Круте піке срібного призера чемпіонату триває

Переглядів 142
UkrFootball.ua UkrFootball.ua
0 голосів
Стало відомо, що харківський клуб винен колишньому тренеру 160000 доларів. Маркевич уже встиг заявити, мовляв, має намір перевести половину зазначеної суми в сиротинець, а другу — до дитячої лікарні столиці Слобожанщини

КАША…

Саме таке слово характеризує те, що нині коїться у Харкові: достеменно не відомо нічого, достовірної інформації майже немає, все на рівні чуток, домислів, припущень та інсинуацій.

У вівторок, увечері, автор цих рядків спробував знову зателефонувати до вже екс-наставника «Металіста», проте цього разу мене заскочило щось нове: з двох відомих номерів Мирона Богдановича один «не обслуговувався», другий — перебував «поза зоною досяжності». Припускаю, перший номер — корпоративний, і його просто відібрали в клубі, другий — особистий, відімкнений автором із метою отримати бодай мінімальний спокій.

Останнє наразі інтерв’ю Маркевича було взято тоді, коли наставник перебував у Києві… поруч із стадіоном «Динамо»! Утім, тут поки жодної сенсаційності: як громадянин і патріот, корінний галичанин приїхав до столиці, щоби на власні очі побачити як Майдан, так і найвідоміші його частини (наразі — обгорілі колони динамівської арени). Тобто ні про який перехід до лав «блакитно-білих» не йдеться, хоча подібні чутки вже розповсюджуються… Трохи пізніше Богданович вирішив «добити» прихильників «жовто-синіх», мовляв, хотів подати у відставку ще наприкінці грудня, разом із колишнім віце-президентом ФК Костянтином Пивоваровим…

Того ж дня «повеселив» публіку офіційний сайт харків’ян, опублікувавши новину такого плану: мовляв, усе гаразд, клуб уже має «потенційного тимчасового інвестора», котрий готовий його підтримати. Наскільки то правда? Складно повірити: уявіть собі, що є людина, котра висловлює бажання щомісяця вкладати кілька мільйонів доларів у певне підприємство, котре йому не належить, із яким він пов’язаний тільки на нетривалий час. Абсурд якийсь! Відтак портал «Металіста» запевнив фанів, що команда «працює в звичному режимі» та «підстави для паніки відсутні».

По тому крізь довколишній шум почав пробиватися все ще президент слобожанського ФК Сергій Курченко: то він ніби з’явився «з небуття», то знову зник. Однак у цілому — знову-таки інформаційна каша. На бік опального олігарха вже став нападник команди Марко Девич, який вважає, що все буде гаразд і що йому «дивно, чому Курченка всі списали».

Як показують події, справді, зарано «списали»…

ХТО ВБИВЦЯ?

Також 24 лютого, нарешті, по-спра­вжньому прокинулися вболівальники «жовто-синіх», опублікувавши на сайті censor.net пронизливу петицію (публікуємо мовою оригіналу):

«О судьбе и будущем клуба «Металлист» сказано уже так много, что пора переходить от слов к конкретным действиям. Сейчас все свелось к банальным стенаниям болельщиков в социальных сетях. Все лишь дружно охают и ахают да пишут петиции вместо того, чтобы заставить власти Харькова и области что-то предпринимать в сложной ситуации. Клуб просто брошен на произвол недоолигархом Сергеем Курченко, который прикупил его как очередную игрушку на деньги своих покровителей (вряд ли кто-то всерьез воспринимает беспомощный лепет о том, что «финансирование продолжается). Ведь сегодня ФК «Металлист» это не только футбольная команда и коллектив, который обеспечивает ее работу. Это еще и стадион — сложный высокотехнологический объект, содержание которого тоже влетает в немалую копеечку.

А, значит, предъявить счет тем, кто реально виновен в том, что клуб доведен до предсмертного состояния. Это Геннадий Адольфович Кернес, который — на секундочку вдумайтесь — не только всенародно избранный мэр Харькова, но еще и первый заместитель председателя Харьковской федерации футбола. И его политический и бизнес-напарник и большой друг — Михаил Добкин, который является не только губернатором, но и председателем все той же Харьковской федерации футбола. Они пели дифирамбы Курченко: «Для меня Курченко — ответственный бизнесмен, и человек, который держит свое слово», — говорил о нем Кернес. А позже «подарили» ему стадион. Именно эти два персонажа виновны в сегодняшней ситуации не меньше, а может и больше, чем лично Курченко, который был лишь «вывеской» в бизнес-проектах своих покровителей.

Почему сегодня эта парочка не предпринимает никаких действий? Выйдут ли игроки «Металлиста» на поле для проведения поединка с «Зарей» 1 марта в сложившихся обстоятельствах? Болельщики искренне надеются, что спортивные мотивы перевесят политические и бизнес-интрижки, затеянные вокруг клуба Курченко совместно с властями города и области. С их легкой руки недоолигарх получил за копейки стадион «в довесок» к клубу. Хотя даже не удосужился до сих пор рассчитаться с городом. А ведь эти деньги планировалось направить на развитие инфраструктуры Харькова.

