Український футбол
Максим СТАРЦЕВ: «Реально оцінюю себе і ситуацію в державі»
Новий-старий кіпер запоріжців сподівається, що його команда матиме завдання в УПЛ-2014/15

— Максиме, недавно ви продов­жили трудову угоду з «Металургом». Це не дивно, а, скажемо так, цікаво: клуб із Запоріжжя ніколи не належав до найзаможніших в Україні…

— По-перше, була конкретна пропозиція від керівництва й тренерського штабу, з чого зрозумів, що мене тут справді хочуть бачити. Я ж реально оцінюю ситуацію в державі, стан національної економіки й те, як він позначається на футболі. По-друге, я так само реально ставлюся до себе і свого віку, тому…

— На який термін перепідписали договір?

— На рік. Те ж саме зробили мої партнери Руслан Платон і Віталій Лисицький.

— Зараз почуєте дуже нескромне запитання: чи дозволите поцікавитися, в якій валюті отримують зарплатню запорізькі виконавці?

— Не можу про таке розповсюджуватися… Тобто мені, по суті справи, немає чого таїти, але в контрактах усіх футболістів «Металурга» прописано пункт про нерозголошення цих даних. Ось нехай наше керівництво скаже про це публічно, то за ним і я!

— Упродовж теми: часто бачитеся з безпосередніми начальниками?

— Ви ж знаєте, що в нас є президент і власник? Перший частий гість на базі, приходять провідати команду не рідше двох-трьох разів щотижня. Власник також буває, але набагато рідше: напередодні сезону, взимку плюс коли трапляються важливі події.

— Іще трохи із цієї опери: навесні клуб залишив Олександр Томах.

— Олександр Олександрович — справжня легенда футболу Запоріжжя. Нам пояснили, що він пішов за станом здоров’я. Хоча мені завжди здавалося, що у свої 66 він дасть фору багатьом підліткам!.. Кожен сам вирішує, як будувати свою долю. І до слова: «текучка» в усіх видах спорту завжди була нормальним явищем. Ми, гравці, поки не відчули змін у тренуваннях після звільнення Томаха.

Саме про підготовку хотів поговорити. На сайті «Металурга» зазначено, що нинішній збір триватиме до 12 числа, перша гра у вас 17-го: чим займатиметеся п’ять днів?

— Після завершення літнього збору нам, думаю, дадуть вихідний, відтак перейдемо на змагальний режим: одне тренування на день (замість нинішніх двох), більше занять із тактики, підготовка до конкретної зустрічі.

— А як щодо змін у кадрах?

— Переконаний, що більше від нас ніхто не піде. Із другого боку, обіцяють устигнути зробити три-чотири придбання (поки це тільки розмови), що було би непогано. Нам треба підсилюватися.

— Підозрюю, тепер, як і останнє десятиліття, ваша команда не матиме конкретного турнірного завдання на чемпіонат…

— Перед грою із «Зорею» зустрінемося з керівництвом, де точно буде президент і, можливо, власник. Вони й скажуть, чого від нас очікують. А вже початок чемпіонату, перші тури покажуть, наскільки ми готові й на що здатні.

— Це буде непростий рік для вас. Добре відпочили? Яке місце обрали для відпустки?

— Був удома із сім’єю…

Володимир БАНЯС.


стрічка новин