Невже своїх не вистачає?
За попередньою інформацією, тренерський штаб Сергія Реброва збирався переглянути 20-річного білоруса на черговому зборі в Іспанії, але тільки-но той з’явився у столиці України, з ним одразу підписали повноцінний контракт. Свого часу на перегляді в «Динамо» був відомий білоруський півзахисник Олександр Глєб, однак «Динамо» затягувало з підписанням контракту й, у підсумку, майбутній гравець лондонського «Арсеналу» та каталонської «Барселони» перебрався в «Штуттгарт». Можливо, враховуючи той досвід, кияни не стали зволікати з угодою.
Цікаво, що жодної інформації про термін угоди й в яку суму він обійшовся киянам. Про останнє намагалися довідатися в одного з агентів ФІФА, але дізнатися бодай приблизну суму не вдалося. Водночас, відомий сайт transfermarkt.de оцінює Корзуна в 700 тисяч євро, але, за даними білоруських журналістів, «Динамо» заплатило за футболіста 2 мільйони євро.
Але головне запитання: що собою представляє Микита Корзун? Дебютував за мінчан у вищій білоруській лізі у 18 років. Усього в чемпіонаті Білорусі провів за «Динамо» 47 матчів (33 у стартовому складі), в Лізі Європи — 13 матчів (11 у стартовому складі). За молодіжну збірну Білорусі — 8 матчів. Забитими м’ячами не відзначався. 2013-го року зазнав розриву передньої хрестоподібної зв’язки коліна, яку залікував за кілька місяців. Срібний призер чемпіонату Білорусі 2014, 2015 рр., бронзовий призер-2013, фіналіст кубка Білорусі-2013, переможець у номінації «Футбольна надія Білорусі-2013». Перші кроки у великому футболі зробив, коли головним тренером білорусів був екс-нападник «Динамо» Олег Протасов. Найкурйозніший момент кар’єри: втратив паспорт незадовго до вильоту з Мінська на гру Ліги Європи проти «Рапіда», але все ж зіграв у матчі.
За деякими даними, особисто Ігор Суркіс домовлявся зі своїми мінськими колегами про те, щоби Микита переїхав до Києва вже зараз, відкинувши варіант із підписанням лише попереднього контракту. Новачка «Динамо» на батьківщині нерідко порівнюють із Ріно Гаттузо. Сам гравець тільки радий такій аналогії, бо з дитинства захоплювався грою італійця. «Навіть майки з його іменем були. Собака така! У будь-якого м’яч відібрати міг. І дуже емоційний. На нього рівнявся», — згадує Корзун у інтерв’ю білоруським ЗМІ. За словами одного з колишніх тренерів мінського «Динамо», Корзун із тих людей, які можуть піти в підкат головою.
Білоруські фахівці хвалили гравця за зарядженість на боротьбу, що цим компенсує проблеми з першим пасом. Деколи півзахиснику не вистачало розуміння гри, від цього з’являлося багато зайвих рухів і ривків. Але важливо, що,
на відміну від Гаттузо, Корзун упродовж кар’єри прогресував у атаці. З моменту дебюту в мінському «Динамо» хавбек помітно додав у точності пасу. Цього року в опорній зоні він «вигризав» усе, часом видаючи феєричні забіги до чужих воріт. Класикою жанру став ривок у матчі Ліги Європи проти «Цюріха». Важливо — справа була на 117-й хвилині.
Агент футболіста, журналісти та білоруські вболівальники порівнюють Корзуна не лише з Гаттузо, а й називають другим Хацкевичем. Статистика білоруса справді говорить про схильності Микити саме до руйнівних дій: у 68 матчах жодного м’яча і аж 21 жовта картка.
Керманичу національної збірної Білорусі Олександру Хацкевичу дуже подобається Корзун. Тренер зауважив, що стежив за ним, ще працюючи з резервістами київського «Динамо». «Хотів запросити Микиту в Київ, але в нього була низка травм», — зізнавався коуч, який, напевно, консультував «Динамо» під час переговорів.
Йожеф Сабо так прокоментував для «УФ» трансфер білоруса в «Динамо»: «У Корзуна ще вся кар’єра попереду. Думаю, на нього розраховують не з перших днів, а беруть на перспективу. Поки не бачу йому місця у складі, де в центрі поля висока конкуренція — є Сергій Сидорчук, Денис Гармаш, Мігел Велозу і Сергій Рибалка. Не будемо забувати й про Радослава Петровича, який також чекає свого шансу й пройшов певний етап адаптації. Проте, якщо київський клуб вирішив підписати з ним контракт, значить, недаремно це зробив, очевидно, селекційна служба й тренерський штаб «Динамо» уважно вивчили можливості білоруса, тож дали згоду на цей перехід.
Чому не звернули увагу на Євгена Чумака, інших хлопців, які виступали в «Говерлі», тих, хто випускається з академії «Динамо»? Тренери пробують різні варіанти, мабуть, молодь поки не дотягує до високого рівня. Думаю, якщо у школі з’явиться виконавець, який зможе підсилити першу команду, йому дадуть шанс. Отой же Чумак, як і інші орендовані динамівці, нічого особливого не показав у «Говерлі». Можливо, в наступному клубі розкриється яскравіше. У будь-якому випадку тренерському штабу «Динамо» видніше. Дай Бог, аби Корзун розкрився й зростав у професіональному плані.
Травма кількарічної давнини? Важливо, що хлопець переніс ушкодження передніх хрестоподібних зв’язок. Такі травми футболісти успішно заліковують і продовжують виступати без якихось протипоказань. Якби в нього були ушкоджені задні хрестоподібні зв’язки, то на кар’єрі можна було би поставити хрест. Із такою травмою людина не може викладатися й боротися на 100 відсотків, лише в лічених випадках виходить на належний рівень. Звичайно, й проблеми з передніми зв’язками не проходять безслідно, буде відчувати певний дискомфорт, адже все-таки мало місце хірургічне втручання, та, загалом, не бачу великих проблем — зробили операцію, вилікувався й грає далі.
Запросив би Валерій Лобановський футболіста з таким ушкодженням? Думаю, так. Він умів розгледіти талант, а травма, як уже зазначав, не настільки серйозна, до того ж, Корзуну всього 20 років. Це синтетика так губить футболістів. Коли очолював «Динамо», старався не пускати підопічних на синтетичні поля. Через це навіть відмовлялися від участі в Кубку Співдружності. На такому газоні великий ризик ушкодити й бокові зв’язки, й хрестоподібні, й гомілкостоп. Зараз удосконалили ці газони, але все одно вони не замінять натуральні.
Як сприймаю, що Корзун у 68 матчах на високому рівні не забив жодного м’яча? Це негативний момент. Мабуть, він грав заднього опорного, як Рибалка, який також майже не забиває, його основна задача — затримувати атаки противника, добре працювати у відборі й віддати перший пас. Як кажуть, відібрав-віддав. Із того, що знаю про Корзуна, у хлопця є швидкість. Можливо, Сергій Ребров зробить його універсальнішим, і він зможе допомогти команді не лише як опорний півзахисник».
Сергій ТАЛИМОНЧИК.