Господарі становища
ВОРОТАРІ
Якщо порівнювати цю останню ланку оборони двох команд, то віддати комусь очевидну перевагу доволі складно.
Здавалось, Андрій П’ятов уже давно забронював за собою місце першого кіпера «Шахтаря», відтак є одним із незамінних виконавців ансамблю Луческу. Однак початок нинішнього сезону демонструє вже нову тенденцію — румунський фахівець починає довіряти роль головного стража воріт Антону Каніболоцькому. Колишній кіпер «Дніпра» вже встиг з’явитись у двох стартових турах цьогорічного чемпіонату в рамці «гірників» із перших хвилин, і виглядав досить пристойно. Принаймні, дорікнути Антону не було за що. Також не забуваймо, що саме Каніболоцький провів повний матч і за Суперкубок України проти «Динамо». Схоже на те, що 32-й номер донеччан отримав реальний шанс стати першим кіпером команди. До того ж, отой факт, що на лавці запасних, нині перебуває досвідчений П’ятов та юний і талановитий Богдан Сарнавський, неабияк тисне на Каніболоцького в психологічному плані, а тому, навіть за мізерної індивідуальної помилки він може знову повернутися на звичне місце в кріслі біля крайка поля.
У «Металісті» ситуація з головним стражем воріт виглядає трохи інакше. Навіть дивно. Упродовж літнього міжсезоння Ігор Рахаєв на тренувальних зборах у старті постійно ставив Богдана Шуста. Здавалося, саме він і буде нарешті першим номером харків’ян у новому сезоні. Але вже з першого туру місце в рамці воріт зайняв Володимир Дишленкович. Ситуація повторилась і в грі другого туру проти «Динамо», в якій Дишленкович навіть «привіз» пенальті у власні ворота, хоча й доволі сумнівний. Хтозна, можливо, саме в зустрічі з «Шахтарем» саме Богдан Шуст отримає шанс проявити себе із перших хвилин матчу. Відтак, заочно оцінимо шанси обох ланок як рівні — 50 % на 50 %.
ЗАХИСНИКИ
У цій ланці невеличку перевагу надамо саме «гірникам». Чому? Причин тут кілька. Перша: Шахтар» не зазнав сильних кадрових пертурбацій в обороні, де на головних ролях продовжують залишатись українські виконавці. Звичайно, є незмінний лідер — Срна, який може самотужки закрити увесь правий фланг. Проте у цьому матчі Луческу доведеться вирішити проблеми дискваліфікованого основного захисника Кучера, який отримав червону картку в матчі проти «Ворскли». Вочевидь, знову з’явиться у старті Іван Ордець, а ось хто саме складе йому пару у центрі оборони, велике запитання. Можливо, наставник «гірників» вирішить цю проблему за рахунок залучення когось із гравців півзахисту, який за постійного контролю м’яча позбавить захист перманентної напруги з боку опонентів. На лівому ж фланзі оборони має традиційно відіграти В’ячеслав Шевчук, хоча молодий Едуард Соболь уже давно заслуговує на свій шанс у першій команді.
Що стосується «Металіста», то тут також особливих несподіванок не чекаймо (на відміну від матчу проти підопічних Реброва, де Папа Гуйє залишився на лавці). Але від цього надійнішим захист команди Ігоря Рахаєва не стає. Варто лише згадати недавній поєдинок проти «Динамо», в якому регулярно провалювались і фланги, і центр оборони. Прикметно, що головний наставник харків’ян продовжує ставити у старт немолодого Юссуфа, хоча вибір у тренера на цю позицію є. Зважаючи на те, що Торсільєрі доволі посередньо відіграв проти киян, місце з перших хвилин досвідченому Папі Гуйє (за умови задовільного стану здоров’я) майже гарантоване. Із огляду на вищесказане, перевагу надамо саме номінальним господарям — «Шахтареві» — 60 % на 40 %.
ПІВЗАХИСНИКИ
Парадоксально, але саме у цій ланці обидві команди відчувають найбільші проблеми. Через засилля легіонерів, які визначають погоду в атакувальній грі колективів, їхній недавній демарш із України сильно вдарив по креативності та мобільності обох команд в нападі.
І хоча до «Шахтаря» вже повернулись і встигли відіграти проти «Ворскли» його лідери — бразильці Коста та Тейшейра, в психологічному плані це дивідендів команді не додає. Відтак розраховувати Луческу доведеться, в першу чергу, на перевірених бійців — Степаненка, Тайсона та молоде дарування — Сергія Болбата, який своєю грою продовжує доводити, що здатен зіграти не гірше за дорогих і примхливих бразильців. Щодо останніх, то тут також не слід забувати про вже колишнього харків’янина Марлоса, який недавно приєднався до «Шахтаря» та встиг запам’ятатися кількома вдалими діями.
У «Металісті» ситуація з півзахистом здається катастрофічною — лідери команди Хосе Соса, Себастьян Бланко, Алехандро Гомес досі відмовляються повертатися до команди. Також колектив залишає Андрій Богданов, який, за словами агента Дмитра Селюка, продовжить кар’єру в Греції. Тому Ігорю Рахаєву доводиться будувати середню лінію з тих, хто залишився: Едмар, Хав’єр, Красноперов, Азеведо. Звичайно, це гравці солідного рівня, які здатні створити проблеми «Шахтарю», але нюанс у тому, що їх ніким заміти. Відтак, гра одним і тим же складом може сильно позначитись на кондиціях гравців. У підсумку, перевагу надамо саме «гірникам» — 60 % на 40 %.
НАПАДНИКИ
Ще одна, доволі показова ланка для порівняння. У «Шахтарі» питання із забивним форвардом вирішили досить удало, підписавши контракт у літнє міжсезоння зі своїм новим-старим футболістом — українцем Олександром Гладким. Форвард із перших матчів почав виправдовувати довіру тренера, забиваючи вирішальні м’ячі. Хоча, будемо відверті, багато хто з уболівальників і експертів не вірив у доцільність цього трансфера. Але нині виходить, що саме Олександр є найкращим бомбардиром команди Луческу, тоді як торішній володар премії найвлучнішого нападника — бразилець Адріано — провів на гол менше. Не слід також забувати й про Тайсона, який може зіграти в нападі. До речі, з від’їздом Факундо Феррейри в «Ньюкасл» це стає вірогідним.
Зовсім протилежна ситуація в «Металісті»: Джонатан Кристальдо відмовляється повертатися до команди, а тому, в розпорядженні Ігоря Рахаєва залишається єдиний форвард, який пройшов підготовчі збори з командою — Володимир Гоменюк. Будемо відверті: за відсутності належної підтримки від півзахисту команди, форварду буде дуже складно самотужки щось протиставити досвідченим захисникам «Шахтаря». Навряд чи варто розраховувати всерйоз і на Жажу. Відтак, і у цій ланці заочно мають перевагу «гірники» — 60 % на 40 %.
Володимир БОБИР.