Роман БОЛЬШАКОВ: «Жодних розмов про зміну тренера не було»
— Романе Олександровичу, як справи в «машинобудівників»?
— Та нормально, все гаразд. Тренуємося й готуємося до чемпіонату. Якихось феноменальних чи грандіозних подій не було. Все буденно та в звичному режимі.
— Підготовка відбувається в рідних стінах. Чи влаштовує це тренерський штаб?
— У принципі, раніше було трішки складніше, бо особливо не було умов. Одначе на сьогодні в місті є шикарне поле зі штучним покриттям, яке краще, ніж те, що на базі в «Металіста» чи в Дніпропетровську. Порівняно з тими, хто теж готується на синтетиці, маємо перевагу, бо наше поле нове. Зрозуміло, хотілося провести закордонне зібрання на кращих натуральних газонах. Хоча головна перевага — можливість проводити якісні спаринги. На жаль, стан справ в економіці держави, пов’язаний з курсом долара, не дозволяє нам виїхати на такий збір.
— Після першої частини змагань команду залишили багато виконавців. Чи завершили вже комплектацію?
— Так, майже закрили всі питання. Основний стрижень, який хотіли бачити, залишили. Не було такого випадку, щоби хотіли когось залишити, а людина прагнула піти й ми не змогли домовитися щодо подальшої співпраці.
— Чи змінилося бажання футболістів їхати в Краматорськ?
— У принципі, в цьому плані вже простіше. Натомість ми почали виваженіше ставитися до телефонних дзвінків. Шукаємо людей, які грали, а не були десь. Нам інколи пропонують гравців, які просто перебували в команді. Відтак таких зразу відсіюємо. Цієї зими переглянули 40–50 футболістів, тисячу разів хтось приїжджав і повертався. Підбирали виконавців на конкретні позиції.
— Упродовж антракту фанати влаштовували мітинги, бо команді не давали стадіон для тренувань. Усе вирішилося?
— Так, хоча залишилися певні нюанси. Вважаю, що ми змогли нормально підготуватися. До того ж, днями вже перейшли на трав’яні поля.
— Чи готовий домашній стадіон для проведення офіційних матчів?
— Усе нормально. Можливо, в когось краща ситуація, бо мають підігрів чи покриття. Перший матч граємо на виїзді, тому до першого домашнього поєдинку все буде добре.
— Читав коментарі на офіційному сайті. Деякі вболівальники хочуть нового тренера, уже обирали між Максимовим і Калиниченком.
— Я би краще відповів, якби знав, хто це пише. Бо роблять собі фейкові профілі, підписуючись «Петро» чи «Василь». Знаєте, я би теж обирав між Гвардіолою та Моуриньо. Звичайно, є тренерська майстерність, та для мене найголовніше, коли людина любить команду, а не приїхала сюди за грошима. Їздуни-тренери, які багато що розповідають, нам не потрібні. Закидають, що Яків Кріпак небагатослівний. Водночас я його розумію. Приміром, виграємо впродовж матчу й під завісу гри втрачаємо очки. В такому випадку вирують емоції, причому нехороші. Вболівальникам подобається, коли такі, як Кварцяний, емоційно коментують. Усім весело, усі читають. Утім, на мою думку, це все радше піар. Отож жодних розмов про зміну тренера не було. Що там люди собі вигадали…
Без належного фінансування що Максимову, що Калиниченку складно буде показати результат. Інша справа, що Калиниченко був хороший футболіст, а кого він тренував? Зрештою, бажаю йому успіху. Наша команда створена для міста. Насамперед у клубі повинні працювати люди, які люблять Краматорськ. «Заїжджих козачків» нам не треба. Яків Вікторович починав із «Авангардом» із самих низів як футболіст. Він зараз нечасто буває вдома. Якщо раз на півроку Кріпак приїжджає в рідне Запоріжжя, вже добре. Тренер добу проводить із підопічними.
— Якщо брати до уваги всі фактори, наскільки «машинобудівники» готові до поновлення сезону?
— Відсотків на 80. Решту доберемо найближчим часом. Головне, щоби хлопці підійшли здоровими до першого матчу. Скажу, що за всі роки наразі зібрався найкращий колектив: такої атмосфери та морального стану ще не було. Кожен готовий битися один за одного. Всі прекрасно розуміють завдання та хочуть грати.
— А які завдання?
— У першу чергу — залишитися в першій лізі. Якщо вдасться, то підійматися якнайвище в турнірній таблиці. Наступного року, якщо все буде добре, стоятимуть конкретніші завдання. Краматорськ у футбольному плані розвивається, зокрема в інфраструктурі. Не всі обласні центри йдуть на рівні. Хоча зараз ми теж вважаємося обласним центром. До того ж, у планах будівництво ще одного штучного поля та декількох майданчиків. Чим краще буда матеріально-технічна база, тим краще буде команді. Мало хто хоче їхати туди, де нічого немає.
— Чи вимагає від вас ПФЛ гарантії щодо безпеки проведення домашніх матчів?
— Так, як і раніше. Та це не проблематично. З поліцією, пожежниками та медиками вже все узгоджено. Сьогодні в цій площині простіше. З останніми командами, котрі приїжджали в Краматорськ, уже навіть не обговорювали ситуацію в місті. Футбольне середовище таке, що всі між собою спілкуються.
— Моя сусідка, родом із Краматорська, розповідала, що з міста масово виїхала молодь. Хто навесні вболіватиме за «Авангард»?
— Хіба на навчання чи роботу. Натомість скажу, що в місто приїхало 20 тис. переселенців. Зрештою, переважно наші вболівальники — люди, котрі розуміються на футболі, зокрема пенсійного віку. Крім того, молодь — основа фанруху. Повірте, люди прийдуть на стадіон. Уже обривають всі телефони, розпитуючи про матчі й квитки. Наостанок розповім цікавий момент: якщо раніше заторів у місті практично не було, то зараз вони є.
Євген ДЕМЯН.