«Деякі клуби планують стартувати не для того, щоб грати у футбол»: Олег Федорчук – про майбутній сезон ПФЛ

Переглядів 691
Артем Войцеховський Артем Войцеховський
4 голоси
«Деякі клуби планують стартувати не для того, щоб грати у футбол»: Олег Федорчук – про майбутній сезон ПФЛ
Колаж: FanDay
Відомий український тренер Олег Федорчук в ексклюзивному інтерв'ю Ukrfootball.ua поділився очікуваннями від майбутнього сезону у Першій та Другій лізі українського футболу.

Багато нового в низинах вітчизняного футболу – втративши 24 (!!!) команди, ПФЛ, яка опікується Першою та Другою лігами, креативно підійшла до організації нового сезону. Після опитування клубів організатор відважився вперше з 1992 року розділити перший дивізіон на дві групи за географічним принципом і прийняв чотирьох новачків у Другу лігу, а також одну з резервних команд із Першої.

Наприкінці серпня стартує чемпіонат України у Першій лізі, у якому візьме участь 16 команд, розбитих на дві групи. На початку вересня має розпочатися розіграш у Другій лізі, де на старт вийде 10 учасників.

Журналіст сайту «Український футбол» Андрій Каплун попросив відомого українського тренера та експерта Олега Федорчука поділитися прогнозом на ці змагання та назвати фаворитів майбутнього сезону.

«Фаворити Першої ліги – Полісся, ЛНЗ, Карпати та Оболонь»

– Олег Вікторович, давайте почнемо з прогнозу. Хто з футболістів Першої ліги, які перейшли до клубів УПЛ, може вистрілити у новому сезоні?

– Не думаю, що вони одразу заграють. Здебільшого, розібрали молодих футболістів із Волині, Прикарпаття, тернопільської Ниви.

Яскравих гравців із Першої ліги встигло забрати до себе житомирське Полісся. Ця команда укомплектована краще ніж деякі клуби УПЛ. Але їм доведеться щонайменше один сезон витратити на Першу лігу. За ресурсами та фінансами – вони могли б поборотися за шосте-восьме місце у вищому дивізіоні.

На кого звернути увагу? Неодноразово минулого сезону я виділяв Семотюка з Прикарпаття. Цікавий півзахисник, тренерський штаб змінив йому позицію – і в самому центрі поля він знайшов себе. Радий, що на нього був попит і серед кількох клубів він обрав саме той, де йому цікаво попрацювати з тренером. Кривбас і Вернидуба. 

Давно виділявся в Першій лізі Курило, лідер захисту Агробізнесу. Ця команда не змогла продовжити грати, Металіст 1925 в особі Ігоря отримає досвідченого оборонця, який, як ніхто, діє на стандартах і має дуже сильний удар з лівої ноги. 

Відзначу Твердохліба – ось таких хлопців треба шукати. Я його хотів підписати, ще коли очолював новокаховську Енергію, проте він уже мав пропозицію з Першої ліги та вчинив чесно, не відступивши від неї. Єгор у Жабченка в Гірнику-Спорт розкрився, довівши, що хорошим спеціалістам варто відстежувати і аматорський чемпіонат України. Його гол Металісту показав, що у цього молодого півзахисника хороші задатки атакувального гравця.

– Хто складе конкуренцію Поліссю у Першій Лізі?

– Фаворитами сезону, окрім житомирян, можу назвати черкаський ЛНЗ, львівські Карпати та київську Оболонь. Сюрпризи ще можуть бути.

Найбільше з Першої ліги мені зараз подобається ЛНЗ. Вони зберегли склад та непогано посилилися. Тренер ‒ Юрій Бакалов ‒ досить ефективно працює, вигравши все, що можна серед аматорів і вдало стартувавши в Другій лізі. До того ж, зарплати там на рівні деяких клубів Прем'єр-ліги.

«Клуби, які мають поганий шлейф нечесних ігор на тоталізатор, треба судити за законами воєнного часу»

– Які очікування від майбутнього сезону у Другій лізі?

– Якщо ми не розпочнемо чемпіонат Другої ліги – наш футбол багато що втратить. Зараз важливе навіть не наповнення, а сам факт проведення сезону. Щороку дитячо-юнацькі школи випускають сотні футболістів, яким треба десь грати. Якщо не буде нижчих ліг – їм усім не буде куди йти.

Це дуже сумно, коли людина займається футболом десять років, а потім не може знайти собі команду, бо їх просто нема. Доводиться таким гравцям їхати навіть до екзотичних країн – Малайзії, Ісландії, В'єтнаму.

Аматорський чемпіонат також обов'язково треба проводити з тих самих причин.

Закликаю фахівців та журналістів поменше критикувати команди та футболістів Першої та Другої ліги. Потрібно не забувати, що в нас йде війна. Дуже багато гравців вирушило на фронт. Тому треба шукати позитив у самому факті проведення чемпіонату.

Ті футболісти, які виходитимуть на поле, повинні пам'ятати, що вони грають, зокрема, за тих хлопців, що сидять в окопах.

– У Другій лізі стартує лише 10 команд, половина з яких вперше зіграють на професійному рівні. Це проблема нашого футболу?

– Так, на жаль, клубів, які бажають зіграти у новому сезоні, виявилося замало. Деякі команди не доросли навіть до аматорського рівня. Нехай не ображаються на мене, але у Другій лізі якість футболу буде на невисокому рівні.

Боюся, що низка команд Другої ліги може не дограти чемпіонат. Там з'явилися клуби, назви яких навіть я, як фахівець, не чув. Це обласні команди.

Але не це страшно. В українському футболі вже був такий період, коли у 1992-1993 роках ми лише розпочинали. Багато клубів з'являлося та зникало. Але проводити сезон у Другій лізі необхідно, щоб наші футболісти не виїжджали з України. У сусідній Польщі вже грають близько 100 українських гравців.

Хотів би наголосити на одному негативному моменті. Деякі клуби Другої ліги мають поганий шлейф нечесних ігор на тоталізатор. Контроль над цим має бути посилено. Якщо будуть докази, необхідно судити такі клуби за законами воєнного часу. Я маю підозри, що деякі команди планують стартувати в чемпіонаті не для того, щоб грати у футбол.

X