«Сприятливий тур для арбітрів»

Переглядів 266
UkrFootball.ua UkrFootball.ua
Мирослав СТУПАР, екс-арбітр ФІФА.

У турі № 7 я би виокремив три ключові тенденції. Перша — хороша результативність, що стала своєрідною компенсацією за попередній ігровий день, упродовж якого було забито всього шість м’ячів. Друга — в більшості випадків зустрічались, умовно кажучи, відверто сильні команди з відверто слабкими. Третя тенденція пов’язана з першими двома — легкий, сприятливий тур для арбітражу. За наслідком цих семи поєдинків ми можемо говорити хіба що про дрібні помилки, котрі не вплинули на результат.

«Металіст» — «Шахтар». Арановський упорався з роботою. У тому епізоді, коли він вилучив Рижука й поставив пенальті, він учинив правильно, бо Гладкий виходив на ударну позицію.

«Олімпік» — «Говерла». Ужгородці дотиснули суперника, хоча Мосейчук не допомагав їм у цьому. Рефері з Чернівців був нейтральний і об’єктивний.

«Динамо» — «Олександрія». Для Дерда цей матч не був проблемний. Він справедливо покарав Сілву за відмашку рукою. (До речі, про бразильця: він не є грубим, «брудним» футболістом, але саме цього сезону часто отримує картки, бо часом діє необережно, — саме так, необережно, але не грубо!). З другого боку, потрібно було карати жовтою Старенького, котрий дуже жорстко зустрів Антунеша. В усіх інших випадках суддя був на висоті.

«Металург» — «Дніпро». Грисьо теж упорався з поставленим завданням. Він справедливо призначив пенальті на 24 хвилині, зароблений Матеусом. Питання в іншому: коли Селезньов пробивав 11-мет­ровий, разом із ним у карний майданчик убігло восьмеро гравців обох команд! Отже, карний удар треба було перебити. Ще я би відзначив курйозний момент зі спреєм: у першому таймі виник усього один момент, що вимагав застосування «пшикалки», проте вона тільки пінилася, не випускаючи рідину…

«Сталь» — «Ворскла». Працював Можаровський, якого недарма вважають найліпшим українським рефері сучасності. За всі 90 хвилин був один епізод, коли до нього виникли питання. Бартулович забив м’яч, причому забив, як то кажуть, «чисто». Інша справа, що в одному з моментів, який передував взяттю воріт, той же хорват відмахнувся від Будника… Так, на той час «Ворскла» вже вигравала, тобто після влучення Бартуловича рахунок став уже 2:0. І загалом полтавці грали краще, але… Іще слід виокремити, що зустріч була дуже груба: вісім жовтих карток, фолів — у кілька разів більше. Особливо грубили гості, тому справедливо «переграли» господарів і в цьому компоненті — 5:3.

«Чорноморець» — «Волинь». Матч був неоднозначний: до перерви переважала «Волинь», якій гра дуже легко вдавалася, по перерві вже одесити взяли віжки подій у свої руки. Знову-таки, було багато фолів, які Берізка в усіх випадках трактував правильно.

«Карпати» — «Зоря». З одного боку, поєдинок цілком виправдав очікування, що він буде дуже принциповий і бойовий. Із другого — всі ж очікували, що це протистояння стане окрасою туру, натомість… Чимало експертів уже встигли сказати, що весь матч зіпсувало вилучення Сивакова на 9 хвилині. Я з цим не погоджуюся: Жабченко мав право вилучати білоруса. Там був епізод, коли кажуть: «радше червона картка, ніж жовта». Це так само була груба гра: 10 попереджень, іще одне переросло в червону плюс одна пряма червона. Втім, повторюю, робота Жабченка не заслуговує того, аби ставити до неї зайві запитання. Своєрідною персоною зустрічі став Худоб’як: спочатку заробив на собі вилучення, потім забив м’яч, вирівнявши зусилля команди, врешті, отримав другу жовту й так само достроково пішов із поля…