Сергій Ященко: «Попросив, щоби Свистун залишився В тренерському штабі…»
Новина про зміни в тренерському штабі «Кременя» читалась одразу по завершенні минулого сезону в другій лізі, адже клуб не зумів виконати головного завдання на минулий сезон — підвищення в класі. Останній шанс був у кременчужан у недавньому перехідному матчі плей-оф із МФК «Миколаїв». Але й там команда Сергія Свистуна поступилася за сумою двох матчів, зігравши спочатку в нульову нічию на виїзді, а згодом програла вирішальний двобій у рідних стінах (0:1). Логічно, що зміни в команді напрошувались, але остаточне рішення керівництва «Кременя» було дещо несподіваним. Клуб вирішив поміняти місцями головного тренера команди і його помічника. Одтепер команду очолюватиме Сергій Ященко, з яким ми й поспілкувались.
— Сергію Володимировичу, недавно в тренерському штабі «Кременя» сталася певна рокіровка — ви стали головним наставником, а Сергій Свистун буде у вашому тренерському штабі. Із чим були пов’язані такі зміни в клубі?
— Минулого сезону перед командою було поставлене конкретне завдання — вихід до першої ліги за підсумками року, яке, в підсумку, не було виконане, бо клуб не пройшов раунд плей-оф і залишився в другій лізі. Саме тому керівництво клубу вирішило поміняти місцями тренерів. Я попросив, щоби Сергій Свистун залишився в команді й працював надалі в новому штабі тренерського складу. Керівництво пішло нам назустріч, і ми просто помінялися місцями.
— Тобто Сергій Свистун одтепер буде просто вашим помічником у тренерському штабі?
— Саме так, усе правильно.
— Наскільки зрозуміло, завдання перед командою від цього не змінилися?
— Завдання перед командою в новому сезоні поставлені ті ж самі — набрати якомога більше очок і підкорити, нарешті, цю вершину — вийти до першої ліги.
— Як щодо угоди з клубом — вона лише на наступний сезон? Наскільки розрахована ваша співпраця з «Кременем»? І чи є взагалі якісь домовленості?
— Узагалі-то, ні. Справа в тому, що я працюю у цій команді вже два роки. Мій контракт із клубом був розрахований саме на цей термін. Скажу відверто, ми поки що це питання (на який термін діятиме наша угода, чи буде вона перепідписана) не обговорювали. Моя справа — виконувати безпосередньо тренерську роботу, готувати команду до старту в новому сезоні в другій лізі. Щодо інших питань — контрактів, термінів, то, переконаний, вони всі будуть вирішені у форматі клубу вже згодом.
— Яким ви як тренер зараз бачите майбутнє команди? Що потрібно змінювати, в першу чергу, за вашим переконанням?
— Звичайно, найперше, хотілося би змінити психологію футболістів. Чому спершу кажу саме про цей аспект? Мені дуже хочеться, щоби вони справді вірили у власні сили й можливості. Упродовж минулого сезону було кілька матчів, під час яких було чудово видно, що потенціал колектив має, а виконавці можуть вирішувати поставлені задачі. Але чомусь футболісти не змогли сповна розкрити свій потенціал, майстерність і рівень. Ось у цьому плані нам і потрібно з ними працювати. Необхідно об’єднати команду, вселити кожному футболісту впевненість у власні сили. Тоді, переконаний, і буде результат. Окрім цього, також важливо підготувати команду функціонально, тактично та фізично. Потрібно, щоби в новому сезоні могли демонструвати сучасні тенденції футболу, хорошу й привабливу гру, яка даруватиме радість уболівальникам, заразом і залікові бали в турнірну таблицю.
— Одне з основних питань — кадри. Чи можна спрогнозувати та сказати, скільки людей у відсотковому співвідношенні залишать клуб, хто продовжить виступи, хто прийде?
— Зараз про це говорити доволі складно. Так, у нас по завершенні сезону велика група футболістів була запрошена до інших клубів — першої та вищої ліг. Деякі виконавці завершили виступи у складі нашої команди, хтось узагалі зайнявся іншою справою, змінивши рід діяльності. Щодо тих футболістів, які прийшли до нас на перегляд, то з ними була домовленість: якщо пройдуть наш перегляд, будемо раді бачити їх у складі нашої команди. Але це, мушу сказати зразу, одиниці. Це ті, хто були лідерами команд минулого сезону.
— Надважливе питання нашого сьогодення: чи є якісь фінансові обмеження в клубу, особливо в плані підписання нових гравців?
— Звичайно, що та ситуація, в якій зараз перебуває наша держава, торкнулась і футбольного господарства. Якщо візьмемо такі клуби прем’єр-ліги, як «Металіст», то вони зараз переживають труднощі. Що вже тоді казати про клуб другої ліги? Але на даний момент поки що все залишається, як і було: ми існуємо під егідою футбольного клубу «Полтава». Керівництво виконує всі зобов’язання. Тому є сподівання, що в майбутньому буде краще, ніж було ці останні два роки.
— Дивлячись на всіх учасників майбутнього сезону, чи можна назвати явних фаворитів у боротьбі за перші дві сходинки?
— Думаю, ні. Лише за іменами, й тільки через те, що ці клуби давно виступають у другій лізі чи прийшли з першої ліги. Насправді, відчути силу й міць команд зможемо лише тоді, коли минуть кілька турів у чемпіонаті. Переконаний, тоді буде зрозуміліше, на що претендують ті й інші колективи, які вони ставлять перед собою завдання. Саме за результатами будемо бачити, хто є лідером, а хто аутсайдером.
Володимир БОБИР.