60 на 40 на користь «Динамо»

Переглядів 118
UkrFootball.ua UkrFootball.ua
0 голосів
Віктор ГРАЧОВ, екс-нападник «Шахтаря» 1980-х:

— Матч буде дуже принциповий. Так, він не все вирішує, але команда, яка здобуде перемогу, посуне свого конкурента в боротьбі за чемпіонство. Мені дуже цікаво буде подивитися рівень «Динамо», щоби зрозуміти, що київська команда на сьогодні собою являє. Адже по матчах із «Валенсією», відтак із «Таврією» та запорізьким «Металургом», про «Динамо» тяжко скласти якусь цілісну картину.

«Дніпро» зараз перебуває в дуже хорошій формі. Хуанде Рамос знає, як готувати команди до ранньої стадії змагань. «Шахтар» обпікся на цьому в попередньому турі. Я до того матчу не випадково говорив, що дніпропет­ровці — найсерйозніший суперник і в тому матчі може визначитися чемпіон. Якби гра на «Донбас Арені» закінчилася на користь «Шахтаря», то тему золотих медалей цього сезону практично можна було би закривати. Але виграв «Дніпро», отож питання чемпіонства залишається відкритим для чотирьох команд.

Майбутній матч в Дніпропетровську, гадаю, буде напруженим і, якщо хочете, нервовим. Не впевнений, що дві команди гратимуть на перемогу. Уважаю, що у цій зустрічі домінуватиме вичікувальна тактика. Нічия не стане поганим результатом для обох команд. Якщо ж хтось із суперників виграє, в нього буде більше перс­пектив на чемпіонство.

Хуанде Рамос довів у Європі, що він дуже сильний тренер. І в Дніпропетровську він крок за кроком йде до побудови команди, яка весь час боротиметься за чемпіонство. Саме таке завдання поставив йому Ігор Коломойський. Але Рамосу заважає нестриманість окремих гравців «Дніпра», психологія яких не відповідає рівню чемпіонів країни. Для того, щоби виграти «золото», треба мати характер, спокій, розум у діях на полі. Посадивши Зозулю (цей гравець надавав багато нервозності) в запас у грі із «Шахтарем», думаю, Рамос зрозумів цю ситуацію, що «Дніпро» в плані психологічної стійкості гравців програє й «Динамо», й «Металісту», і «Шахтареві». Це йшло не тільки на шкоду «Дніпру», а й на користь його суперникам. Нестриманість гравців «Дніпра», отримання ними жовтих і червоних карток нерідко ламало тактику, яку обирав Рамос. Але, схоже, тренер дніпропетровців із цією проблемою вже впорався. Мабуть, Рамос отримав карт-бланш од президента клубу.

Чим можуть команди здивувати одна одну? Таке враження, що всі (я читав і чув багато інтерв’ю футболістів, тренерів) сподіваються на те, що «Дніпро» у себе вдома гратиме другим номером. Але я так не думаю. Із яких міркувань усі фахівці стверджують, що «Динамо» буде діяти першим номером у Дніпропетровську? Це що, київське «Динамо» зразка 1975-го чи 1986-го років? Уважаю, Олег Блохін прекрасно розуміє, що його команді зручніше грати другим номером, що «Динамо» вміє дуже доб­ре робити. «Динамо» буде чекати свого шансу й, думаю, дочекається. Я більше схиляюся до перемоги киян — десь 60 на 40 відсотків. Це моє передчуття.