Кирило КОВАЛЬЧУК: «Умови мене задовольнили, тому я довго не вагався

Переглядів 170
UkrFootball.ua UkrFootball.ua
0 голосів
івзахисник «Чорноморця» — про перепідписання контракту та відпочинок

— Кириле, стало відомо, що ви продовжили співпрацю з одеситами ще на 3,5 роки. Як проходили перемовини, чи відразу вдалося знайти компроміс?

— У принципі, перемовини велися давно, відтак якоюсь новиною для мене це не стало. Мені запропонували продовжити угоду. Умови мене задовольнили, тому я довго не вагався, відповів згодою. Приємно, що керівництво «моряків» мені довіряє, запропонувавши новий контракт. Тепер намагатимуся не розчарувати роботодавців, зроблю все, щоби команда боролася за найвищі місця у чемпіонаті країни та пройшла французький «Ліон» у Лізі Європи.

— Щодо умов угоди: вони вас цілком задовольнили чи були певні нюанси, які вимагали поступки однієї зі сторін?

— Ні, жодних проблем узагалі не виникло. Умови залишилися ті ж, що й були, ми просто продов­жили співпрацю на триваліший термін. Я нічого особливого не вимагав, мене все влаштовує у «Чорноморці» — обстановка всередині колективу, команда та тренер. Можу сказати, що я граю за свою команду.

— Чи встигли відпочити, набратися сил для нового сезону, адже минулий був для вашої команди вкрай напруженим і виснажливим?

— Дякуючи Богу, відпочити встиг. Більше часу проводив у колі сім’ї. Попри те, що сезон справді був напруженим, часу для відпочинку вистачало. Зараз за іграми встиг добряче скучити, відтак із нетерпінням чекаю відновлення сезону.

— Окрім того, що проводили час із сім’єю, кудись вибиралися на відпочинок? Тепер серед українських футболістів модно виїжджати до Об’єднаних Арабських Еміратів. Ви, часом, теплі азійські краї не відвідували?

— Маєте слушність. Я з дружиною та маленькою донькою їздив відпочивати до Дубаю. Там чудовий клімат, прекрасна погода. Також найголовніше було те, що з Одеси туди є прямий рейс, без зайвих пересадок. Цей вибір був очевидним, можна навіть сказати, найоптимальнішим. У Дубаї є все для гарного відпочинку.

— Отож, до нового сезону підходите у всеозброєнні?

— Так, звісно, у цьому компоненті точно все в порядку.

— Як гадаєте, до відповідальних поєдинків у Лізі Європи з «Ліоном» «Чорноморець», не маючи практики в офіційних матчах, зможе набрати оптимальної форми?

— У нас чудова підготовка, тренерський штаб досвідчений, знає, що й як потрібно робити. Роман Йосипович, гадаю, вже має в голові план, як подужати непростий бар’єр 1/16 фіналу єврокубкового турніру. До того ж, я подивився на нашу статистику за останні кілька років: можу сказати, що після зимової паузи стартували ми непогано, з двох чи трьох перемог поспіль. Таким чином, гадаю, до звітних поєдинків із французьким клубом і матчів чемпіонату повинні підійти у хорошій формі, адже з настроєм і бажанням у гравців проблем немає. Усі налаштовані йти до кінця, боротися тільки за найвищі результати. Нині якось так виходить, що гра нам вдається, відтак потрібно брати від неї максимальний результат.

— Особисто за «Ліоном» слідкували? Можливо, ігри за їхньої участі переглядали?

— Так, бачив кілька їхніх поєдинків. Особливо вразила остання гра «ткачів» у кубку Франції проти «Сюза», де ліонські футболісти відвантажили суперникові аж 6 м’ячів. Узагалі на такій стадії єврокубків слабких суперників не буває, тому, звичайно ж, до «Ліона» ми ставимося з великою повагою, однак без страху.

— Ви вже відчули смак перемог у Лізі Європи, чемпіонаті України. Скажіть, різниця між цими турнірами відчутна?

— Різниця справді є. Наприк­лад, Ліга Європи — це швидкоплинніший турнір, тут і налаш­тування має бути відповідне, і викладатися потрібно на всі 100, а то й на 120 відсотків, інакше суперник тебе обов’язково покарає. Тим паче, ми дебютували в ЛЄ, хотілося проявити себе з найкращої сторони, показати силу нашого клубу. У внутрішній першості все вже знайоме, знаєш, проти кого й як потрібно діяти. Тобто суперники усі знайомі, чого не скажеш про єврокубки. В Європі права на помилку немає: програв — вилетів. У таких жорстких законах усі намагаються битися до останнього, адже розуміють, що кожен наступний матч може стати останнім. Ось, мабуть, у цьому і є головна відмінність між турнірами.

Роман КИРІЄНКО.

X