочу виносити в публічну площину усі деталі. Наскільки розумію, президент Звягеля Дмитро Костюк щось не домовився і нам зрізали бюджет.

– Що зараз взагалі відбувається в клубі?

– Зараз я приїхав на збори: в нас немає свого стадіону рівня Першої ліги, в нас немає бази, в нас немає нічого. В нас усі матчі будуть фактично на виїзді. 

В минулому сезоні в нас були хороші умови, база. Хотів би відзначити роботу Юрія Максимова, я отримав задоволення від футболу. Класний був тренувальний процес, ми здорово грали. 

Шкода, що Максимов нас покинув і пішов до Дніпра-1. Це тренер, який переживав за здоров’я футболістів та взагалі за все. Тренувальне поле не полили – він сказав: «Та ні, мої футболісти на такому полі тренуватися не будуть». Відновлення він контролював. Він усе тримав у своїх руках і його усі боялися.

Юрій Максимов, фото: ПФК Звягель

– За Сергія Шищенка та Юрія Вірта ситуація погіршилася?

– Шищенко – це тренер, який чомусь може навчити. З ним ми програли лише один матч Дружбі з рахунком 0:1 вдома. Тоді в нас був малюнок гри. Лише виходячи на поле, ми вже розуміли, що перемогли. Ми знали яка в нас тактика, що ми робитимемо, як ми будемо грати. Контроль м’яча у Звягеля тоді завжди був на 20-30% більший, аніж в суперника. Шищенко крутий. Також шкода, що його забрало Полісся.

Зараз в нас зовсім інший футбол, інший стиль, повністю усе по-іншому. Кожен тренер працює по-своєму, важливо порозумітись та знайти свій стиль гри, тоді й буде стабільний результат.

– Які особисто у вас тепер варіанти?

– Є кілька варіантів, але поки йде процес перемовин, тому я не можу нічого говорити наперед. Як ви розумієте, зараз кожна команда шукає інвесторів та можливості наповнювати бюджет, ситуація у багатьох командах нестабільна. Також зважаю на безпеку, це зараз найголовніше.

Я в пошуках, спілкуюся з різними тренерами. Сподіваюся знайти свою майбутню команду за кілька найближчих днів. Готовий їхати в команду, аби підсилити її й допомогти виконати завдання. Хочеться не просто грати, а вигравати матчі й підвищуватися у класі.