Олександр ЧИЖОВ: «В Європі ж грають двічі на тиждень, чим ми гірші?»

Переглядів 103
UkrFootball.ua
UkrFootball.ua
0 голосів
Центрбек «Іллічівця» поділився думками про майбутню дуель з «Металургом», підбив підсумки підготовчих зборів та розповів про свої нинішні орієнтири у футбольній кар’єрі

— Олександре, чи не набридло гравцям тренуватися і проводити спаринги, не беручи участь в офіційних іграх?

— Звичайно, всім хочеться, щоб чемпіонат швидше відновився. Тренування — це добре, але без офіційних матчів постійно перебувати в підвішеному стані важко. Не приховую, психологічно це дуже тисло. Але тепер — все гаразд, планомірно готуємося до гри з «Металургом». Всі налаштовані по-бойовому.

— Як півмісячна затримка з відновленням чемпіонату позначилася на вашій команді?

— Я думаю, що ніяк не позначилася. Все, що ми напрацьовували на зборах, продовжуємо вдосконалювати і надалі. Одна-дві офіційні гри все покажуть.

— Микола Павлов сказав, що саме зараз, 15 березня, коли всі команди будуть у рівних умовах — найбільш оптимальна дата початку чемпіонату. Чи згодні ви зі своїм наставником?

— На всі сто відсотків. По-перше, збірники повернулися з розташування команд і встигли відновитися, по-друге — покращилася якість футбольних полів.

— Чи не стане для вашої команди проблемою грати двічі на тиждень, адже такого досвіду у більшості ваших партнерів немає?

— Я, навпаки, вважаю, що грати двічі на тиждень — це навіть краще, ніж один раз. В складі «Іллічівця» — вдалий синтез досвідчених і молодих гравців. Граючи частіше, ми будемо постійно перебувати в ігровому тонусі. В Європі ж грають, чим ми гірші?

— Наскільки сильним подразником для маріупольців є донецький «Металург», з яким доведеться зіткнутися в суботу?

— Для нас кожен колектив прем’єр-ліги — хороший подразник. У даному випадку доведеться грати проти команди з одного регіону. У цьому, звичайно, приховується додаткова інтрига.

— Чи добре ви знайомі з «металургами»? Сильно змінився стиль гри команди з приходом Сергія Ташуєва?

— Детальний розбір суперника на нас ще очікує (розмова відбулася в середу вранці. — Д. Д.). Але, судячи з того, як «Металург» діяв у першому колі, команда воліє грати в короткий і середній пас, комбінаційно. Тобто від свого стилю наш опонент не відійшов і з приходом Сергія Ташуєва.

— Випадково, з кимось із «металургів» не товаришуєте?

— При зустрічі з деякими футболістами спілкуюся, але близьких стосунків ні з ким не підтримую.

— У шостому турі нинішнього чемпіонату вдома «Іллічівець» розгромив (3:0) «металургів». Ви в цей час виступали за «Севастополь». Не бачили той матч?

— Дивився. Впевнена перемога вийшла. В тому матчі пробив зоряний час Сергія Шевчука, та й вся команда зіграла добре. Але в Донецьку на нас чекає зовсім інша гра: після зимової паузи та на полі суперника. Передбачити, як все складеться, неможливо.

— А який матч проти донецького «Металурга» у вас на сьогодні найбільш пам’ятний?

— Відверто кажучи, таких матчів проти «Металурга», щоб врізалися в пам’ять, у мене не було. Може, таким буде майбутній?.. Хотілося б, щоб він запам’ятався з точки зору досягнення нами позитивного результату.

— За період зимового антракту «Іллічівець» провів 12 спарингів, в яких здобув дев’ять перемог і тричі поступився. Загальна різниця забитих і пропущених м’ячів: 26–12. Про що говорять ці цифри в проекції на другу частину чемпіонату?

— Ні про що! Це все були товариські матчі. В офіційних же — інший рівень і інша психологія.

— Найкращим бомбардиром команди взимку з п’ятьма м’ячами став В’ячеслав Чурко. З усіх гравців він зараз перебуває в оптимальній формі?

— На даний момент в «Іллічівці» багато молодих, перспективних футболістів, таких, наприклад, як Слава. Головний тренер хлопцям довіряє, а вони намагаються виправдати покладені на них сподівання. Я буду тільки радий, якщо той же Слава Чурко буде грати в основі і прогресувати з кожною грою все більше і більше. А на сьогодні, дійсно, він перебуває в хорошій формі.

— Крім вас, у період зимової паузи «Іллічівець» поповнився голкіпером Олександром Чуриловим, півзахисниками Дмитром Гречишкіним і Віталієм Віценцем, а також форвардом Олександром Філіпповим. Кому, крім прооперованого Віценця, найважче довелося на зборах?

— Чурилову, бо він тренувався після травми. Надолужувати згаяне йому було важко. Але нічого, він витримав запропоновані навантаження і поступово набрав свою оптимальну форму.

— Гречишкін взяв собі 29-й номер. У Дмитра це буде вже третій постійний номер в команді — раніше він виступав за маріупольців під 6-м і 22-м номерами. З цього приводу ви над ним не кепкували?

— Ні. Якщо людині без різниці, під яким номером грати, що тут особливого? Який трапиться номер, під тим Діма і грає.

Нещодавно на СТБ «Кірша» в контрольному матчі «Іллічівець» з рахунком 0:2 поступився «Шахтарю». Перевірка сил на тлі чемпіона країни вдалася?

— (Зітхає). Такі матчі для тренерського складу дають багато поживи для роздумів. Ми цю гру вже розібрали, Микола Петрович вказав нам на помилки, розповів, до чого нам треба прагнути. Без сумніву, такі ігри дуже корисні.

— Який головний орієнтир особисто у вас в кар’єрі на сьогодні?

— Намагатися підтримувати себе в оптимальній формі, уникати травм і приносити користь «Іллічівця». Я хочу, щоб наша команда з кожним роком ставала дедалі сильнішою, піднімаючись вгору турнірною таб­лицею, а ми своєю грою радували вболівальників і президента клубу.

— Якби ви були тренером, то як би оцінили нинішній стан «Іллічівця»?

— Але я не тренер… Нехай краще наставник говорить з цього приводу.

— Якщо в майбутньому матчі з «металургами» буде нічия, це хороший результат для «Іллічівця»?

— Зважаючи як складатиметься поєдинок. Після матчу на це питання буде легше відповісти. Кожен матч ми намагаємося грати на перемогу, а там, як Бог дасть.

Дмитро ДОЙНІКОВ.