Сергій КОВАЛЕЦЬ: «У Лучкевича та Бурди все ще попереду»

Переглядів 106
UkrFootball.ua
UkrFootball.ua
0 голосів
Наставник української «молодіжки» розповів про підготовку команди до спарки з Німеччиною, загальнокомандний настрій та кадрові питання

— Сергію Івановичу, які емоції вирували в колективі, коли жеребкування визначило вашій команді суперником Німеччину?

— Із позитивними емоціями прийняли результати жеребкування. Ми зідзвонювалися з гравцями, тож зараз, коли вже поспілкувалися, всі хлопці сказали, що задоволені жеребом. Німеччина — одна з найкращих команд Європи, тому буде цікаво перевірити себе на рівні такого суперника.

— Переглядаючи матчі німецької команди, що, в першу чергу, відзначили для себе?

— Безперечно, грати потрібно компактно, а найголовніше — цікаво, щоби вболівальники та футболісти отримували задоволення від гри. Насамперед, Німеччина сильна своїми командними діями. Подивився всі їхні матчі в групі, знайшов багато цікавої інформації, яку наш тренерський штаб обов’язково донесе до футболістів. Сподіваюся, ми зіграємо у свою гру й покажемо хороший футбол.

— Як розподіляли Болбата, Ордеця та Будківського між національною та молодіжною збірними?

— Із тренерським штабом національної команди в нас налагоджений хороший контакт. Отож перед тим, як визначитися зі складом, спілкувалися з Михайлом Фоменком. Вирішили, що для цих футболістів краще буде зіграти за національну команду.

— Чи існує ймовірність того, що ці виконавці, якщо не будуть залучені в поєдинку проти Білорусі, зможуть зіграти з бундестімом?

— Пам’ятаєте, як було напередодні матчу зі Швейцарією? Будківський, вже будучи гравцем національної збірної, приїхав до нас, зіграв проти швейцарців і повернувся назад. Наразі такий варіант також не можна виключати. Можливо, хлопці приєднаються до нас вже на матч-відповідь.

— Ще вчора ваші підопічні брали участь у матчах національного чемпіонату. Чи не позначиться це на їхній фізичній готовності?

— Для мене найголовніше, що хлопці завжди приїжджають до збірної з великим задоволенням, хорошим настроєм і морально підготовлені. Звичайно, фізичний стан гравців різний, адже хтось учора грав, хтось у п’ятницю. Але матч відбудеться 10-го числа, тож сподіваємося, що до цього моменту всі гравці підійдуть у хорошому стані.

— Чи має хтось проблеми зі здоровям?

— Лише Володя Костевич має невелике ушкодження, однак, гадаю, до першого матчу з Німеччиною він буде готовий.

— Братков сказав, що в нього не було пріоритетів під час жеребкування, бо не важливо, кого обігравати. Вас тішить такий настрій хлопців?

— Звичайно, це важливий момент для нас. Ми підопічним завжди говоримо, що поважаємо суперника, знаємо його сильні сторони, але все залежатиме від нашої гри й наших якостей.

— Чи може байєрівець Владлен Юрченко допомогти вам у теоретичних настановах, як грати проти німців?

— Коли запитав у нього «Sprechen Sie Deutsch?», він упевнено відповів «Ja, ja». Значить, у Владлена все нормально. Жартую, звичайно, та все ж запитав у нього, як німці поставилися до жеребкування? У відповідь почув, що вони задоволені, але все одно чекають дуже непростого протистояння.

— Головна команда Німеччини завжди славилася своєю залізною дисципліною та злагодженою грою. А яка ланка в «молодіжному бундестімі найсильніша?

— У команди Німеччини дуже складно виокремити якусь конкретну ланку команди. Яку лінію не візьми, футболісти скрізь грають потужно. Але тут велику роль відіграє інше: в Німеччині дуже сильна система підготовки молодих гравців і серйозне ставлення до прогресу молоді. Коли прибув до Угорщини на матчі чемпіонату Європи (U-19), побачив там помічника головного тренера національної збірної Німеччини. Це було за десять днів після тріумфу німців у Бразилії. Відчуваєте, який рівень? За такого ставлення з Німеччини потрібно брати приклад того, яка саме має бути система підготовки молодих футболістів.

— Чи перетиналися ваші стежинки з тренером німецької команди Хорстом Хрубешом?

— Ні, але знаю, що він був чудовим футболістом, а зараз — успішний тренер.

— Команду, в якій грали Коноплянка, Ярмоленко та Зозуля, називали «золотим поколінням» українського футболу. Як ви назвете нинішню команду?

— Будемо аналізувати вже після цих двох матчів. На одному з каналів зараз є таке гасло: «Вболівай серцем». А я завжди кажу, що футболісти грають серцем, од душі, для вболівальників, тому це дуже важливо. Уболівальники повинні розуміти, що футболісти збірної грають для них і прагнуть збурити позитивні емоції.

— Останнім часом із найкра-
щої сторони проявляють себе Бурда та Лучкевич. Чому не

викликали цих гравців?

— І Лучкевич, і Бурда задіяні за юнацькі збірні. Ми спілкувалися з тренерами їхніх команд, відтак вирішили не поспішати з їхнім запрошенням. У них усе ще попереду.