Пенальті «Іллічівцю» — це рівень першості району чи села

Переглядів 385
UkrFootball.ua UkrFootball.ua
Мирослав СТУПАР, екс-арбітр ФІФА.

«Карпати» — «Волинь». Сергій Березка правильно призначив пенальті за фол Бабатунде проти Чачуа. Немає питань і щодо вилучення Пластуна. Щодо другого 11-метрового, то захисник повинен знати, що в таких ситуаціях треба прибирати руки за спину. Був іще один цікавий момент: Шуст у штрафному пішов на перехоплення, але помилився, зачепивши молодого Шведа, проте той встояв. Хоча, якби мав більший досвід, то, мабуть, учинив би інакше й упав, і арбітр мав би підстави призначити 11-метровий.

«Металург» Д — «Ворскла». Юрій Можаровський правильно визначив 11-метровий, коли після подачі у штрафний на дальній стійці Нельсон штовхнув Симініна.

«Говерла» — «Металіст». Можу зрозуміти емоції Грозного, коли в компенсований час арбітр Іван Бондар не призначив справедливий пенальті у ворота харків’ян. Якщо брати попереднє порушення проти Фещука, коли Іщенко руками легко відштовхнув нападника ужгородців, то тут суддя правильно розібрався, що не призначив пенальті. Футбол — все-таки чоловіча гра, й якщо тебе збивають, то це повинно бути справді порушення. Проте вже в компенсований час, за рахунку 2:2, коли Фещука «переїхав» по ногах Осман, то свисток арбітра промовчав. У таких випадках не треба керуватися думками, що це кінець гри, є правила, які треба чітко виконувати. Призначення 11-метрового у ворота «Говерли» не викликає претензій. Але хотів би звернути увагу: був момент, коли Аруна пробивав штрафний, а Ковальчук вискочив із «стінки» на три-чотири метри, м’яч потрапив у півзахисника «Металіста». Це елементарне попередження для Ковальчука, але Бондар його пропустив. Як у епізодах із 11-метровими, це показник кваліфікації арбітра.

«Зоря» — «Чорноморець». Костянтин Труханов провів гру на хорошому рівні.

«Шахтар» — «Олімпік». Вік­тор Швецов не по ділу призначив 11-метровий у ворота «Олімпіка». У цій ситуації й Ракицький, і Лебедь фолили один проти одного, а у фінальній фазі не Лебедь завалив Ракицького, а навпаки. У таких ситуаціях арбітр, якщо бачить можливу конфронтацію, повинен зупинити гру й провести виховну роботу. Натомість, після перерви Тайсон зачепив у штрафному Тищенка. Це елементарний 11-метровий, але арбітр його чомусь не призначив, хоча рахунок уже був не 1:0. Очевидна непослідовність в ухваленні рішень.

«Дніпро» — «Металург» Зп. Сергій Лисенчук не зреагував, коли на 25-й хвилині Калинич поклав руки на плечі Баличу, відтак той опинився на газоні. Така поблажливість мала місце й після перерви, коли Пашаєв за чотири хвилини напрацював на вилучення, але в другому випадку арбітр пожалів захисника.

«Динамо» — «Іллічівець». Олександр Головков часто судить «Динамо», але не часто його рішення правильні. Особливо, це стосується 11-метрового, коли Матвеєв не хотів зіграти рукою. Пенальті «Іллічівцю» — це рівень першості району чи села.

Хочу підсумувати: цей тур рекордний за кількістю помилок — арбітри двічі неправильно призначали 11-метрові й тричі не призначали. Навіть у поперед­ніх сезонах таку кількість помилок складно пригадати.