Український футбол
Сергій КОВАЛЕЦЬ: «Antalya Cup» став рівноцінною заміною Кубка Співдружності»
Наставник молодіжної збірної України залишився задоволений турецькими зборами, роботою футболістів, відтак поділився очікуваннями щодо жеребкування відбіркового раунду до Євро-2017

Сергію Івановичу, на нав­чально-тренувальних зборах, котрі проходили в Туреччині з 18 по 31 січня, ваша команда взяла участь у п’яти контрольних поєдинках, у трьох із яких святкувала перемогу та ще двічі розійшлася миром. Розкажіть, наскільки задоволені як результатом, так і проробленою роботою?

— Цей двотижневий збір напередодні відбіркових матчів Євро-2017 показав і дав можливість оцінити якості футболістів, як вони думають на футбольному полі, поводяться в побуті. Також для нас дуже важлива здорова атмосфера в колективі. Із урахуванням того, що цьогоріч ми не брали участі в Кубку Співдружності, ФФУ надала нам можливість провести збір у Туреччині, зіграти хороші спаринги на натуральних полях і протестувати гравців.

— Чи можна сказати, що «Antalya Cup» став гідною заміною Кубка Співдружності?

— Гадаю, що так. Адже на турнірі в Туреччині були хороші суперники — Албанія, Іран. І що також важливо — всі поєдинки проходили на натуральних полях. Певна річ, це великий плюс, тому що газони зі штучним покриттям набагато жорсткіші, тож є велика ймовірність отримання гравцем травми.

— Що для новоствореної команди означає перемога на «Antalya Cup»?

— Найперше, це психологія переможця. Завжди приємно перемагати в будь-якому матчі, незалежно від того — контрольний це поєдинок чи офіційний. Але для нас найголов­нішим фактором була якість гри, а якщо при цьому є ще й позитивний результат, звісно, це вдвічі приємніше. Ми завжди говоримо хлопцям, щоби вони звертали увагу, найперше, на свою гру, аналізували її, робили певні висновки, мислили.

У фіналі Кубка Анталії українці грали проти Ірану U-22. Те, що іранці були щонайменше на рік старшими за наших хлопців, сильно відчувалося?

— Ми завжди говоримо, що перехідний період од юнацького до дорослого футболу непростий. І у цьому плані відчувалося, що іранці були міцнішими, діяли зіграніше. Відчувалася їхня перевага у фізиці, особливо в кінці матчу, коли суперник великими силами рушив уперед, перейшовши на більш силовий футбол. Щоправда, відбірковий цикл у Азії наразі в розпалі, тож «перси», так би мовити, перебувають на ходу. У нас була підбірка їхніх матчів проти Японії, Австралії та Кувейту, з якими, власне, іранці й змагаються за вихід до фінальної стадії континентальної першості. Ми знали, що суперник високого рівня, цікавий. Наші хлопці провели хороший матч, не програли, в підсумку здобувши трофей.

— Чи були на зборах матчі, які, на вашу думку, українці провели ідеально?

— Хочу сказати, що всі матчі були дуже цікавими та по-своєму складними. Тому що адаптаційний період складний і потребує часу та практичних навичок, щоби хлопці могли зігратися, відчути один одного. Наприклад, Узбекистан проводив уже другий збір, Албанія закінчувала збори, й гра проти нас для них була чимось на кшталт підбиття підсумків. Отож у плані підготовки наші суперники мали перевагу, й у цьому контексті, звісно, матчі вийшли складними. Але нам приємно, що хлопці витримали як психологічні, так і фізичні навантаження, при цьому намагалися повністю виконувати всі вимоги тренерського штабу. Це стосується й тактичних побудов, і організації гри.

— Ураховуючи, що в Туреччину повезли абсолютно нову команду, чи не було між хлопцями якогось непорозуміння, конфліктних ситуацій?

— На сьогодні — це основна збірна. Так, у нас будуть ще дати ФІФА, коли зможемо проводити спаринги, однак на турецький збір викликали тільки найкращих. Напередодні підготовчого етапу провели загальнокомандні збори і сказали хлопцям, що, найперше, вони — професіонали, тож робота будуватиметься на довірі. Ми вважаємо неправильним слідкувати за гравцями, у чомусь їх обмежу­вати. Відтак хочеться подякувати хлопцям за те, що вони в хорошому ключі провели двотижневий збір і показали себе тільки з найкращої сторони як у побутовому, так і в дисциплінарному плані.

— Як відомо, футболісти вашого покоління в перерві між тренуваннями полюбляли грати в більярд, у карти. А як нинішня молодь проводить вільний час?

— Через те, що навантаження футболісти отримували солідні, для них першочерговим завданням було добре відновитися. У вільний час дивилися фільми, грали на відеоприставці. У холі готелю були нарди, тобто відпочинок був достатньо різноманітний. Але дозвілля було тільки до 23.00, після чого — відбій.

— Сергію Івановичу, практично на будь-яких зборах у вас передбачена культурно-просвітницька програма. Так було в Парижі, Санкт-Петербурзі та інших містах. У Туреччині хлопцям також організовували екскурсії?

— Так, ми їздили до Анталії, хлопці відвідали великий торговий центр, а 31 числа побували на матчі між «Зенітом» і БАТЕ, в якому брав участь футболіст збірної України Анатолій Тимощук. Скажу, що матч був дуже класний, й усі ті принципи побудови, котрі ми прищеплюємо хлопцям, «Зеніт» наявно продемонстрував.

— Найкращим бомбардиром «молодіжки» в Туреччині із чотирма забитими м’ячами став півзахисник донецького «Шахтаря» Денис Безбородько. Що скажете про цього хлопчину?

— Довелося прочитати недавнє інтерв’ю Безбородька, в якому він сказав, що забиті м’ячі — це наслідок злагоджених командних дій. Отож, як Денис, так і вся команда, проявили себе добре.

— У заключному матчі проти Узбекистану травмувався динамівець Хобленко. Як почувається Олексій і наскільки в нього серйозне ушкодження?

— На жаль, другий матч із Узбекистаном, певне, вийшов за рамки дозволеного. Травма в Олексія неприємна, але в тому епізоді він зіграв абсолютно правильно, й узбецький футболіст отримав червону картку, хоча він міг і уникнути зіткнення. У Олексія звичайний забій, тож скоро має відновитися.

5 лютого відбудеться жеребкування відбіркового раунду до Євро-2017. Кого би хотіли отримати у суперники?

— Усі команди цікаві, особливо юнацькі. Молодіжний футбол наразі активно розвивається, системно. І це ми бачили в матчах минулого відбіркового циклу, тож, хто нам випаде, з тим і будемо грати.

— Ви на жеребкування поїдете?

— Планую.

— Хлопці 1995 року народження, котрі, як відомо, у складі збірної U-20 готуються до молодіжного чемпіонату світу, зможуть зіграти за вашу команду у відборі до європейської першості?

— Сподіватимемося, що відбірковий цикл розпочнемо у вересні. Звісно, це питання ще буде обговорюватися, однак одне з найголовніших завдань на цей рік для наших молодіжних команд — успішний виступ на світовій першості в Новій Зеландії. Тому хочеться побажати успіхів нашій збірній U-20. А хто гратиме в матчах відбору до ЧЄ, вирішуватимемо вже після молодіжного мундіалю.

Роман КИРІЄНКО.


стрічка новин