Український футбол
Олександр ГЛАДКИЙ: «Якщо викладатимемося на 120 %, переможемо в Більбао!»
Про приготування «гірників» до старту в Лізі чемпіонів «УФ» розповів один із героїв матчу із «Чорноморцем»

— Олександре, вітаю з перемогою над «Чорноморцем». Розкажіть про враження від матчу в Одесі?

— «Чорноморець» укотре підтвердив, що це — хороша, міцна команда, яка може відібрати очки в будь-кого, попри те, які в неї проб­леми зі складом чи присутня втома після єврокубкових матчів, як це було, наприклад, минулого сезону. Зараз у команді багато новачків, але ті, хто сьогодні грав, показали непогану гру, билися до останнього. Уже чув фразу, що «Шахтар» переміг «Чорноморець» «на класі», але не думаю, що це так. Нам було тяжко, багато що не виходило, одесити організовано оборонялися, моментів для взяття воріт Паста було не так і багато, як зазвичай. Добре, що нам удалося забити. Хоча саме після цього «Чорноморець» заграв активніше, а в другому таймі — ще потужніше, агресивніше. Отже, повторюся, було тяжко.

— Перед цим матчем ви пройшли збори з національною збірною України. Певне, повернулися у «Шахтар» утомленим?

— Ні, зовсім ні, адже я не грав. Якби виходив на поле, певне, була б якась утома, а так — усе добре.

— Отже, до матчу Ліги чемпіонів із іспанським «Атлетиком» підходите в повній бойовій готовності?

— Звичайно. Старт у Лізі чемпіонів — це завжди дуже довгоочікувана мить. До того ж, зважмо на те, що розпочинати доведеться гостьовим матчем проти потужного іспанського «Атлетика». Добре, що сьогодні ми перемогли «Чорноморець», отож готуватимемося до поєдинку з іспанцями в доброму гуморі та чудовому настрої, з упевненістю у власних силах… Суперник — дуже серйозний, і не потребує додаткового представлення. «Атлетик» із Більбао — сильна команда, яка особливо потужно грає вдома. До того ж, зараз гратимемо на новому стадіоні, у суперника буде додаткова мотивація. Ми ж спробуємо зачепитися за власні моменти, вивчити всі слабкі сторони іспанського клубу. Якщо викладатимемося не на 100, а на 120 відсотків, зможемо здобути перемогу. А про те, наскільки важливою є перемога на виїзді в Лізі чемпіонів, казати зайвий раз не потрібно, всі це розуміють!

— Що взагалі скажете про групу «Шахтаря» в Лізі чемпіонів?

— Попри те, що хтось називає фаворитів у цій групі — то «Порту», то «Атлетик», то «Шахтар», або завчасно віддає дві путівки до плей-оф комусь із квартету команд, гадаю, що група доволі рівна. Не думаю, що хтось зіграє без очкових утрат, а хтось не набере жодного очка. Про «Порту» та «Атлетик» розповідати можна довго, це — відомі на всю Європу команди. Та й БАТЕ точно продемонструє свої «зуби», як це було ще зовсім недавно. Буде тяжко в кожному матчі. Тим цікавіше. Тим приємніше буде перемагати!

— Олександре, ви давно не грали в Лізі чемпіонів. Пам’ятаєте, коли це було востаннє?

— Чесно кажучи, було це дуже давно, зараз навіть не пригадаю. Але думати про це не треба: що було — те минуло. Слід налаштовуватися на майбутні протистояння та витискати максимум із того, що вмієш, аби допомогти команді перемогти. Зараз усі думки про «Атлетик»: готує­мося до бою в Більбао!

Леонід ФРАНЦЕСКЕВИЧ.


стрічка новин