Переглядів 154
UkrFootball.ua UkrFootball.ua
Мирослав СТУПАР, екс-арбітр ФІФА.

«Шахтар» — «Сталь». До Костянтина Труханова немає претензій.

«Металург» — «Металіст». Олександр Головков упорався з грою. На 19-й хвилині м’яч потрапив у руку Путівцеву після прострілу Журахівського, але це не 11-метровий, бо було видно, як Путівцев прибирає руку. Іще в одному моменті м’яч улучив у притиснуту руку Лисицького, і це також не тягнуло на пенальті. Претензії є до асистента Ігоря Бицкала, який двічі помилявся в простих ситуаціях, зриваючи атаки харків’ян.

«Ворскла» — «Олімпік». Дмитро Кутаков мав слушність, коли призначив 11-метровий у ворота донеччан. Але на 85-й хвилині повинен був, але не призначив пенальті у ворота «Ворскли», коли Андрій Ткачук по-борцівськи прихопив Драченка й повалив того на землю. Таких же помилок раніше припускався Ярослав Козик.

«Говерла» — «Чорноморець». Після такого матчу Сергію Бойку треба вішати свисток на цвях. На 15-й хвилині за рахунку 1:0 на користь ужгородців одесити забили м’яч, який арбітр відмінив. Кілька разів передивлявся повтор, і так не зрозумів, чому?! Єдине — один футболіст «Чорноморця» вистрибнув і штовхнув у спину свого партнера. Іншого порушення не було. Ну, пропустив цей момент. А рахунок міг бути 1:1. На 23-й хвилині Слинкін фолить проти Гемеги, який увірвався у штрафний. Зрозуміло, що захисник «моряків» діяв не спеціально, а просто перебігав дорогу й зачепив суперника за праву ногу. Це елементарне порушення, за яке треба було призначити 11-метровий без жовтої картки. Буквально за хвилину у штрафному «Говерли» стався достатньо неоднозначний момент. Не можу казати, що це щось очевидне, але Кутас перегородив дорогу м’ячу, й не зіграв одверто у Старікова. Хоча підстави вказати на «позначку» були. На 40-й хвилині Цуріков зробив брудний підкат проти Петька, асистент Жарий дав відмашку, а Бойко мовчить. Лише після довгої паузи арбітр призначив «стандарт». У кінці першого тайму було серйозне порушення проти Савченка — Бойко це оминув увагою, Савченко на емоціях щось сказав судді, і справедливо отримав картку за апеляції. Але це ж Бойко спровокував футболіста! На початку другого тайму Філімонов отримав попередження, хоча фол тягнув на червону. На 53-й хвилині Кутас зробив стрибок каратиста. Арбітр уже повинен був підбігти з червоною карткою, але він знову витримав непотрібну паузу, й, мабуть, лише після підказки Юрія Можаровського справедливо вилучив Кутаса. Потім стався момент, коли Олександр Бабич жбурнув об землю пляшкою після того, як арбітр проігнорував фол Люльки проти одного з одеситів, і навпаки показав фол у бік «Чорноморця». Ворожнечі між суперниками ніколи не спостерігалося, але робота арбітра призвела до того, що після матчу представники «Говерли» і «Чорноморця» пішли один на одного. А Бойко в черговий раз показав свою безкарність: помиляється, а йому все одно дають судити, в тому числі й міжнародні матчі.

«Олександрія» — «Карпати». Був момент, коли львів’яни забили другий м’яч, але асистент зафіксував офсайд, і гості особливо не протестували.

«Волинь» — «Динамо». Анатолій Абдула на хорошому рівні провів матч, призначив очевидний 11-метровий.

«Дніпро» — «Зоря». Юрій Вакс відпрацював достойно. Асистент Володін добре розібрався, коли зафіксував поза грою у Селезньова, й гол не був зарахований.