Нам — 24!!!
… Зваживши на ці обставини, наша газета офіційно коригує свою дату заснування, а також кількість номерів за історію.
Це взагалі одна з найдавніших дилем редакції «УФ»: за якою датою закріпити статус початкової в існуванні газети? Як знає більшість наших читачів, варіантів два.
Перший, що його ми досі дотримувалися, — березень 1991-го: саме тоді побачив світ самостійний 4-шпальтовий номер тижневика під назвою «Український футбол».
Другий варіант — 28 серпня
1990-го, коли в громадсько-політичному часописі «Молодь України» на одній шпальті формату А-2 (або двох формату А-3) вийшов додаток із тією ж назвою, яку відтоді має ваша улюблена спортивна газета. Уже тоді на титульній сторінці «УФ» красувався наш символ — козачок Тур (щоправда, з ледь видимими трансформаціями) авторства художника-мультиплікатора Юрія Дахна.
Себто, по факту, видання, котре виходило вкладкою в «МУ», й те, яке почало більш-менш самостійне плавання, — то дві ланки одного ланцюга. Одначе…
24 серпня 1991 року українська нація отримала вистраждану державну Незалежність, що відчутно вплинуло на настрої тогочасних працівників редакції: якщо досі вони не сумнівались у тому, що дата заснування «УФ» — 28.VIII.1990, то після, за наслідком дискусій та роздумів, вони прийшли до переконання «закріпити» наш день народження за березнем 1991-го. Чому? Та ви й самі вже мусили здогадатися: на той складний (і водночас — прекрасний!) історичний момент нашим журналістам хотілося знакового символізму — мовляв, газета народилась одного року з державою. Ну, а згодом у «шапці» на першій шпальті з’явилася фраза «Заснована в березні 1991 року».
… Ідея відновити історичну справедливість (а йдеться саме про це!) виникла в редакції ще на початку 2000-х, однак, як бачите, лише тепер ми, зрештою, вирішили офіційно затвердити, що нашим днем народження є 28 серпня 1990-го. Із чим я нас усіх і вітаю!
Відтак, за наслідком нашого рішення, ми змушені вдатися до низки логічних кроків, головний із яких — змінити офіційне число номерів «УФ», додавши до наявної сьогодні цифри енну кількість випусків за той період, коли ми існували в режимі вкладки до «МУ». Таких випусків назбирався рівно десяток:
1990 РІК
№ 1–28.08.
№ 2–11.09.
№ 3–02.10.
№ 4–09.10.
№ 5–30.10.
№ 6–13.11.
№ 7–27.11.
№ 8–03.12.
1991 РІК
№ 9–03.01.
№ 10–25.01.
Одразу виникає нібито очевидна думка: актуальну нумерацію «УФ» треба збільшити на десяток примірників. Утім, добре, що я не забув усе це перевірити! Бо таким чином випірнув чи не найбільший історичний парадокс нашої газети: з’ясувалося, що, попри затверджену раніше дату заснування — березень 1991-го, чомусь вийшло так, що офіційна нумерація велась із серпня 1990-го, сливе — той десяток випусків-укладок уже давно внесений до реєстру номерів «УФ»!!! Отак…
Проте ми все ж дещо коригуємо число, що вказує на історичну кількість виходів у друк: у липні 1999 року побачив світ спеціальний випуск, присвячений 105-літтю футболу України, котрий на той момент не отримав порядкового номера. Причин було трійко: перша — статус спецвипуска; друга — інший формат (Б-5 — єдиний такий випадок у літописі газети); третя — номер писався, макетувався, верстався у Львові тамтешніми журналістами та істориками. Погодьтеся, це не причина позбавляти той раритетний випуск (який не надійшов передплатникам, розпов-
сюджуючись лишень через роздріб) заслуженого порядкового номера.
Отакі справи. Як бачите, наступного року нам виповниться чверть століття. Й уже нині ми запланували масштабний спецпроект, який стартує (орієнтовно) у січні 2015-го. Чекайте.
Cергій БОНДАРЕНКО,
Володимир БАНЯС.