Нам знову не пощастило

Переглядів 127
UkrFootball.ua UkrFootball.ua
Вадим ШАБЛІЙ, агент ФІФА.

Про гру. Дуже сподобався «Шахтар». Звісно, засмутило, що не зуміли втримати рахунок, та ще й у такий спосіб, але у футболі всяке трапляється. Не погоджуюся з думкою, що «Порту» мав кращий вигляд. Навпаки: перший тайм «гірники» відіграли чудово, другий — непогано, тільки після забитого м’яча трохи фізично ослабли. Тобто, зваживши на це, вважаю результат несправедливим. Повторюю: в багатьох моментах, насамперед — у швидкості, в роботі з м’ячем, футбольному мисленні — донеччани переважали опонента.

Чому не вдалося втримати рахунок. Чесне слово, в мене одна відповідь: нам знову не пощастило. Згадайте: в історії виступів українських клубів у єврокубках доволі часто трапляються випадки, коли ми класно граємо, але на останніх хвилинах упускаємо прийнятний рахунок. Так було із «Зорею» в Роттердамі, так сталося із «Шахтарем». Іншої вагомої причини, яка би пояснювала регулярність таких невдач, не можу знайти. Насправді це ж дуже рідкісна ситуація у футболі: одна команда виграє 2:0 до 85-ї хвилини, але друга зрівнює рахунок… Із іншого боку… Можна сказати, нам так само пощастило: коли в першому таймі «Порту» не реалізував пенальті. Хтозна, в якому руслі розвивалася би гра у випадку гола. А так це ж було би несправедливістю, бо гру диктував «Шахтар», програвати за такого стану справ особливо неприємно.

Персоналії. Сильно зіграв П’ятов — не тільки з тим епізодом, коли взяв пенальті, а й загалом упевнено діяв. Про Ракицького… Уже тепер із нього намагаються зробити винуватця у втраті очок, я ж не помітив особливо грубих помилок у його виконанні. Це по-перше. По-друге, помилки, які все ж були, трапляються в кожного футболіста, навіть найвидатнішого, тому акцентувати на тому, як зіграв Ярослав, не бачу сенсу.

Про суперників. Знаєте, подивився поєдинок БАТЕ — «Атлетик». Окрім того, його переглянули деякі мої знайомі, яких цей матч дуже вразив, і вони вже переживають за подальшу долю «гірників». Я ж навпаки переконаний, що все в нас буде гаразд. Так, борисівці здорово зіграли з басками, вони їх переграли за всіма статтями. Але тут треба говорити не про силу одних, а про слабкість інших: я взагалі не розумію, як така команда могла взяти четверте місце в Іспанії. Бо, повірте, сьогоднішній БАТЕ — то колектив, який діє з великим бажанням, самовіддачею, але класу там мало. Так само мало майстерності — як індивідуальної, так і загальнокомандної. Не можу збагнути, як вони протистоятимуть донеччанам? Переконаний: наші переможуть і вдома, й на виїзді. Не думаю, що «Шахтар» візьме перше місце в групі, але виходити з неї зобов’язаний.