Микола ФЕДОРЕНКО: «Кадрові зміни підуть нам на користь»

Переглядів 221
UkrFootball.ua UkrFootball.ua
0 голосів
Очільник кіровоградського ФК розповів про підготовку команди, селекційні моменти та завдання на весну

— Миколо Івановичу, у середині січня команда з’їхалася до Кіровограда. Чи змогли ваші підопічні до початку зібрання підтримати форму та уникнути зайвої ваги та травм?

— До завершення першої частини змагань тренерський штаб, звісно, видав індивідуальний план роботи на час відпустки. На момент нашого зібрання майже 95 відсотків футболістів прибули в непоганих фізичних кондиціях. Решта ж… Двоє-троє гравців приїхали до нас із зай­вою вагою. Щоправда, відхилення були незначні, тому швидко повернулися до потрібних показників. Загалом, я задоволений, як команда провела відпустку.

— Погодні умови дозволили безпроблемно розпочати підготовку?

— Так, адже готувалися до цього. Відтак нічого не завадило нам виконати той обсяг роботи, котрий попередньо планували провести на першому зборі. Бігали кроси, займались акробатикою та аеробікою. Також працювали з м’ячами на нашому новому майданчику із синтетичним покриттям.

— Чи можете коротко підсумувати перший збір і розповісти, як відбуватиметься підготовка надалі?

— Із запланованого виконали все, за винятком лише одного спарингу, котрий не вдалося провести. Довелося відмовитись од зустрічі із черкаською «Зорею» через негоду. Щодо подальшої роботи, то другого лютого приїхали в Крим, до Алушти, де, власне, пройде другий збір. На ньому заплановано три товариських поєдинки та тренувальний процес, спрямований на покращення функціональної готовності гравців.

— Перейду до кадрових питань. Першими втратами для «Зірки» стали Лисюк і Пінчук, які вже знайшли собі нові команди. Клуб пішов їм назустріч?

— Так, пішли назустріч Лисюку та Ширяєву. У них були пропозиції від закордонних ФК, які пропонували кращі умови. Щодо Пінчука, то на його позиції вистачало виконавців, тому вирішили його відпустити до «Геліоса». Враховуючи, як добросовісно Тарас працював і ставився до своєї роботи, він заслужив спробувати себе в іншому місці.

— Чому не вдалось утримати основного кіпера?

— Найперше, відзначу, що Євген не був стабільним гравцем основи. Ми регулярно проводили ротацію на останньому рубежі: то Поштаренко стояв, то Ширяєв. Він сам попросив, аби ми припинили співпрацю, адже його кликали у вищу лігу Казахстану. Наскільки знаю, фінансова складова відіграла свою роль. Євген уже гравець немолодий, тому розумію його прагнення ще спробувати свої сили на вищому рівні.

— Яка ситуація з Родіною та Степанковим? Перший був на перегляді в «Говерлі», а Романа вже помітили в «Буковині».

— Так, Вадим уже повернувся до нас після зборів із ужгородцями. Грозний дав йому хорошу характеристику. Тому не виключаю, що до його кандидатури закарпатці ще можуть повернутись улітку. Проте Родіна для нас — цінний футболіст, задарма ми його не відпустимо. А стосовно Степанкова, то в нього контракт уже два місяці, як завершився, відтак це його рішення — повернутись до Чернівців.

— Поки що відомо про підписання Поплавка та Рожка. Запрошення Сергія — найкращий трансфер під час зимового антракту?

— Справді, підписання досвідченого півоборонця — хороше поповнення для нас, адже він чимало пограв у прем’єр-лізі. Тим паче, на місці опорника ми відчували проблеми. Як усе вийшло? Отримали пропозицію від агента Рожка, в клубі його оперативно розглянули, відтак вирішили, що потрібно миттєво запрошувати Сергія до нас.

— Загладько та Колесник — за крок до поповнення лав кіровоградців?

— Зачекайте трішки, вони лише другий день тренуються з командою. За результатами кримського зібрання стане зрозуміло, чи вони приєднаються до нас. Хоча після прощання з Ширяєвим питання із запрошенням голкіпера стоїть все-таки гостро.

— У молодих вихованців тутешнього футболу Сідельника та Кілика буде можливість уже взимку потрапити до обойми головної команди?

— Усе залежить од них. Тренери зроблять усе, щоби в них вийшло створити конкуренцію нашому основному складу. Також із собою взяли п’ятьох гравців із «Зірки-2», які теж мають шанс заявити про себе.

— Окрім вищезгаданих виконавців, хтось іще може незабаром підсилити «червоно-жовтих»?

— Знаєте, селекційна робота безперервна, тому все перебуває на контролі. У принципі, наш колектив укомплектований. Але у футболі все може трапитися: можливо, когось із наших футболістів запросять, імовірно, нам цікавий варіант запропонують.

— Кадрові зміни підуть лише на користь команді?

— Скажу так: у нас прекрасна команда та чудові гравці. Якщо продовжимо в тому ж ключі якісно підсилювати «Зірку», то, звичайно, це піде нам на користь.

— Чи можна сказати, що перед «Зіркою» вимальовуються непогані перспективи в заключній частині змагань посісти краще місце? Самі знаєте, що до четвертого місця всього лише троє очок…

— Правильно, в нас інших думок і немає. Нинішнє десяте місце нас категорично не влаштовує. Уся робота та підготовка зараз спрямовані на те, щоби весною виконати наше першочергове завдання — перебувати у чільній п’ятірці.

Євген ДЕМЯН.

X