Ігор КРИВЕНКО: «Гадаю, Коноплянці була дана обіцянка літнього переходу»

Переглядів 228
UkrFootball.ua UkrFootball.ua
0 голосів
Агент ФІФА коментує для «УФ» дві головні трансферні новини кінця січня

Напередодні зачинення західноєвропейського вікна переходів українська футбольна громадськість здригнулася двічі. Спочатку від того, що столичне «Динамо» позбулося французького оборонця Тремулінаса, купленого влітку за багато мільйонів, віддавши його в оренду «Сент-Етьєну». По тому ж так і не відбувся довгоочікуваний трансфер півоборонця національної збірної Коноплянки: Євген мінімум до літа зостається в Дніпропетровську…

— Ігорю, почати пропоную з головного: чому «Ліверпуль» так і не став новим місцем роботи для Коноплянки?

— Я, звичайно, достеменно всього не знаю, проте, за моїми даними, гальмом на цьому переході став особисто керманич «Дніпра» п. Коломойський. Ключовим фактором, вважаю, є те, що його ФК навесні вирішуватиме серйозні завдання як у національному чемпіонаті, так і в Європі, тому в такій ситуації втратити провідного футболіста… Переконаний: дніпряни мають усі шанси якщо не на «золото» УПЛ, то принаймні на другу, лігочемпіонську, сходинку — точно. А до 1 березня, коли вікно трансферів зачиниться вже у нас, часу надто мало, знайти заміну Коноплянці нереально, тому я розумію рішення Ігоря Валерійовича. Втім, чомусь мені здається, що влітку Євген усе-таки перейде в західний клуб — йому щось подібне могли пообіцяти. Не впевнений, чи до «Ліверпуля», але однозначно в клуб аналогічного рівня.

— А вам не здається, що до того часу, за ці півроку, може статися непоправне: Коноплянка, ображений і шокований тим, що його не відпустили, впаде в депресію або почне бунтувати, відтак ми втратимо найталановитішого наразі українського гравця?

— По-перше, змушений повторити: майже впевнений, що Євгенові була дана обіцянка (а то й гарантія!) літнього переходу. По-друге, як мені відомо, він є не тільки класним футболістом, а й професіоналом, відповідальною людиною. Тому, на мою думку, нічого страшного не відбулося й ми точно нікого не втратимо.

— Тепер про Тремулінаса: навіщо віддавати в «оренду з правом викупу» виконавця, півроку тому купленого за 10 мільйонів «умовних»?

— Звідки сума «10 мільйонів»? Мені відома інша цифра — шість… Мені бачиться, що перехід цей вигідний усім — судіть самі. Він вигідний для Бенуа, бо той матиме більшу ігрову практику, причому гратиме вдома, перед очима тренера національної команди, тож має шанс поїхати на мундіаль. У «плюсах» зостанеться також «Динамо»: тут і потреба платити велику зарплату відпала, й «розвантажили» команду — все-таки на цю позицію є двоє інших виконавців, до того ж українських. Давайте про ліміт не забувати. Ну, не вийшло у нас заграти Тремулінасу, не адаптувався він!

— А хіба торік, улітку, не існувало ліміту? Чи ніхто не розумів, що французу доведеться складно в Україні?

— Тоді ситуація була інакша: ще тільки запросили Макаренка, мало хто очікував від нього хорошої гри, а Селін травмувався. Тому динамівське керівництво діяло згідно з обставинами. Оренда Бенуа вигідна для київського клубу: якщо той заграє вдома, виникне змога продати його, відбивши втрачені влітку гроші. Повірте, він класний футболіст, «Динамо» з ним не помилилося. Просто в нього не вийшло — трапляється таке.

Володимир БАНЯС.

X