В сложившейся сегодня ситуации частично виноваты и сами болельщики, которые молча наблюдали, как Кернес-Добкин юзали клуб-стадион, надеясь что Курченко на деньги олигархов накупит новых звезд для команды. Поэтому и мы же должны сегодня предпринять все возможные активные действия, чтоб эту ситуацию исправлять. Давайте от виртуальных стенаний в соцсетях перейдем к конкретным действиям.

Сейчас власть осознала, что с массовым протестом уже нельзя не считаться, игнорировать требования людей уже не получится. Провести «футбольный Майдан» под окнами Кернеса и Добкина, чтобы они начали исправлять то, что натворили с клубом, требовать их отставки, если не будут предприняты меры по спасению «Металлиста». Этот дуэт ведь утверждает, что они — власть?!

Поймите, только нам решать: хотим мы наблюдать за медленной агонией «Металлиста» или наслаждаться его игрой. И именно мы — горожане, болельщики — если вый­дем на улицу, можем добиться справедливости. Потому что Гепе-Допе уже и так «светит» не просто отставка, как в других регионах, но еще и совершенно конкретные уголовные статьи. С последующей люстрацией и пожизненным отлучением от государственных постов.

Любой из болельщиков, кому дорога его любимая команда, должен сделать простое действие: для начала выйти на улицу с протестом и выдвинуть совершенно конкретные требования Кернесу и Добкину: что-то реально сделать для спасения клуба. Не будут делать — будем добиваться отставки этой четы и на долгую память подарим шарфики с надписью «Убийцы Металлиста». Нужно от слов в соцсетях, на которые никто не обращает внимания, переходить к реальной борьбе за спасение клуба от смерти и забвения. Это будет проявлением нашей гражданской позиции, способности остановить беспредел и самих беспередельщиков.

А дальше — не надо надеяться на доброго богатого дядю. Олигархи деньгами не бросаются. Если мы строим демократическое государство, значит надо научиться брать на себя ответственность.

Давайте вспомним, как в 90-е годы спасли ФК «Динамо» в Киеве: из клуба сделали акционерное общество, акции которого предложили к открытой продаже болельщикам и всем желающим. Это потом ФК «Динамо» стал успешным бизнесом, заблистал в турнирах, когда попал в руки братьев Суркисов. Но рядовые болельщики собственными деньгами спасли легендарную команду от смерти и забвения. Сейчас и мы можем это сделать — не нужно изобретать велосипед, надо просто вместе поработать — и на улице, и кошельком».

«НЄ ВІНОВАТАЯ Я»

По обіді середи на вітчизняному інформагентстві УНІАН з’явилося повідомлення такого змісту:

«Власник футбольного клубу «Металіст», харківський бізнесмен Сергій Курченко продовжить фінансування тренувального процесу клубу.

«Я буквально вчора (тобто у вів­торок. — В. Б.) розмовляв із Сергієм Курченком і саме це питання задавав йому, це було пізно ввечері, на предмет того, що буде з футбольним клубом «Металіст», тому що всі вболівальники цікавляться. Я отримав відповідь, що він має намір і надалі фінансувати тренувальний процес, робочий процес футбольного клубу», — сказав мер Харкова Геннадій Кернес.

Градоначальник зазначив, що фінансування «Металіста» — це «особиста відповідальність президента футбольного клубу «Металіст» Сергія Курченка».

«І чим швидше він народить або розродиться на свої думки, тим буде правильніше. Я з ним розмовляв учора, він свою відповідь дав», — сказав Кернес.

Він також відкинув звинувачення в тому, що хтось із міської влади якимось чином тиснув і погрожував колишньому головному тренеру «Металіста» Мирону Маркевичу.

«Я переконаний у тому, що якщо особисто запитати Мирона Маркевича, він не може сказати, що хтось зі сторони міста йому погрожував або щось подібне. Він, навпаки, скаже, що з боку міста тільки допомагають», — підкреслив мер.

Нині обов’язки головного тренера команди виконує Ігор Рахаєв».

ДАЛІ БУДЕ

У вище процитованій заяві харківських ультрас найбільше, з приємного боку, мене вразили слова про відповідальність «простих людей», яким не байдужа доля «Металіста»: адже це саме вони голосували за Кернеса на виборах мера, вони з мовчазною згодою спостерігали за тим, як півтора року тому їхній ФК забрали від законного власника, вони підтримували керманича облдержадміністрації, зокрема, в його сепаратистських закликах останніх тижнів.

А що ж до клубу? Станом на обід четверга абсолютно точних і вичерпних відомостей — катма. Із огляду на це, добре, що початок весняної частини першості відтермінували.

Володимир БАНЯС.

X